Haradinaj: Serbisë i ofrojmë pajtimin në këmbim të njohjes

June 3, 2018 15:10

Haradinaj: Serbisë i ofrojmë pajtimin në këmbim të njohjes

 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova do të pranojë pajtimin me Serbinë, në këmbim të njohjes nga kjo e fundit.

Gjithsesi, sipas tij, kjo nuk do të thotë se do harrohen krimet e bëra.

“Ne i ofrojmë Serbisë pajtimin, nëse na njeh zyrtarisht si shtet. Pajtimi nuk është pak, pasi do të thotë të shkelësh mbi të zhdukurit, të dhunuarit, të vrarët dhe plaçkitjen e rrënimin që na është bërë ndër vite. Ndaj mendoj se duke i ofruar pajtimin, i kemi ofruar shumë Serbisë, por gjithsesi pajtim nuk do të thotë të harrojmë”, deklaroi Haradinaj.

Kryeministri kosovar tha se ky është viti kur Kosova duhet anëtarësohet në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë Kriminale, INTERPOL, ndërsa u shpreh i bindur se do të ketë vende që do të kërkojnë anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë.

“Sivjet është koha që Kosova të anëtarësohet në INTERPOL dhe unë besoj se ka vende që do ta kërkojnë dhe mbështesin anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë”, tha kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

a.s/dita

June 3, 2018 15:10
Komento

4 Komente

 1. MH June 3, 18:30

  Mendim mjaft dinjitoz ne kohen e duhur per te mbylle bisedimet me njohjen dhe pajtimin me Serbin,dhe Serbia me Kosoven.Por dhe i kujdeseshem ideja e pajtimit ‘cka nuk len shteg mbasi krimet nuk harrohen.Pajtimi nji strategji teper e vlefshme per Serbin nese,don te kuptoje aktualitetin sot.
  Bravo Ramush Haradinaj.Nji politike e paster ma anime dhe hile.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 4, 09:23

   “dhe Serbia me Kosoven”????
   çfarë duhet të na falin ne sërbët o MH??
   “krimet”që kemi bërë ne,duke dalë përpara plumbave,thikave të tyre??
   çfarë i kanë bërë shqiptarët sërbëve??ju kanë ndotur lumejtë me gjakun shqiptar??apo që ju kanë mbushur tokën me varre masive shqiptarësh??
   krimet që ka bërë sërbi,gjermani,turku nuk harrohen,por pajtimi vjen gjithnjë!është një veprim i domosdoshëm për të jetuar!!për të shkuar përpara!!

   Reply to this comment
 2. Pellazgos June 4, 15:27

  Zoti MH.
  E kupton ty cdo te thote krim?
  Pse krim eshte qe pushtuesit sllave Serbet te vrasin Kosovaret myslimane turq ne Identitet,Amerikanet vendasit e ashtuquajture “Indiane”,Cifutet ne Palestine se psikopatet e krishtere thone qe “Zoti” ishte cifut,d.m.th qe vetem “atje” kishte conflikt dhe denoi Egjyptianet qe znuan cifutet dhe i “premtoi” qe do ja japi prape “token” e shenjte?

  Reply to this comment
 3. Pellazgos June 4, 15:40

  Po ky vegel e Amerikaneve kujton se Kosova do behet ndonjehere e “cliruar”?
  Tani fjalen e ka gjykatesi dhe jo actoret.
  Edhe sikur Serbet te thone qe nuk e duam Kosoven as Mitrovicen amerikanet do thonr qe nuk eshte koha per marreveshje te tilla.
  Serbet,Turqit,Cifutet jane pushtues dhe vete amerikanet mblidheni “mendjen”.
  Si ka mundesi qe per Ameriken Turqia islamike dhe pushtuese ishte,eshte dhe do jete “mik” strategjik dhe per Shqiperine ajo Turqi eshte shkaterrimtare?
  Per cfare “Dhimokratie” dhe paqe po glasim?
  Per fat te keq bota eshte me te vertete Barbare dhe nuk ka ndryshuar qe nga Greket e Lashte.Zoti MH.
  E kupton ty cdo te thote krim?
  Pse krim eshte qe pushtuesit sllave Serbet te vrasin Kosovaret myslimane turq ne Identitet,Amerikanet vendasit e ashtuquajture “Indiane”,Cifutet ne Palestine se psikopatet e krishtere thone qe “Zoti” ishte cifut,d.m.th qe vetem “atje” kishte conflikt dhe denoi Egjyptianet qe znuan cifutet dhe i “premtoi” qe do ja japi prape “token” e shenjte?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim