Pas amerikanes, Haradinajt i refuzohet edhe viza britanike

January 27, 2018 10:40

Pas amerikanes, Haradinajt i refuzohet edhe viza britanike

Ambasada Britanike ka refuzuar t’i japë vizë  Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj.

Ky lajm ka bërë jehonë në mediat fqinje pasi Haradinaj duhet të marrë pjesë në fund të shkurtit në samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor.

Lajmi është mbajtur i fshehtë nga kryeministria Kosovare, por është bërë me dije nga ambasada.

Ky izolim ndaj Kryeministrit Haradinaj vjen pasi ai dhe Hashim Thaçi nxitën shembjen e Gjykatës Speciale edhe pse ajo është bërë me marrëveshje ndërkombëtare.

Dy javë më parë Haradinajt iu mohua dhe viza amerikane.

January 27, 2018 10:40
Komento

2 Komente

  1. Epo kjo pune January 27, 10:50

    ore jo se jane koka dhe nuk e meritojne por te bredhi serbi kudo qe beri tre luftra apo keta plehrat ketu tek ne qe bene 97 dhe desh dogjen ballkanin!!!! Futja kot o BE e bere si lopa, edhe e clirove nga miloshevici me lufte edhe po ia dorezon kelyshit te miloshevicit. Tjeter gje kjo gjykata tjeter gje kufiri, nuk u ngopen fqinjet me troje shqiptare!

    Reply to this comment
  2. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. January 27, 20:06

    Prisni se nuke keni pare gje akoma,kure enveristo-milloshevicjanet te dalin ne bangen e akuzes si autore e bashkeautore te mijra krimeve e korrupsioneve nga fuqia e pushteteve.Ti kundervihesh botes se qyteteruar e demokratike me arroganen e pushteteve qe akoma nuke eshte njohur ligjerisht Pavaresia nga OKB-ja,do te thote se je dhe mbeteni pjelle e ligesise.Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e mizakali Kosaova Martire do te behet pjese e BE-se,se per te kane votuar e luftuar USA,BE,dhe luftetaret e vertet te lirise.Trimat u vrane,apo i vrane pas kraheve,Ata rane per atdhe,Kurse jashteqitja mbeti duke u krekosur si gjeli siper pehut te tyre ne te gjithe hapsiren shqiptare me fuqine e pushteteve,megjithse jane tashme te bindur se do te kene te marre sebashku nje fund te turpshem dhe pakthim.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin