Harito: Provimet me gojë për në administratë do të filmohen për hir të transparencës

January 17, 2015 12:01

Harito: Provimet me gojë për në administratë do të filmohen për hir të transparencës

Ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito deklaroi nga Elbasani se Shqipëria ka bërë një hap të rëndësishëm në fushën e administratës publike, hap që fillon me një nga tre ligjet që ishte kusht për marrjen e statusit.

“Këtë mesazh dua t’iu përçojë juve: Besojeni sistemin! Kur të vijë momenti të konkuroni, konkuroni. Mos u dekurajoni nëse humbni një herë sepse mësoni procesin. Përpiquni, përpiquni të jeni më të aftët dhe keni gjithë shanset për të hyrë në shërbimin civil”, tha Ministrja Harito.

Ministria theksoi se për hir të transparencës, provimet me gojë për në administratë është vendosur të filmohen, me qëllim që të rishikohen nëse kandidatët kanë ankesa.

 

January 17, 2015 12:01
Komento

10 Komente

 1. Sabriu January 17, 12:16

  Nuk eshte nevoja te harxhosh kohe me filmime, ne te gjithe boten konkursi nen kupton dokumenta, dosje te plote.

  Jepini fund maskarades me kunkurse te tilla, nuk shkojne me.
  Populli eshte pese hapa para nga bota virtuale qe don te paraqesni.
  Azgje nuk ka ndryshuar. Njelloj vetem forma e shfaqies. Thelbi eshte i njejte korrupsion i paster.

  Reply to this comment
 2. info analitike January 17, 12:37

  Milena Harito e cila mbeti ne klase dy here nga Gjykata Kushtetuese duhet te liroje vendin e punes per paaftesi nese deshironi qe sitemi te jete i besueshem. Ne nje periudhe ku kerkohet me kaq ngulm austeritet, nuk mund te tolerohet qe te vazhdohet te rritet fatura e borxheve te shtetit per faj te prockave te Milenes.

  Reply to this comment
 3. Preza January 17, 14:23

  A ka ndonje eksperience pune ne administraten publike zonja Ministre??
  Sa vite ka punuar ajo vete ne administraten publike shqipetare??
  A do te jape ajo vete ndonje provim ku te tregoje se sa di ne lidhje me postet qe mbulon??
  Si mund te kryejne reforma te thella njerez pa asnje lloj experience??
  Per çfare merite eshte emruar me pare deputete dhe me pas Ministre e administrates zonja??
  Nese ka ndonje qe mund te me ndihmoje me pergjigjet.

  Reply to this comment
 4. Lul January 17, 17:38

  Harito provimit me goje ti jepet perparai e madhe se keshtu tha dhe Berisha, Gita e filloj me goje ne kosove dhe keshtu i korri sukseset ne tirane.

  Reply to this comment
 5. Eri January 17, 17:46

  E nderuar zonje, te gjithe ata qe njof qe kane filluar pune ne shtet kane bere konkurs fiktiv ose s’kane bere konkurs fare. Se kuptoj pse talleni me popullin.

  Reply to this comment
 6. Dori January 17, 22:30

  Ah kjo grua bashke me konkurset e saj do marrin ne qafe partine socialiste. Baza vlon, deputetet po dridhen milena krifet

  Reply to this comment
 7. fakt January 18, 00:13

  Sa e paafte doli Harrito.. Nder ministrat me te dobet te kesaj qeverie.

  Reply to this comment
  • specialisti January 18, 10:18

   Per te njohur punen e kesaj “zonje”, shikoni se cfare ben per dixhitalizimin e TVSH. Vetem pislleqe.
   Vartesit e saj cfare nuk tregojne dhe mezi po presin qe z. Rama ta heqe njeore e me pare.

   Reply to this comment
 8. Prudentino January 18, 11:34

  Këtë mesazh dua t’iu përçojë juve: Besojeni sistemin! – Keshtu thote Harito!?

  Kjo nuk qenka vetem budallaqe, por shejtan budallaqe.

  Reply to this comment
 9. Vëzhguesi F January 18, 12:28

  Propogande boshe qe se paku ka dy burime: E para mungesa e analizes per gjendjen e kesaj administrate amorfe, te paafte, nepotiste, militanto-partiake, klienteliste, dembele dhe ngaterrestare qe ka ardhur si rrjedhoje e rrevolucionit demoleshkratik te 2005 dhe se dyti frika dhe paaftesia per te nderhyre energjikisht ne spastrimin e rradheve te saj per te ndare perfundimisht shapin nga sheqeri, te paafte nnga te aftet, menaxheret e puneve nga delenxhileret e llafeve dhe servilet e peshtire.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*