Harbin, qyteti prej akulli me pamje spektakolare

December 29, 2018 19:34

Harbin, qyteti prej akulli me pamje spektakolare

Festivali i Akullit dhe i Dëborës në Harbin të Kinës, më i madhi në botë i këtij lloji, ka nisur edicionin e tij të 35-të me pamje spektakolare.

Më shumë se 2 mijë skulptura janë ngritur në parkun e ndriçuar, ku temperaturat shkojnë deri në -30 gradë C

v.l/ Dita

December 29, 2018 19:34
Komento

1 Koment

  1. Adih December 30, 20:42

    Kam qene para disa viteve ne Harbin .Ne ate kohe ka qene janar dhe temperaturat diten ishin minus 40 grade dhe naten minus 45 grade . Me gjithe se te veshur shume mire ,ishte e pa mundur te shetisje ne kembe dhe vendalinjte ishin qe te gjithe rrugeve me maske hunde e goje mbeshtjelle si kirurget se ndryshe ,?? ,tja tregoje varrit ato temeratura te ftohta .

    Interesant ishte ne Harbin , kam takuar nje Kuksian qe bente ne dyqanin e tij modest embelsira karakteristike te Kuksit . Ishte i lindur ne Harbin te Kines dhe fliste nje shqipe te vjeter kuksianshe dhe jo mire .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*