Haradinaj nxjerr bllof Sali Berishën: Shtëpia e tij nuk ishte bazë e UÇK-së

September 26, 2016 00:19

Haradinaj nxjerr bllof Sali Berishën: Shtëpia e tij nuk ishte bazë e UÇK-së

Ish-kryeministri i Shqipërisë deklaroi në një emision se ia kishte lënë shtëpinë e tij në Tropojë, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për nevojat e tyre si bazë.

Por Nesim Haradinaj, njëri nga udhëheqësit e luftës në Gllogjan e më pas edhe në zonën kufitare si pjesë udhëheqëse e brigadës 138 “Agim Ramadani”, e ka kundërshtuar Berishën, raporton Botasot. “E vetmja kullë e jote që ke ‘si bazë të UÇK-së’ është ajo kulla ‘model’ që more dhuratë nga ish-punëtori i Sigurimit të UDB-së: Mustafë Lokaj”, ka shkruar Haradinaj në facebook. “Pra ajo ‘trofe’ është krenaria jote dhe e familjes suaj të ngusht” “Kjo shtëpi në foto është ish-shtëpia e juaj, por si bazë e UÇK-së ka qenë e Bacës Sylejman dhe djalit të tij Gëzimit”, përfundon Haradinaj.

September 26, 2016 00:19
Komento

10 Komente

 1. As Poet, As Analist September 26, 08:17

  Nje darkë né ekran te Klani
  pash një emision të ri
  me moderator Ermalin
  që e kam patur komshi!

  Personi i parë “vip”
  i ftuar në emision
  ishte krye qeni i Lanës
  që vetëm leh e s’pushon!!

  Nuk e kuptova Ermalin
  me lëvizjet si majmun 
  nga humorist, këngëtar
  ishte kthyer né klloun!!

  M’è bëri përshtypje vipi
  debili nga Vicidoli
  debil hyri te Ermali
  pastaj nuk e pashë si doli

  Dëgjova nja dy fragmente
  nga ato që thosh debili
  herë e parë që e dëgjoja
  Sllobodankës ti thosh Lili!!

  Ermali pyeste për verën
  si e provonte debili?
  vipi thoshte s’e gjithmonë
  verën e deguston Lili!

  Profka tjetër e debilit
  ishte prapë një risi
  kishte operuar gjunjët
  ndihej dhjetë vjet më i ri!..

  Për kullën në Viçidol
  një mufkë tjetër lëshoi
  se gjoja ushtria Serbe
  me predha e shkatërroi!

  Na bënte dhe patriotin
  Kryeqeni edepsësë 
  kur thosh s’e kulla në bjeshkë
  ishte bazë e UÇK-së!

  Ky tradhëtar i betuar
  i gjithë kombit shqipëtar
  ka njëzetë e gjashtë vite
  qè hedh benxinë né zjarr!

  Ndezi zjarrin e urrejtjes
  flakëve të dhunës u fryu
  nuk ka ngelur poshtërsi
  që nuk e ka bërë Saliu!!

  Tani bën dhe patriotin
  bën të ndershmin dhe tè riun
  po shqipëtarët të gjithë
  e njohin mender Saliun!…

  Tè kthehem te emisioni
  te Ermali ish-komshiu
  kutërbonte ajo studio
  kur ish brënda derr Saliu!

  Duhet një dezinfektim
  me solucione të mira
  nuk pastrohet kollaj studio
  nuk ikën kollaj këllira!!..  

   

  Reply to this comment
 2. DRENICA E KUQE September 26, 08:21

  Sipas deklarates se Berishes, del se shtepia e tij ka qene baze e FARK te Ibrahim Rugoves, baze e aleateve te tij pro serbe dhe nuk eshte fare çudi pse i jepet mundesia qe t’i arsyetoje tradhetite e tij te nje pas njeshme qe i ka bere Shqiperise dhe kombit shqiptar…
  SHPORRUNI nga faqja shqiptare e kesaj toke, fare MUTI serb e jugosllav!…
  Nesimi eshte prej burrave te rralle qe ja thoite troç.

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 3. kingji September 26, 11:13

  rena ika kamte e shkurta gjithmone e verteta delne sheshe .

  Reply to this comment
 4. Emigranti September 26, 13:06

  Kush dine gjera e fakte per kete bashibozuk duhet te flasi hapur .aky njeri ika sjelle shum te keqija popullit shqiptare ne te gjith trojet ku jeton per 25 vjet.Ne Kosove enè Maqedoni ka shum shqiptare qe e respektojne si nji te madh.ne fakt ku ka shkelur kemba e tij ka sjelle vetem ngaterresa ederi dhe vrasje.Shembull eshte Tropoja,ku vete tropojanet e akuzojne per ngaterresa shum te medha ndermjet fiseve,qe i kane çuar deri gjak derdhje.Po te ishte ndryshe, Tropoja nuk do te ishte ne ate gjendje.Njerzit duhet ta njohin mire kete gjarper serbomadh,ku <hedh gurin dhe fsheh doren

  Reply to this comment
 5. Bajram September 26, 15:26

  Ne nje koment te meparshem kam shkruar se kulla e Sali Berishes ka qene “fole gjarperinjsh” dhe se nuk ka ndodhur asnjehere qe ai te jete vene ne sherbim te popullit te Shqiperise apo te Kosoves.Kete konkluzion e nxjerr nga deklarata e OKB per thyerje te embargos dhe furnizim me arme e karburant te Milloshevicit.Ishte fat i madh per Kosoven qe nderhyri OKB dhe i preu trafikun ketij te pabesi dhe tradhetari qe shitet si atdhetar. Kulla e Vicidolit eshte dhurate e UDB qe ia shperbleu babait te tij per spiunlleqet qe bente.Jam dakort me Nesim Haradinaj per sa thote se ngaterron qellimisht me fotografi kullen qe shiti tek Baca Sulejman me kullen qe ka prone aktualisht.ZOT ruajna nga qenie te tilla qe vetem e kane ndyre ambientin shqiptar

  Reply to this comment
 6. Ermuti September 26, 16:10

  Ermuti. Nje tjeter b…..
  .r lulishtesh. Bir k…… Sh si njeri si tjetri

  Reply to this comment
 7. Partizan Cene September 26, 16:20

  Nuk eshte hera e pare qe Sali Berisha fallsifikon edhe veten edhe historine . Ky mashtrues ordiner , pati fatin qe te kishte ne dore fatet e kombit ne kohen me te veshtire te viteve te trrerit serb ne Kosove ., dhe ai e tradhetoi popullin shqiptar aty , duke thyer edhe embargon nderkombetare ndaj Miloshevicit , per nafte dhe arme .
  Do te bendte mire qe te pakten sa eshte gjalle , te kerkonte falje , per ndjekjen , burgosjen dhe pse jo shdukjen e shume ekzemplareve te rendesishem te UCK-se , te cilet i kerkuan besen , dhe ai u ktheu pushken . Sali berisha eshte dhe do te mbetet , fytyra me e urryer e kombit tone , packa se ka sot akoma sahnlepires ne Shqiperi dhe Kosove qe e mbeshtesin , me shpresen se neser do te marrin perseri ndonje kocke , nga ky birbo i keq i shqiptareve .
  cdo shqiptar , duhet te ndihet fatkeq , sa here te kujtoje , se pikerishte nje montrer si ky , i ka drejtuar dhe i ka shkatrruar shqiptaret per dy dekada !

  Reply to this comment
  • Skelar i Vjeter September 26, 22:21

   O pARTIZAN,
   pse s fillon nga vetja ti qe s le me cam pa i vjedhur leket dhe kursimet e femijve refugjat.
   zoti vonon po s harron, prandaj u zhduke nga vlora ne 97.

   Reply to this comment
 8. Xhemi September 26, 16:23

  Genje, genje se dicka mbetet kjo eshte metoda e ketij genjeshtari i quajtur sali berisha.

  Reply to this comment
 9. Emigranti September 26, 17:07

  Pershendetje z Haradinaj !Shqipetaret po ashtu edhe kosovaret tashme e dine se kush eshte pjella sali berisha.Jemi ne pritje se cfare do te na beje Vetingu (reforma ne drejtesi )ne te kundert i takon popullit shqipetar te vendose.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*