Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

September 11, 2018 13:39

Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

 

Kryeministri Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nëse e përkrah si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës për bashkim me Kosovën.

Duke mos u përgjigjur direkt, Haradinaj tha se si kryeministër i vendit e ka për detyrë të respektoj Kushtetutën e vendit.

“Ne do të mbajmë çdo herë vëmendjen dhe interesimin për Luginën e Preshevës. Detyra ime është zbatimi i Kushtetutës së vendit dhe ajo na obligon edhe në territor edhe në kufij”, tha Haradinaj, raporton “Zeri.info”.

Ai po ashtu shtoi se hapja e çështjes së kufijve është “eksperiment i rrezikshëm dhe jam kundër këtyre lëvizjeve, dhe i sugjeroj që të gjithë të kenë parasysh këtë”.

Ndërsa mes tjerash Haradinaj u pyet nëse ka mundësi që ai ta vizitojë Luginën e Preshevës në të ardhmen, me ç’rast tha se në emër të tij do ta bënte.

Si Ramush Haradinaj po, si kryeministër nuk e di”, tha ai.

a.s/dita

September 11, 2018 13:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*