Hashim Thaçi: Kosova do të jetë në mbështetje dhe përkrah Shqipërisë

November 26, 2019 08:48

Hashim Thaçi: Kosova do të jetë në mbështetje dhe përkrah Shqipërisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi shkruan në faqen e tij në Facebook se:

‘Sapo fola me kryeministrin Edi Rama, ku u informova për gjendjen pas tërmetit që goditi Shqipërinë.

Kryeministrit Rama, në emër të qytetarëve të Kosovës i shpreha ngushëllimet më të sinqerta për viktimat që pësuan nga tërmeti.

Kryeministrin Rama e sigurova se Kosova do të jetë në mbështetje dhe përkrah Shqipërisë.

Tashmë njësitë përkatëse të Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur drejt zonave të dëmtuara nga tërmeti. HTH’

o.j/dita

November 26, 2019 08:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim