Haradinaj takon Ramën në vilën qeveritare, këto janë çështjet që u biseduan

August 5, 2017 20:01

Haradinaj takon Ramën në vilën qeveritare, këto janë çështjet që u biseduan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe njëherësh kandidati i PAN’it, për kryeministër, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka takuar kryeministrin Edi Rama në vilën qeveritare në plazh.

Mediat që kanë publikuar fotot, shkruajnë se dy politikanët kanë diskutuar edhe për formimin e institucioneve për të cilët koalicioni përreth Haradinajt nuk ka arritur të sigurojë votat.

Anëtari i kryesisë së AAK’së, Muharrem Nitaj ka thënë për Express se është biseduar edhe për situatën aktuale politike në Kosovë.

“Krejt çka mundem më thënë është se nuk është kapërcyer as tema e krijimit të institucioneve te Kosovës dhe rëndësisë që ka ky proces për vendin”, konfirmoi Nitaj.

August 5, 2017 20:01
Komento

4 Komente

 1. C'a bohet kshtu August 5, 23:48

  Po mire cfare mut burrash jeni,me pushime jeni, e pi robi nje gote raki apo nje gote vere, po na hiqeni si shenta, a thua se as sex nuk beni.
  Gjithe hallin e keni tek populli shqiptar (si t’ja rrasni sa me shume) dhe rrini te merzitur, nje qeshje tejet e sforcuar.

  Reply to this comment
 2. drejtesia do te behet,duan apo nuke duan ato dhe sozite e tyre kudo ne bote. August 6, 06:53

  Dy “shqipfoles”qe kerkojne te ribehen krieminista mgjithse kane marre afersish as 6 deri 15 perqind te votbesimit popullore,kjo nje padija,jo,por nje paturpesi e mijve te kenetave dhe avoketerve te djallit.Ne moralin e tyre eshte ti kerkojne falje asaj shumice votuesish qe nuke ja dhane votbesimin dhe jo te kakarisin si gjeli siper plehut te tyre.TURP DHE MARRI SEBASHKU.Historia ne shekuj ka vertetuar katerciperisht, se lufta per leke te piset dhe pushtet pa merit,ka patur dhe do te kete gjithmone nje fund te turpshem dhe pa kthim,ku e djeshmja dhe e sotmja do ti duket nje ender e bukur, dhe e nesermja nje ferr pa fund.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza e mijra femije jetim.si dhe nje pasuri kombetare e private, e grabitur dhe e tjetersuar nga rendja e pangopesia pas lekeve te piset dhe pushtetve pa kufi me c’do forme e cmim nga keto palo politikane qe kerkon drejtesi,dhe jo poza e artikuj qesharak ndaj kesaje pafytyresie te djajve me fytyre njeriu. Mjaft me.Medja vizive dhe e shkruar nuke duhet t’i faturoje atyre lavdi,kur ato te marre sebashku nuke gezojne mbeshtetjen e shumices apsolute te popullit shqiptare e kosovare si brenda ne trojet etnike dhe jashte ne diaspor,megjithse ne diaspor po fshehin e pastrojne leket e botes se krim-korrupsionit-imoralo-politik ne dite e vite deri me sot. Hulumtoni shqiptare gazetare paudhesite e tyre ne vite,qe nga te pabreke i la dita, dhe miljonere i ngrysi nata, pastaj beni rreklama per to.Malllkimi i mijra nenave dhe grave qe humben njeriun e shtrejte ,si dhe i mijra femijeve jetim shume shpejt do te bie mbi ta dhe sopnsoret e bojaxhijte e natave te errta,qe te zezen kerkojne ta bejne te bardhe.Turp, drejtesia do te behet duan apo nuke duan keto mostrat,e pjella te diktatures komuniste enveriste-titiste-milloshevicjane.Koha e tyre tashme po perendon,mos u beni pjese me ta ne bangen e drejtesise.Reforma ne drejtesi dhe gjykatat e prokurorite speciale te kerkuara me force nga SOVRANI,USA dhe BE-ja nje domosdoshmeri per paudhesite sa korruptive aqe dhe kriminale te bera nga to, si autore apo bashkeautore ne dite e vite deri me sot me boten e krim-korrupsionit-imoralo-politik. Dhe per kete dhe ju shokezoterinj shkrivane e propogandues jeni te ndergjegjshem.

  Reply to this comment
 3. beni August 6, 08:03

  Po ky sdinn te Eci e jo te Meret me Politike!
  Ky esht nga me injorantet ne kosove!
  Jeni shum Frikacake e Inferiore!

  Reply to this comment
 4. Lili August 6, 20:03

  Asgje konstrutiv nuk dell keshtu.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim