Kush e financon dhe mbështet Berishën pavarësisht krimeve?

February 13, 2016 03:12

Kush e financon dhe mbështet Berishën pavarësisht krimeve?

Përse ai vazhdon të livadhisë? Cila forcë e mban atë ende në këmbë dhe e lejon të bëjë të fortin, edhe kur është i përmjerrur?

Pyetjen e bën Bedri Islami sot në DITA.

Dhe përgjigjet:

Së pari, Berisha, aq sa ishte produkt i Katovicës, aq është edhe produkt i një klani perëndimor, i cili ka ende pushtet në administratën amerikane dhe të disa vendeve perëndimore, si Franca , dhe që në kohwra të ndryshme ishin të lidhur fuqishëm, me interesa financiare, me botën e tmerrshme serbe.

Zv.Sekretari i shtetit, Igëllberger, i njohur për lidhjen e tij me botën financiare serbe do të jetë njëri ndër nunët e parë politikë të Berishës dhe jo më kot ai dërgoi këtu, menjëherë pas dhjetorit të vitit 1990, njeriun më të besuar, i cili, si nuk do të ndodhte asnjëherë më vonë, do të vinte nga Beogradi, ku “rastësisht” kishte mësuar gjuhën shqipe.

Ky taraf politik, jo vetëm përtej Atllantikut, por edhe më pranë nesh, u josh fillimisht nga ideja e përmbysjes së komunizmit, të cilit në fakt asaj kohe i kishin rënë patkojtë; pastaj u josh se gjetën pranë vetes një njeri të gatshëm për çdo gjë, në hirën e pushtetit; joshja vazhdoi nga besimi që u dha se për Kosovën nuk do të kërkonte asgjë më shumë se sa llafet e zakonshme nacionaliste, si strehë e vagabondit politik, dhe në fund, lidhjet vazhduan me mbështetjen financiare të qeverisë shqiptare për të “madhëruar” një pushtet autokratik që po kthehej në despotik. Njerëz të politikës evropiane, edhe kur gjithë bota shihte se si vidheshin votat e vitit 1996 dhe rriheshin opozitarët në mesin e sheshit, si një parathënie e vrasjeve të mëvonshme, i quante të rregullta, pasi, më pas, kompani të lidhura me to, do të kishin koncensionet e tyre të mëdha, të kromit të bakrit, të lojrave të fatit etj etj.

Klani perëndimor që e mori nën sqetullat e veta Berishën, herë pa here, bënte sikur zemërohej me të, por tarafi që ishte i paguar, i sillte shpejt në gjendjen e mëparshme dhe Berisha, megjithë kablogramet skandaloze për të, kishte karrocatën e pagesës.

Igellberger

Igellberger

Emrin e Igëllberger dhe lidhjet e tij me serbët i përmend edhe Izet Haxhia në një nga dëshmitë e tij në DITA.

Shkruan Haxhia:

“Ka qënë qershori i vitit 92, pas vizitës së berishës në USA u kthyem për të marrë pjesë në forumin Crans Montana në Zvicer.

Vizita e Berishes në USA u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Juglindor Dejvid Philips.Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë bashkë me zevendes sekretarin e departmentit të jashtëm Lorenc İgellberger i cili kishte intersa ekonomike ne Serbi me firmen Zastava.

Zonjes Berisha ju dhurua nje çek prej 10mije dollaresh nga ana e zotit Philips.

Kur u vendosëm në hotel në Crans Montana tek suita e Berishes erdhi një person që nuk e njihja e që Berisha nuk e prezantoi.Ka qendruar për rreth tre orë në suiten e Berishes. Në këtë takim ka qënë vetëm Berisha dhe gruaja e tij.Te nesërmen në sallën ku mbahej forumi mori fjalën edhe personi që në darkë kishte darkuar me Berishen në suiten e tij për rreth tre orë. Nga prezantimi që ju bë nga moderatori forumit Carteron mësova se ishte ministri i jashtem Serb i Jugosllavise së mbetur. Mbiemri me sa me kujohet İvanoviç.

Personi që përmend Bedriu me origjine nga Mali i Zi e shtetas amerikan ka qene sponsor i PD. Pamjet e tij i keni ne tribunen e mitingut te fitores se 22 marsit.

Interesant eshte fakti se PD vertet u krijua ne shtepine e Gramoz Pashkos por drejtuesit e ardhshem qe do merrnin postet drejtuese ne PD dolen nga shtepia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjine nga Kosova, rezident i sigurimit te shtetit e sherbimit sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishem tek Berisha.

Nga ky person u futen ne PD klanet e Dibres me Gazideden e Zhulalin qe ishin te lidhura me sherbimin sekret maqedonas; Leka Toto, Tomorr Dosti dhe Xhahit Xhaferi, të persekutuar por te lidhur e sigurimin e shtetit nga ana e Vaske Afezollit, një oficer i sigurimit të shtetit që ishte kunati i Bujar Hoxhes. Në shtëpine e Bujar Hoxhës doli grupi i Tritan Shehut.

Teatri i antikomunizmit

Teatri i antikomunizmit

Në këtë shtëpi Berisha takohej edhe me eksponte te sigurimit. Një nga këta persona ka qënë edhe shefi i kunderzbulimit me jashte të sigurimit me origjine nga Dibra e me emrin Nurullah Zebi. Sic duket ky person dinte shumë për lidhjet e Berishës gjatë specializimit në Francë. Kur mendoj dhe lidh faktet them qe edhe 97 ka qene nje skenar i pergatitur nga qarqet antishqiptare. Edhe vrasja në Vlore e Artur Rrustemit që i dha revoltës një kah tjetër të dhunshëm eshte bërë nga njerzit e shikut nga një ndertese bosh. I ra per hise Artur Rrustemit por mund të ishte vrarë kushdo.

Perveç dërgimit të karburanteve makines së luftës së Milosheviçit është bërë edhe dërgimi i armëve serbëve te Bosnjes , kamufluar si trafik i armeve relike ne drejtim te Norvegjise, por në të vërtetë shkonin armë për serbët e Bosnjes.Ndermjetes ne te gjithe kete tafik ka qene gjenerali Boban, qe ka takuar disa here Berishen tek vila 4…”

(e plotë në Dita print)

February 13, 2016 03:12
Komento

95 Komente

 1. lol March 22, 09:29

  Zajo cka eshte edhe ma e cuditshme eshte se edhe kur e ka mesuar kete,edhe kur ka pa gjithe poshtersite qe berisha ka bâ,prape ky e ka perkrah!
  Pyetje eshte pse?
  A ka mundesi me na treguar pse,qe te kuptojme e te shkaterojme kete arsye tek njerezet qe ende besojne se berisha nuk eshte fatkeqsia ma e madhe e kombit shqiptar?

  Reply to this comment
  • Toni March 22, 11:15

   Car mendimi ka mark uku tani.

   Reply to this comment
   • Enveri March 22, 13:59

    Cfare Mark leshi.Ai duhet te jete Sala ose Jamarberi qe ben si markuku.

    Reply to this comment
    • alban March 22, 20:39

     Per kete Bamin qe fundi fundit eshte nje spekullim po behet nami si “deshmitar” ne nje vrasje qe as ka ndodhur.
     Po Ky Izeti qe eshte fare afer Saliut dhe ka vendosur te flase a nuk eshte DESHMITAR more prokurore dhe politikane?
     Po mire Prokuroria po keta dylberat e Rames pse nuk flasin?
     Apo e kane bere marreveshjen per pushtet keta legena, ulen bythen ne karrige vete dhe vk fateve te vendit dhe pritshmerive te njerezve qe votuan???

     Reply to this comment
    • Mark Uk-uku February 13, 08:41

     Demokracine ne Shqiperi e pruri Leka Zogu, qe ka meriten se e la Shqiperine per ibret te zotit, e ka Enveri qe e la Shqiperine si lypsaret ne Europe, Ramiz Legeni qe dhjeu breket nga frika kur e rropen rumunet Qausheskun, dhe se fundmi Sali Rrotkari, qe eshte edhe me banditi, maloku dhe injoranti nder te gjithe keta. Kane meriten se I bene shqiptaret te zgjohen, dhe te dalin nga anadollaku qe I kishte zene per fyti. Amin.

     Reply to this comment
  • soli e loli February 13, 11:15

   Rrofte sa malet shoku Bedri qe po ja mxjerr masken imperializmit amerikan e revizionizmit ruso-serb qe kane mbeshtetur tradhetarin e marksizem-leninizmit, Sali Barishen.
   Poeti yne kombetar Duka i Laberise, jam i bindur qe pas ketij kontributit te marksist-leninistit te shquar Islam-ist, do te frymezohet per te bere poemen e tij kryeveper te rrdhes, ne mbrojtje te panteres se zeze.

   Reply to this comment
 2. Demokrati March 22, 09:32

  C’behet keshtu? te jene te verteta? Si eshte e mundur? Ky njeri po eshte normal me keto te dhena qe po deklaron duhet te jete nje hero, te paditurit prej tij duhet te ulen ne bankon e te akuzuarve dhe o te denohen ose te heqin zhulin qe bie mbi ta.

  Reply to this comment
  • nazim March 22, 11:07

   Uau! Ende dyshon ti se berishe qeni nuk eshte vegel e ndyre e serbeve?

   Cfare faktesh me te forta do se shkaterrimi ekonomik dhe politik i Shqiperise, shkaterrimi psikologjik i njerezve, si dhe boshatisja e vendit nga forca vitale e krahut? Po te boshatisen fshatrat mor njeri, por te martohen vajzat shqipetare me serb, e ti pyet:

   C’behet keshtu? te jene te verteta? Si eshte e mundur?

   Reply to this comment
 3. liana March 22, 09:50

  qe Bujar Hoxha paska qene i sherbimit serb nuk e besoj. Nipi i Bujarit i ardhur nga Turqia, doktor me emrin Brace ka qene i martuar me mbesen e Manush Myftiut. Ibie qe edhe Manushi te kete patur lidhje me serbet ose qe shqiptaret nuk e dinin se Bujar Hoxha ishte agjent serb. Kete te fundit nuk e besoj.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 22, 11:25

   Mos u çudisni,-agjentët e ashtuquajtur të “dyfishtë” kanë një praktikë e njohur e Shërbimit Sekret Shqiptar(ish-Sigurimi i Shtetit). Infiltroheshin agjentë të sigurimit në UDB ose agjentët e UDB që kapeshin detyroheshin të punonin për SShShqiptar! Kam njohur një agjent potencial të këtij lloji të përdorur nga Ramiz Alia në fillimet e pluralizmit dhe deri në mbarimin e presidencës! Sot jeton në U S A! Nuk e them emrin sepse njihet shumë këtu. Agjentët e infiltruar kishin krushqi e lidhje të forta me krerët e lartë politikë të asaj kohe si garanci që nuk do të shiteshin tek shërbimi ku infiltroheshin! Izeti thotë të vërtetën në ato që deklaron. Unë them “mjerë Shqipëria”! Eshtë e tërë politika e mbushur me agjentë të huaj, të dyfishtë e të shumëfishtë! Shqipëria nuk është në dorën e shqiptarëve! Patriotët janë specia më e urryer për këlyshët tanë politikë,antishqiptarë! Tung!

   Reply to this comment
   • Korigjim March 22, 12:58

    Pas fjalës “kanë…” në frazën e parë të komentit, të vihet fjala “qënë”. Nderime! Pëllumb zaimi

    Reply to this comment
  • kalushi March 22, 11:34

   Edhe partia komuniste e Enver Hoxhes nga sllavet u kriju.
   Ai iu shkeput ndikimit te tyre me von por ata e kishin Shqiperine ne vijimesi nen vezhgim.
   Lexoni dokumentet e deklasifikuara te botuara ne Dita nga Auron Tare ku thuhet qarte qe Cia ia delegoi UDB kompetencat mbi Shqiperine.
   E si mund te mendosh perball ketyre fakteve historike te dokumentuara qe ne vakumin e krijuar ne 1990, UDB nuk do shfrytezonte rastin??
   Deshmitarja e fundit esht Nexhmije Hoxha
   Ajo femer qe ka haruar te vdes pas Ramiz Alis qe e moti me vete ne varr te verteten esht e vetmja qe e di cka ndodhur

   Reply to this comment
  • altin mitro March 22, 11:53

   Bujari ka qene I lidhur dhe menaxhonte edhe Enver Hoxhen. Djali I tij u martua me vajzen e myslym pezes. E sigurte qe emri I manush myftiut erdhi nga argjentina ne dokumente si I lidhur me CIA nepermjet UDB. Me te vertete mendoni se Enveri erdhi dhe ndenjti vete ne pushtet kaq vite? Bujari eshte I jati I Nevila Nikes po ashtu. E ka vene Sala ne krye te dokumentacionit te Shqiperise. Kontrolloni si jane gjerat, shtet lidhen per ekonomi me njeri tjetrin. Liria fitohet vetem me gjak. Popujt qe se kuptojne kete do vdesin nen tiranine e parase.

   Reply to this comment
   • kolonel March 22, 13:43

    E ke gabim I dashur mik. E dhena nga Argjentina qe nepermjet Reiz Maliles iu dorezua Ramiz Alise thoshte tekstualisht qe nje anetare I Byrose Politike me ORIGJINE nga VERIU eshte agjent AKTIVE jo I fjetur I UDBs. e cila kishte mardhenie kontrktore me CIAn per gjithe fushaten e diversanteve ne shqipri dhe spiunimin e ushtris Ruse nepermjet agjenteve serb qe sherbenin me shumice si oficera ushtrie ne ushtrine Ruse. Ishin dy anetare te Byrose Politike me origjine nga veriu, karrocieri I fermes Muho Asllani dhe I shpernuluri nga Mali I Zi per rikonjicion para luftes se Shkodres aty Ramis Alia I jati I te cilit ishte agjent Malazez I ardhur ne Shoder si I jati Nexhmie Xhuglinit I ardhur ne Tirane nga Dibra para pushtimit nga serbet te cilet prune shume agjent te tyre ne shqipri per rikonjicion para pushtimit me emra te ndryshuar ne ato shqiptare se keshtu behet lufta. Kemi dy parti te krijuar nga serbet, kemi dhe ca parti te krijuar nga greket e ca nga te semes.

    Reply to this comment
  • kolonel March 22, 13:47

   E ke gabim I dashur mik. E dhena nga Argjentina qe nepermjet Reiz Maliles iu dorezua Ramiz Alise thoshte tekstualisht qe nje anetare I Byrose Politike me ORIGJINE nga VERIU eshte agjent AKTIVE jo I fjetur I UDBs. e cila kishte mardhenie kontrktore me CIAn per gjithe fushaten e diversanteve ne shqipri dhe spiunimin e ushtris Ruse nepermjet agjenteve serb qe sherbenin me shumice si oficera ushtrie ne ushtrine Ruse. Ishin dy anetare te Byrose Politike me origjine nga veriu, karrocieri I fermes Muho Asllani dhe I shpernuluri nga Mali I Zi per rikonjicion para luftes se Shkodres aty Ramis Alia I jati I te cilit ishte agjent Malazez I ardhur ne Shoder si I jati Nexhmie Xhuglinit I ardhur ne Tirane nga Dibra para pushtimit nga serbet te cilet prune shume agjent te tyre ne shqipri per rikonjicion para pushtimit me emra te ndryshuar ne ato shqiptare se keshtu behet lufta. Kemi dy parti te krijuar nga serbet, kemi dhe ca parti te krijuar nga greket e ca nga te semes.

   Reply to this comment
  • pse March 22, 20:34

   Po Bujar Hoxha kosoven e Turqine i kishte si shtepine e tij ne kohen e komunizmit,hynte e dilte si ne shtepine e tij! Sala dhe Bujari gjithnje kane qene miq!Nuk ka qene nip i Bujarit doktori i ardhur nga Turqia,ishte nje lidhje miqesie.

   Reply to this comment
 4. Arben March 22, 10:04

  RROFSHIN AGJENTET E UDB-SE

  Reply to this comment
 5. sopiqoti March 22, 10:06

  Me ben pershtypje qe ne asnje rast Sali Berisha nuk eshte prononcuar per ato qe thote ish bodigarti i tij Haxhia.A thu se jane te verteta?

  Reply to this comment
  • bureto February 13, 20:31

   Qe Amerika (CIA) ishte e ngarkuar per rrezimin e komunizmit ne Shqiperi, si kudo ne Lindjen komuniste, nuk perben lajm. Bile ne Shqiperi ia arriti e fundit kesaj, sepse Ramizi ia doli qe gjate vitit 1990, te kishte kohe t’i ujdiste gjerat sic dinte ai. Vajti ai ne Amerike dhe ishte po ai qe solli dhe bisedoi koke me koke ne Tirane me Peres de Cuelar ne maj 1990. S’ka me dyshim qe edhe Saliu eshte produkt i tij, pra edhe i marreveshjes me Amerikanet qe regjimi te binte bute dhe pa pasoja per udheheqjen komuniste, por qe pushteti post komunist te mos binte ne duar te tjera vec tyre, sipas platformes katoviciane (me Biberaj etj apo jo, kjo s’ka rendesi. Amerikanet e kane pranuar kandidaturen e tij propozuar nga Alija ). Edhe keto tashme dihen. Keshtu qe Berisha te kete bashkepunuar personalisht me serbe, amerikane etj, jashte strategjise se Ramizit, kjo ha diskutim. Amerikanet jane aleatet dhe mbrojtesit tane me te medhenj dhe kjo gjithashtu s’ha diskutim dhe qe Berisha ka punuar me ta kjo s’perben ndonje lajm dhe mire ka bere. Por cilat mund te kene qene lidhjet ‘e fshehta’, per interesat e tij politike mbasi te vinte ne pushtet, keto nuk i di njeri. Sic tregojne ngjarjet ai nuk eshte pa suport nga lobe te caktuara ne Amerike, por edhe ne Europe. Nje e dhene qe ato lidhje jane vendosur qysh ne vitin 1991, me dijenine e Presidentit te asaj kohe R.Alise dhe padyshim edhe te Sigurimit te Shtetit, ne doren e tij’ e tregon dhe ky episod:
   Vaske Afezolli (një ish officer i lartë i sigurimit), ka qenë ndërmjetës i CIA ,në Ambasaden Amerikane, në vitin 1991, kur Berisha nuk ishte ende në pushtet. Ky organizoi edhe takimin e ketij me Sali Berishen, i cili u bë në makinen private të V.A, nipit të Vaskes (djali motrës). Për dy orë ata i ranë rrotull unazës ndërkohë që Berisha dhe oficeri (ose dikush tjeter i CIA) bisedonte në sediljen e mbrapme. Ndërkohe djali i Vaskës, present në takim, (ish zv.min i regjimit komunist , në ministrinë e Tregëtisë ose të Jashtme), rrinte në sediljen e pare dhe shofer ishte VA, që nuk dinte anglisht. Vaska, me gjithe familje përfundoi në SHBA dhe aty vdiq në moshen 85 vjecare në vitin 2015, si shtetas amerikan. Pallati ku rri sot Berisha është ndërtuar në pronën e VA, nga ndërtuesi që ka dhe ndërtesën 24 katshe, përbri Ambasadës Italiane (Qendra Coin dhe ABA Center), ku Berisha ka zyrën e tij në katin 14-te, me siguri si dhuratë prej tij. Nga ’91 deri me sot ka rrjedhur shume uje.

   Reply to this comment
 6. ILIRI March 22, 10:11

  Izet ti qe i dije kto e je kaq burre i mire e kaq atdhetar perse nuk i bere publike ne ate kohe
  po mbroje me fanatizem kete spihunin serb dhe i bindeshe atij pa kushte ?Konkluzjoni je nje zero dhe po perpiqesh te gjesh nje buthe tjeter te lpish.

  Reply to this comment
  • LORA March 22, 11:10

   Per mua ,me se paku nuk mund te vije ASNJE e zgjidhje e mire nga ata qe jane pjese protagoniste e historise me te zeze ,qe coi ne humnere shtetin dhe jeten e shqiptareve.
   Natyrisht qe Izeti ka te drejten e reflektimit ,per bemat e veta,,,po ndoshta edhe te ndonje kontributi per te miren e vendit te tij,ne kete procesin e tij te reflektimit.Sa per sherbime atdhetarie te Izetit,,,,kjo le te jete nje ender handikapatesh.
   Une nuk kam nevoje te me tregoje ,qofte edhe Izeti,se vetem sherbimet agjenturore,te perbetuara antishqiptare, mund t’i benin ato hatara, Shqiperise sone te shtrenjte,qe nga viti nentedhjete,viti i farses gjemezeze te ramiz
   rrugacit dhe dr.tritolit.
   E kam ditur ,qe ne krye te heres, se kush ishte banda brekedhjere qe e nisi udhen me djegjen deri te cerdheve e kopshteve te femijeve dhe e vazhdoi me sikterisjen nga vendi te gati nje te tretes se popullsise.
   Jam dakort me komentin tuaj ,ILIRI.
   TUNG.

   Reply to this comment
  • akrepi March 22, 12:18

   Sepse ” rastesisht” do te ti ndothte aksident me makine a nuk e kupton kete more Ilir?

   Reply to this comment
  • beni March 22, 12:54

   ju qe therrisni e berrtisni se na mbyten tradhetaret…si mund te pranoni se cfare thone Izeterat per Presidentin Rrugova? te perdhosesh dy figura si Doktor Rrugova dhe heroi Azem Hajdari, nder te kombit, duhet te shohesh pak pozicionin, me duket se i sherben me Shum serbise sa sa ata qe pretendoni.e dyta qe me ben me Shum pershtypje. kush e njeh Izetin e di kapacitetin e tije mendor, a ka mbajtur ditar qe i di edhe emrin zedhenesit teForumit te Cran Montanes?APO , po i sherben dikujt me te djallezuar?besoj se ka ngel pa buk e kerkon te shes ndonje pisllik “Trimi haxhia” , nejse… mendoj se duke bere me Shum komente i ofendoni Gomeret po ti krahasoni me Izetin.nje menyre e poshter dhe cinike per riciklimin e plehrave. kush e ha ne popull , te kerkosh te njollosesh liri Berishen?????

   Reply to this comment
   • x March 22, 21:48

    o ben! RUGOVEN NUK E KAM NJOHUR ,NDERSA SA PER AZEM HAJDARIN DHE SOIN BERISHA DO TE MBETEN NE HISTORI SI KRIMINELET METE MEDHENJ TE KOHRAVE NE SHQIPERI, ME ATA NUK MUNDE TE KRAHASOET AS HAMZA KASTERJOTI, QE TRADHETOI XHAXHAIN E TIJE, ESAT PASHE TOPTANI QE PER INTERESA DESHI TI SHISTE SHKODREN DHE MALESIN E MADHE MALIT TE ZI, MBRETIT FAMEKEQ AHMET ZOGOLLI,DHE AS KRYEKOMUNISTIT ENVER HOXHA.

    Reply to this comment
   • ganiu February 13, 17:44

    Beni është e mundur që të jetë kështu si thua ti për Izetin, por ajo që thua ti për Ibrahimin dhe Azemin? ! Vërtet në dyshim gjykimin tënd!

    Reply to this comment
 7. Hëm... March 22, 10:17

  ca gjera jane bere sheshit… jo vetem duke favorizuar serbin por dhe grekun… shitja e detit me e fundit. Se cfare pret Edi Rama qe shkon ne prokurori te denoncoje shpifje ndaj bubrrecave dhe nuk shkon te denoncoje cenimin e sovranitetit kombetar nga kapot, ai e di… ndoshta po ben spastrime brenda vetes qe ti heqe karten e viktimizimit per shkaqe politike pales tjeter me pas, kete koha do e tregoje por po behen dy vjet pushtet dhe populli pret te mbahen zotimet.

  Reply to this comment
 8. Liburn March 22, 10:22

  David Philps eshte Cifut, dhe eshte i njejti person qe gjoja ka marre persiper zgjidhjen e Ceshtjes Came me dialog ne Universitetin Colombias USA.
  Hapni syte o popull se duan te na groposin per se gjalli si komb. David Philips mik i ngushte i Pellumb Xhufit. Kjo conference eshte pe te minuar dhe njekohesisht per te marre eksluzivitetin e Ceshtjes Came dhe per ta kanalizur ekluzivisht per interest e MAFJES KHAZARE, Khazar Mafia…..

  http://harriman.columbia.edu/files/harriman/content/Cham%20papers%20(corrected).pdf

  Reply to this comment
 9. andromeda March 22, 10:25

  Epo dhe sajesa nuk janë de! Ka shumë personazhe të cituar në këtë deklarim i cili, herët a vonë e bën bajlozin e zi një vegël të serbëve. Unë nuk e di se ç’duhet më shumë për ta arrestuar monstrën, që së paku e ka një dëshmitar të gjallë.

  Reply to this comment
  • ben tironsi March 22, 10:48

   Me shume duhet qe ky i mbrojtur nga shteti te vi dhe te deponoj , n.q.s shteti i jep garanci jete .Ky qelbanik per cdo gje ha mut por ketij ish besnikut te tij nuk i kundervihet cudi , tani psene le ta levizi bythen Rama mos harroj qe ky gellbaze i ka lene shenja ne fytyre .Ky shpellar spiun i drejtoris se dyte nuk duhet lene te vdesi nga zoti.

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi March 22, 13:12

   Andromeda? Agjentët e huaj të species sali nuk arrestohen në një “shtet për ibret e mysybet”! Monstrat si saliu i arrestojnë dhe i gjykojnë shtetet serioze dhe shtetarët patriotë! Këtu tradhëtarët i kanë xhan! Ju them me bindje që “saliu nuk do të arrestohet”! Katovica shqiptare ka dy duar jo një, siç serviret!? Nderime!

   Reply to this comment
 10. k March 22, 10:28

  KËTO JANË PASOJAT TRAGJIKE KUR KOMBI BIE
  NË DORË TË MALOKËVE DHE MAFJOZAVE.
  MJERË POPULLI SHQIPTAR.

  Reply to this comment
 11. gegetoske March 22, 10:29

  Gazetaruci investigativ A. Hoxha a mund te na faktoje nje gje te “VOCKEL” ? Te mare dhe te shohe nga arkiva nese ne mars 1992 ne tribune ka qene edhe ish ministri qe pretendon Haxhia , Po qe e vertete te na e jape te gjitheve dhe ta shohim! Ne te kunderten ai mashtron.

  Reply to this comment
  • kokpalari 21 janarit March 22, 12:55

   gegetoske lexoje me vemendje.
   Izeti shkruan: “…Ish minitri ka darkuar në hotel në Crans Montana tek suita e Berishes. Në këtë takim ka qënë vetëm Berisha dhe gruaja e tij.”

   Kurse personi i mitingut esht tjeter.
   Izeti shkruan: “..Personi që përmend Bedriu me origjine nga Mali i Zi e shtetas amerikan ka qene sponsor i PD. Pamjet e tij i keni ne tribunen e mitingut te fitores se 22 marsit.”

   Reply to this comment
 12. Besniku March 22, 10:34

  Bujar Hoxha eshte babai i Nevila Nikes (ish drejtoreshe e drejtorise se arkives). Personalisht nuk e njoh Bujar Hoxhen, por ne fillim te demokracise kam lexuar nje artikull me shume se nje faqe gazete tek Koha Jone te shkruar nga Intelektualet me me ze ne Kosoven e fillimit te viteve 90, ku tregonin me dhimbje per bemat e ketij spihuni, nga dora e te cilit do te jepej viza se kush studiues, e historian kosovar do te lejohej te hynte ne Shqiperi per te marre pjese ne konferenca e aktivitete te tjera studimore. Mbaj mend qe artikulli mbyllej me fjaline :”TI HESHT”.Kush ka deshire te kerkoje ne arkivin e gazetes Koha Jone dhe e siguroj qe do te mbetet i befasuar dhe i tronditur.

  Reply to this comment
 13. XUME PROTOPAPA March 22, 11:04

  MERHABA IZETI I MALEVE

  te Turqise se Erdoganit. Edhe pse ke lindur ne lartesite tropojane, perseri nuk ke patur mundesine te hedhesh nje veshtrim pertej oqeanit Atllantik. Organizimi i Shkatrrimokracise se Shqiperise eshte shume me i larget ne kohe se 92-shi qe te beri me pushtetin e doktorit ne tentative te kthyer ne gangster rrugesh ne sherbim te Berishes.

  Eshte nisur qe me fuqizimin e maqedones Nexhmije Xhuglini, te agjentit serbo-malazez Ramiz Alija, me prejardhje te dyshimte, te mire organizuar nga grupi famekeq “American Liberty” i perbere nga agjente ne pension te CIA-s, gjenerale e kolonele ne pension te ushtrise amerikane dhe bankjere izraelito-amerikane, qe u serviren nga “njohja” konkrete e shqiptarizmit, nga dy surrogate antishqiptare te perbetuar Frank Shkreli dhe Elez Biberaj.

  Berishen e rekrutuan ne 84-ten ne Paris, kur ishte student, lidhjet direkte me kete organizate famekeqe, u bene me “arratisjen e programuar” te dy shurrufullave motrat Islami po ate vit. Vazhdimin e kane sprovuar deri ne thellesine e shpirtit (aforizem) edhe guret e Sokakut te te Marreve te Kadarese, qe tentoi te behej pjese e ketij monstruoziteti antishqiptar, qe la pasoje te pa shlyeshme ne jeten e te gjitheve ne.

  E di ti Izet doktori i munguar, qe dy oficere sigurimi, ne kohen e spiunit ambasador te Shqiperise ne OKB, Bashkim Putarkes, nje here ne jave terhiqnin me dy valixhe “tip – 24 ore” dollare nga te gjithe shqiptaroamerikanet e emigracionit te vjeter, prane lokaleve dhe pronave te tyre ne te kater anet e amerikes? Une ndryshe nga ti i kam pare me syte e mi.

  Para se te bente “viziten” e pare ne amerike Pjetri i Arbnoreve, nje nga keta albamerikanet, ne vilen e tij, me tregoi dhomen dhe krevatin qe kish pergatitur per te mikpritur Arbnorin dhe shumen qe do i “dhuronte” – 20 mije dollare! Gjithnje sipas rrefimit te tij ne ate krevat kish fjetur me pare edhe Azem Hajdari, i ngrohur edhe ai me 20 mije dollare. Dhe gjithe kjo vetem nga njeri, prej qindra albamerikaneve, ku Enver Hoxha kish “investuar” parate e gjakut dhe sakrificave te gjithe shqiptareve.

  Udb-ja me personazhet qe ti permend, kane qene vetem manekinet e realizimit te planeve te Shkatrrimokracise te hartuara ne bodrumet e frikeshme te nje godine ne Pensilvania Avenue te Washington-it amerikan, ku strehohej famekeqja “American Liberty”.

  Ndryshe nga ti, une nuk jam i vetmi qe ka pare, per nje periudhe te shkurter, gjithe avancimet e planit mostruoz te realizuar ne dem te Shqiperise, nga keta mercenare te paguar nga taksapaguesit amerikane. Ne dy raste kemi qene tre shqiptare, nje kosovare, nje palestineze dhe nje kosovar qe mban mbiemrin e Berishes.

  Nuk u shkaterrua Shqiperia me 10 mije dollaret e serbes Liri Berisha. Promovuesit jane te njejtet e dhjetevjeçareve me pare, protagonistet jane zevendesuar me te rinj piktore shkarravinues, saldatore nga Qelbesira 8ura Vajfurore), mistrece nga Berati e sharlatane nga moçalet e Myzeqese, rrepirat e Skraparit, e zallishtet e Dibres vetem per te permendur ndonjerin….

  Reply to this comment
  • Liburn March 22, 11:22

   Keto qe ke shkruar duhen ngulitur ne mendjet e cdo Shqiptari se ndryshe do na bejne te hame njeri tjetrin me poshtersisht se 97. 1997 do te na duket lule perpara saj qe duan te na bejn perseri…….

   Reply to this comment
  • Hosteni March 22, 23:04

   @XUME PROTOPAPA
   Shko or qelbesire dhe mos shkruaj gomarelleqe.
   Ik dhe shih prostaten. Debil pa emer!

   Reply to this comment
  • La foudre. March 22, 23:35

   XUME PROTOPAPA
   Ti qenke nje HAJVAN i lindur.
   Mjere ajo qe te mban.
   Ik or tru shkare dhe mblidh karethija per tu ngohur.
   Si mban ke dhe intigante dhe gomere si ty?

   Reply to this comment
  • Kalifi i Nastradinit March 22, 23:41

   o Xume leshi, shko or trap , dhe mos shkruaj gomarlleqe.
   Mjere kjo toke c’fare mban mbi dhe.
   Ne se me shane te kam shajtur une i pare, bole kandari!

   Reply to this comment
  • XUME PROTOPAPA March 23, 06:46

   Avviso ai psiconaviganti “hosteni, funderina & hosten qelbesira”

   GREVA E URISE SE ..PALLOSHIT

   Rrefen nje fare Kostreci, nje trushkulur, historine e ”greves se urise” per dashurine e pa mateshme per librat, per dymbedhjete librat qe ja sekuestruan ne Burrelin e tij te paharruar.

   “Mesova italishten per dy muaj – tregon i greveurituri – dhe aty nga fundi i 67-tes ndersa rrija shtrire ne mes te dhomes me njezetetete te burgosur te tjere, oficeret erdhen drejt e tek une dhe me sekuestruan dymbedhjete libra. Njeri quhej “mohametto” (Maometto – sh.im) nje liber gjerman i perkthyer ne italisht dhe me thane qe pas mbylljes se xhamive ishte e ndaluar literatura fetare.

   U futa ne greven e urise per librat (!!) dhe ja hodha oficereve pas dymbedhjete ditesh me ndihmen e Xhemal Mulosmanit opingembajtes, me djegjen e gazetave ne qeli, qe e moren per te vertete se dogja librat !”

   E vazhdon me rrefimin e tij me tej.

   Paçka se une nje dite, ndersa isha vene ne rradhe per te ngarkuar kamionin me zhavor ne bregun e Matit, punoja shofer kamjoni aso kohe, me rastisi te degjoj te njejten histori nga nje tjeter kamionist, nje fare Zenel Bisha: flinte mu prane tij ne dhomen e Burrelit, dhe…… greva e sajuar e urise nuk kish librat si motiv por palloshin e Zenelit, pasi e kishin transferuar ne nje dhome tjeter. Per çdo liber kish nje dhurues Kostreci i Burrelit te greves se urise per palloshin zenelbishian.

   Linde i mutizuar do gjirizohesh i tille, ne Elbasanin tend te ndotur me Fuat mutaxhinjte e Kedhave shkrelaliabiberiane. Rastesia te paska lene akoma pa ngordhur, u shofsh me rrace kalbesire dekadente.

   Reply to this comment
   • XUME PROTOKAKA February 13, 08:49

    XUME, je kokra e loqes, je nje injorant I papare, qe rastesisht ishe bere gazetar, e me vone agjent I Sigurimit neper disa ambasada. Pitarka ka tallur bythen me ty, e mbaj mend edhe une kur te thoshte: XUME, hajde me ferko pak loqen, se e kam pas pa qef sot. Idiot I lindur je, e ke pas hanger sapunin gjithmone per djathe, kur e hajshe nga goja. Se kur e hjshe nga bitha, e kishe shume per qef, se te reshkiste thelle lum miku.

    Reply to this comment
    • XUME PROTOPAPA February 13, 17:44

     PUTARKAVE TE PIRANJES

     Nuk jeni vetem ju Putarkat e qelbura qe u gojemutngrenet me parate e shqiptareve, po ju jeni nder me te ndyret, sepse spiunuat shqiptaret qe ju dhane nje dore per te fituar lirine.
     Ah, mos ja thuaj kujt, per ate vesin qe keni ju Putarkat, te ndershekrdheni mes jush, brenda familjeve tuaja. Po kujdes se me sa shkruajne gazetat amerikane, edhe ne Florida ku nxirrni bythet ne dritare per tu dhjere, po arrin ligji kunder incestit, sadomasokizmit e rraporteve kafsherore sexulae, aq te dobishme per mbijetesen e rraces tuaj te qelbur.

     Reply to this comment
  • Crusader February 13, 22:06

   Me sakte nuk ka ku shkon. Po kush te kupton? Plani per shkaterrimin e Shqiperise dhe te gjithe botes se lire po vazhdon me intesitet nga Elitat Financiare Sioniste me shoqerite e tyre sekrete te rekrutimit, te cilat jane qeverite ne hije qe kontrollojne kukullat e qeverive ekzistuese. Vetem aktoret ndryshojne, ne kete plan famekeq dhe satanik qe quhet Rendi i ri Boteror.

   Reply to this comment
 14. Alphade March 22, 11:05

  Izeti jep fakte te tilla qe jane shume bindese ! Sikur vetem nje fakt nga keto qe jep Izeti
  te qendroje , mjere populli shqiptar per tragjedine qe po luhet mbi kurrixin e tij ! Berisho-
  vici duhet varur te sheshi Skenderbej , pastaj t’i veme emrin jo ”Skenderbeu yne” ,por
  ”Hamza Kastrioti serb” !!!!

  Reply to this comment
 15. tradita March 22, 11:29

  Duke perdor Izet Haxhine , Marian Grykem dhe Bedri Islamin njerez pa asnje ndikim dhe besueshmeri ju po i ngritini nje Permendore Sali Berishes, sa me shume te perpiqet aleance e qelbesirave ta akuzojne me nje infantilitete te tille, aq me shume lartesohet ai.

  Reply to this comment
  • vlora 97 March 22, 12:50

   Laj gojen para se te permendesh Bedriun.
   Kur Bedriu luftonte per Kosoven ti qelbesire kushedi ne cfare haleje haje

   Reply to this comment
   • Artur March 22, 18:03

    Bedriu thote ato qe ka lexuar ore popull, shikojini me vemendje, jane te gjitha artikuj te gazetave Koha Jone, Sot, etj. Bedriu eshte nje ish gazetar komunist qe nuk dihet si u be me UCK (pjesen e majte), dhe as ka luftuar ndonjehere por ka qene ideolog ne dukje, nen hije kushedi se cfare. Izeti te gjitha cfare thote nuk i ka te vetat, jane te tjere qe po shkuaj ne emrin e tij. Krahasoni ato qe thote ne intereviste, Izeti nuk di te mendoje aq me pak te flase.

    Reply to this comment
  • " Banaliteti dhe realiteti" February 13, 21:00

   Uh…. “Tadite” Mos krahaso as keta sharlatane, as vete Saliun: – Me Bedriun.

   Reply to this comment
 16. lumja March 22, 11:45

  A e ka nen mbrojtje qeveria Shqipetare Izet Haxhin apo ajo po i pergatit ndonje udhetim si te ndjerit K.Trebicka ,e me pas do te na thone se u nda nga kjo bote se beri aksident!Me keto akuza te drejtperdrejta qe bene Izeti (jo se jane te panjohura per ata qe kane sy e vesh)godet mu ne djepin e demokracise qe na dhuroi kryerimin si “burre shteti”!Izeti per Mua duhet te merret nen mbrojtje pasi segmente qe vazhdojne te kene mbi tavoline planin per shperberrjen e Shqiperise jane te gateshem qe ta eleminojne ne ç’do kohe.I gjithe populli duhet ti lere telenovelat turke e berishjane e duhet te ngrihemi te gjithe deri sa te shkoje prapa hekurave “Bin Ladeni” i Ballkanit,rruge tjeter nuk ka n.q.se duam te rruajme identitetin Shqipetar pasi nderin e kemi lene prej mese 24 vjete neper ferrat e demokracise e kerkojme ta gjejme tek Doçet e Doçeve!Uroj qe “miqte” mos te na sjellin perseri Diverolin me emer tjeter per te investuar ne Pashaliman per ta kthyer ne vorreza te mbetjeve te mbushjeve berthamore,si Gerdecin!Kam bindjen(qofsha i gabuar) qe edhe E.Rama ka nenshkruar marveshje per mos denimin e ketij perbindeshi kriminel ,kjo e kerkuar ne tavoline perpara se te fitonte kariken e kryeministrit.Kjo eshte aresyeja se perse nuk kerkohet te rihapet dosja e 97 e vrasjes se Hajdarit e Gerdecit e 98 (grushtit te shtetit) e 21 Janarit ,nuk ngutet te reformoje Institucionin e Drejtesise nen idiotesine se ne shtetin Ligjor institucionet jane te pavarura(me njerez te varur) e bejne punen e tyre.Po te kishim nje President te dale nga populli,nje kryeprekuror te dale me vote plebishitare,nje gjykate te reformuar sot minimumi te gjithe horrat e kriminelet e ketij vendi duhet te ishin mbrapa hekurve .Boll me me u be ç’fare u be, sot e tutje nuk ka me!Poshte diktatura e budallenjeve me kollare !

  Reply to this comment
 17. Maksi March 22, 12:07

  Nuk ka qene shume enigem veprimtaria e Nejrulla Zebit,por informacioni i Izet Haxhies e konfirmon, figuren e dyshimte te Nejrulla Zebi .. punetor operativ nga me injorantet me nje nivel te ulet por me nje sevilizem dhe sherbetor i zellshem i tipit doppio rolit dhe i kareristit .i ardhur nga nje zone afer kufirit me Jugosllavine …. Ai per nje periudhe sh. te shkurter kohe i ngjiti shkallet deri ne drejtor i sigurimit te shtetit….Ne fillim te viteve 1990, Nejrulla Zebi vazhdoi detyren e doppio rolit..po ne kete raste me ish koleget e tij..

  Reply to this comment
 18. "Horri i Bulevardit" March 22, 12:29

  Cfare ka ketu dicka te re?
  A nuk kemi ne komentuesit e thjeshte, qe cdo dite, kemi dhene jo vetem fakte, por e kemi potencuar, demin kolosal te UDB-se, me kryeagjentet R. Alija dhe S. Berisha, ne dem te kombit shqiptar.
  E reja ketu ne kete shkrim, eshte se Izet Axhija e shifte cdo dite tradhetine e berishes dhe e ndihmonte berishen, per te bere detyrat e dhena nga UDB.
  Ik pirdhu Izet Axhija, je nje legen qe me dashje, ndihmove filoserbin berisha dhe kjo kurre nuk do te falet.

  Reply to this comment
 19. Deda March 22, 12:44

  Kopeja e species saliere eshte ne hall te madh qe kreu i kopese se tyre te cubave, shpellareve, egersirave, derrave, gomereve, dhive e dhenve te ruhet i paprekur.

  Reply to this comment
 20. albert March 22, 12:54

  Izet Haxhia nuk dallon shume nga Sali Berisha. Qe te dy jane idiote te cilet nuk ia duan te miren Shqiperise. Izeti prej qershorit te vitit 1992 paska pasur dijeni per ministrin serb Ivanoviq i cili per rreth tre ore qendroi ne suiten e Berishes. Por ai perseri me shume zell i sherbeu Berishes.
  I.Haxhia eshte genjeshtar i madh. Genjeshtaret , per tu dukur sa me bindes ne genjeshtrat e tyre , nganjehere e thone edhe nga nje te vertete. I tille eshte Haxhia.

  Reply to this comment
 21. NAN MYZEQARI March 22, 13:29

  qe Berisha per pushtet vrete djalin e vete dhe kete ka kuptuar cdo njeri .dhe BERISHA nuk ka fshehur dhe nuk po e fshehe. po Izeti qe ka qene vegla qorre e Berishes pse doli kundra.me falni po nje grek me ka thene; ne grekte per 5 evro q..me plaken tone ndersa ju shqipot dhe plakun.

  Reply to this comment
  • Drejtesi March 22, 17:41

   Leri tradhetaret te vjellin vrere Izet Haxhia, populli i ndershem shqiptar te falenderon per te verteten qe ti po nxerr me fakte.
   Ju qe gjoja pergjeroheni per drejtesine lexojeni dhe heshtni, Izeti po ndihmon shqipetaret te dine te verteten,
   Berishisteve nuk u vjen mire dhe vjellin vrere, por e drejta del ne nje menyre apo nje tjeter,
   Vdekje tradhetareve.

   Reply to this comment
 22. fadi March 22, 13:40

  Ku jane keta gazetaret qe rrin e ndegjojne kete person me emer sali berisha dhe nuk I bejne sikur nje pytje te vetme per keto akte kriminale I then nga shoqeruesi I tij me emra dhe mbiemra,ku esht prokuroria I lexon keto deshmi, cfare presin, pse vetem luli do meret me dekriminalizimin se gjynah I shkreti nuk di ku te qahet mo.

  Reply to this comment
 23. nendetsja105 March 22, 14:02

  KU GABON IZET HAXHIA

  Fillimisht zoti Haxhia dua te them se ngjitja e PD-se me 1992 ne pushtet ishte si rezultat i revoltave popullore antikomuniste e jo si pasoje e ndonje skenari antishqiptar per te rrezuar rregjimin komunist.Kjo teze perdoret shume nga komunistet per te justifikuar humbjen e pushtetit dhe krimet e bera.Sa per trafikun e armeve Berisha ishte i detyruar.Ai mendonte se duke kenaqur kerkesat e serbeve ata do te hiqnin nga planet e tyre per destabilizimin e vendit.
  Sa per Ibrahim Rugoven,Berisha kishte nje urrejtje te madhe,nisur kjo nga fakti se Rugova ishte vegel e UDB-se dhe,por edhe perkrahes i skenareve destabilizuese te vendit.PSE SHERBIMI SERB INVESTOI NE DESTABILIZIMIN E VENDIT.Ne tetor te vitit 1996,nje emisar serb erdhi dhe takoi Berishen ne rezidencen e tij ne Lezhe.Ai i ofroi Berishes nje cek paraprak prej 12 milion eurosh.Ai kerkoi Berishes nisjen e procesit te demontimit te armeve te kohes se diktatures.Shqiperia nuk kishte infrastrukturen e duhur, ndaj do detyrohej ti shiste armet.Serbet kishin nevoje per armatime. Ata donin qe kompanite e tyre te merrnin te drejten e blerjes se armeve shqiptare.Berisha refuzoi kategorikisht.Ai nuk donte te nxiste nje konflikt te madh ne veri te vendit.Ai nuk donte te humbiste perkrahjen e UCK-se dhe mbi te gjitha i trembej nje fuqizimi te socialisteve,tek te cilet serbet po investonin fuqishem, per ti bere presion Berishes per te pranuar kerkesat e tyre.Serbet u hakmorren dhe se bashku me sherbimin grek dhe forcar e erreta ne Shqiperi nxiten konfliktin e madh te 1997 per te rrezuar Berishen nga pushteti dhe per te marre ne dore trafiqet e paligjshme.Sa per naften, ate e drejtonte i ndjeri Azem Hajdari.Berisha i trembej Hajdarit i cili po fuqizihej shume nga serbet dhe mund ti rrembente Berishes partine.Duke pare kete urrejtje serbet organizuan vrasjen e Hajdarit ne 1998, me qellim futjen e Shqiperise ne nje konflikt te ri dhe nxitjen e hasmerise mes Berishajve e Haklajve, per te futur Tropojen ne lufte. ME SHUME DETAJE DO TI JAP HEREN TJETER.

  Reply to this comment
  • SHQIPE March 22, 17:47

   IZET HAXHIA eshte burre se po del me emer dhe mbiemer per gjdo histori qe tregon .
   Per derisa ti je kaq i sigurt per te gjitha cfare thu ,banu dhe ti burre del edhe ti me emer , se vegel e Sales keke nuk te bane kush gja .

   Reply to this comment
  • nendetsja 105, e vertete March 22, 20:32

   O kopjues pseudonimi, ja ke futur si kau peles ne kete fare komenti tendin. Je kokrra e injorantit thuajse i nivelit te atij gjeneralit te brigades qe keshillon ushtarakisht Jarin e punesuar te Presidenca. Ne vitin 1996 EURO si monedhe nuk ekzistonte fizikisht madje edhe emri euro nuk ekzistonte. ne vitin 1996 ekistonte vetem nje monedhe virtuale e quajtur ECU, qe sherbente thjesht per perllogaritje, por nuk ekzistonte fizikisht si karte monedhe apo monedhe metalike, atehere mor trangull i hidhur si na i paskan dhene Berishes nje cek prej 12 milion eurosh, kur euro nuk ekzistonte?! Per me teper keto lloj pagesash nuk behen me ceqe sepse lene gjurme te verifikueshme ne sistemin bankar. Te tilla pagesa per “pune” speciale behen me kesh apo me metale me vlere (ar ose platin) ose me diamante te pa prera dhe te pa shenjuara. Sa per shitjet e armeve me perjashtim te ca mortajave bullgare qe perfunduan ne Bosnjen serbe, armet dhe municionet e tjera shkuan ne Bosnje te Hasan Cengic, nje pjese edhe te kroatet e Bosnjes. Nje sasi municioni dhe armatimi ne vjeshten e vitit 1992 (kaminoet e transportuar me tragetin Hornbeam per ne Koper-Capod’istria) shkuan pjeserisht per ish mbrojtjen territoriale sllovene pjeserisht per garden kroate. E kupton more qofte, qe duke me vjedhur pseudonimin dhe stilin nuk mjafton, se duhen edhe njohurite per temen ne fjale?!

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi March 22, 21:43

    Nëndetsja i vërtetë? Mirë që u përgjigje sepse po mendoja “çne nëndetsja 105… me këto mendime”? Jam pothuajse në një mendje me ju. Nderime nëndetse e vërtetë me komandant Vladimir Barjamin e Bolenës ( në fund)!

    Reply to this comment
  • fanol bardhi March 23, 19:13

   Zitat..”Sali Berisha Nuk donte te humbte perkrahjen e UÇK-se”. Ne 96-ten ??? Le se nuk esht e vertet po esht jasht gjdo logjike duke menduar kohen e gjendjen .UÇK-ja ne 96-ten luftonte per egzistencen e vet.
   1.nuk kishte si ta perkrahte Sali Berishen ne aspektin operativ
   2.Nuk kishte si ta perkrahte dikend qe e cilesoi UÇK-ne organizat teroriste dhe e ndiqte at ne Shqiperi si te tille.
   3.As si qeveri e as si opozitar nuk e perkrahi Sali Berisha UÇK-ne te cilen e toleroi vetem verbalisht e siperfaqesisht tek mas Nato-se si “diqka” qe nuk zhduket me dhe kishte perkrahjen e popullit. Perpara jo !!!

   Reply to this comment
 24. a.b. March 22, 14:40

  Izetit i kishin dhene ate detyre ne ate kohe, dhe e beri shume mire. Tani i kane dhene kete detyre, dhe po e ben shume mire. Mbase Izeti nuk i mban mend mire keto qe thote, por te jemi te sigurte qe ata qe i kame dhene dhe i japin detyra Izetit, dine mire se cthone. Nje gje eshte e sigurte, njerezit qe vihen ne krye jane studiuar per nje kohe te gjate jo vetem nga intelekti dhe experienca e tyre, por edhe nga dobesite qe kane. Perndryshe, njerezit e pavarur nuk do t’i sherbejne verberisht punedhenesit. Saliu ka perdorur te njejten teori, sepse e njejta eshte perdorur edhe per ate, ashtu si edhe per Izetin e per te tjere me rradhe…..

  Reply to this comment
 25. baca March 22, 15:28

  roitja vazhdon me merhaba zura nje ngjale I vetmi qe tregon “facte” dhe mbron sali serbin asht nje ish spiun tashme I pjerdhur nga trute I kthyer edhe ne poet fshati duke trilluar se ka pare gjithshka ne dreamin e tij me dick,nuk e dija o merhaba xume qe je edhe pro serb .dihet qe izeti me keto qe thote po pastron shpirtin dhe jeten e tij me mire vone se kurre por mizat pse nuk na lene rehat

  Reply to this comment
 26. shkrimtari March 22, 15:44

  Izeti me ato qe di dhe ato qe ka pare mund te ndihmohet qe te shkruaje nje LIBER nga i cili mund te fitoje sa per pese breza – duhet ndihmuar nga Qeveria qe ti beje nje sherbim te madh ketij vendi – tja cjerre masken perfundmisht Vrasesit prej Vicidolloit – cunit te shpifur te shiqes.

  Izeti ka ne arkivin etij te gjithe emrat e poshter qe e kane demtuar aq shume Shqiperine e sallomit te vicidollit.

  Reply to this comment
 27. .............. March 22, 15:46

  Nderime dhe respekte edhe nje here Izet Haxhise per kurajon dhe ndihmen e madhe qe po I jep kombit te tij. Me keto deshmi po kuptojme shume gjera qe nuk I kuptonim ne ate kohe, ndonese gjithmone dyshonim. Bravo qe po I hap syte shqiptareve jo te shitur.

  Reply to this comment
 28. tirona March 22, 16:24

  Fatkeqesisht armiku me i madh i Shqipetareve jane vet Shqipetaret ose me mir te them Shqip folesit …. E trishtueshme por fatkeqsisht historia e ka vertetuar dhe vazhdon ta vertetoj, por akoma me e trishtueshme eshte qe jane nje tuf tjeter injorantesh qe vazhdojne ti mbeshtesin dhe ti justifikojne keta armiq te kombit ….!!!!!

  Reply to this comment
 29. ARDI,,,,,, March 22, 17:37

  Une pervete i besoj te gjitha deklarimet e IZET HAXHISE .
  Ketu po flitet , qe ky legen ka ndihmuar Serbet me arme dhe me karburant , per te luftuar kunder shqiptarve ne kosove dhe duke provokuar trazirat e 97 qe u vrare me qindra njerez.
  Por akoma nuk po e kuptoj qa pret shteti per ti hequr masken keti tradhtari ( BERISHA) .

  Reply to this comment
  • Loran February 13, 11:02

   O ardo ku e di ti cesht ber ne 1997 ta dish mir vetem gazidedja ka qen spiun i huaj i islamikve dhe jo saliu

   Reply to this comment
 30. caku March 22, 18:22

  Sipas te thenave e te dhenave te Haxhise,lihet te kuptohet qe edhe ky paska qene agjent sllav,per te mbikqyrur veprimtarine e saliut,pra te dy paskan qene agjente te rekrutuar nga udb-ja.Per mua te tera keto jane telenovela te redaktuara keq,e qe nuk i japin ndonje impuls zhvillimit te jetes ne vend,cdo njeri e ka zgjidhur vete menyren e jeteses,e nuk eshte inflyencuar nga keto lloj konspiracionesh,bile me te ardhurat e punes se individeve ne emigracion por edhe ne vend,te cilat kane qene teper te larta eshte mbajtur me kembe jeta e administrates shteterore.Persa i perket ‘paranojes’ se disa grupeve,se medemek po neperkembemi nga agjentura sllave,nuk po shohim qe serbet te kene perfituar nga kjo lloj agjenture,perkundrazi jemi ne shqiptaret qe kemi perfituar shume me shume se sa kemi enderuar.Lufta politike e grupeve shoqerore dhe e partive eshte e kuptueshme qe do perpiqet per te fituar sa me shume kredite me cdo lloj menyre,prandaj edhe kjo metode e futjes ne loje e “deshmimtarit”okular e i kudondodhur eshte e pranueshme,por jo reale !

  Reply to this comment
 31. xhafa March 22, 18:40

  i forte ky izeti…paska mesu kush ka qene shefi i CIA-s per Evropen Juglindore…na dolli me i forte se ruset…se nuk e organiozonte dot ambasada ne koordinim me Departamentin e Shtetit kete vizite…duhet te takonte personalisht shefin e CIA-s Berisha…ca merreni akoma me kete…kur fliste per ngjarjet ne Shqiperi kishte i cike me shume lezet…mos e harxhoni per gjera kaq te medhaja se do ta digjni fare si karte…nuk ju beson me njeri pastaj…po te kishte lidhje me lobin pro-serb CIA nuk punonte per shkaterrimin e Jugosllavise dhe me tej te Serbise…

  Reply to this comment
 32. Populli eshte dhurate e Zotit March 22, 19:35

  Nese jane te verteta keto akuza: kush e mban me kembe Sali Berishen?
  Ndani shapin nga sheqerlleket, mos hidhni fjale pa lidhje, logjike, prova.

  Thom per sot, kur eshte ne opozite.

  Miqte e perhershem te Berishes jane te njohur dhe te deklaruar pa droje prej tij: Mehmet Elezi,
  Qemal Sakajeva, Besnik Mustafaj.

  Pse e shkarkoj Berisha Besnik Mustafajn nga kolltuku i Ministrit te Jashtem vetem tri dite perpara se Presidenti Amerikan te zbriste ne Tirane, per pavaresine e Kosoves? Pse u ndje “i lodhur Besnik Mustafaj”?

  Pse Spartak Ngjela, Arben Imamaj, Neritan Cekja, shkuan dhe u ankuan ne Beograd kunder Sali berishes, kur ai i perzuri nga PD-ja?

  Spine ka pasur dhe ka dhe do te kete gjithnje: cili prej tyre sherben kunder shqiptareve, ai te zbulohet e te japi llogori.

  Reply to this comment
 33. TOMORRI March 22, 19:38

  Dhe ky priti mbi 20 vjet te flase.
  Tani u kujtua qe ishte serb ai i dhomes, nga serbet i sponsorizuar ky i tribunes, per cekun e Liries etj.
  Izet lajmeroju tek ISIS dhe ndoshta gjen zghidhje per cfare te bren.
  Sa me shume te kujtohesh aq me shume do te besojme.
  Iku dimri , s’eshte koha e perrallave.

  Reply to this comment
 34. Fatos March 22, 21:03

  Bravo, Izet;
  B. Hoxha eshte nje figure e erret e shqiprise.
  Cdo kosovar qe hy te ne shqipe ri, kalonte ne filtrin e resident it hoxha, tecilin e emer jan konsull ne stamboll

  Reply to this comment
 35. padrino March 22, 21:39

  Megjithë këto fakte e deshmira që ka për sali haram berishoviç , grekovicin, çfarë pret drejtësia shqiptare, po rilindja mavi kur do zgjohet, për të vepruar kundër këtij antishqiptari, dhe bandës së tij .

  Reply to this comment
 36. Pëllumb zaimi March 22, 21:39

  Nëndetsja i vërtetë? Mirë që u përgjigje sepse po mendoja “çne nëndetsja 105… me këto mendime”? Jam pothuajse në një mendje me ju. Nderime nëndetse e vërtetë me komandant Vladimir Barjamin e Bolenës ( në fund)!

  Reply to this comment
 37. ilir March 22, 21:54

  Nendetsja 105, ndryshe ne siperfaqe Sali Berisha, sido qe te fshihesh je i zbuluar krejt. Izeti se bashku me bashkepuntoret dhe sherbetoret e tu me te afert , kane zbuluar tradhetine dhe veprimet kriminale me vrazhdesine e nje te cmenduri te cilat kane shkaktuar mjerimin moral, ekonomik, intelektual dhe shoqeror per Shqiperine dhe shumicen e shqiptareve. Ata po te braktisin, dhe sa me shume te behen, AQ me shume do te ndiesh I vetem, AQ me shpejt do te vij fundi i agjenteve potenciale antishqiptare, fundi berishisteve me ne krye Berishen.

  Reply to this comment
 38. XXL March 22, 22:05

  O POPULL, KETO GJERA JAN AQ TE THELLA SA NUK I BEN DERMANJE ASNJE LLOJ QEVERIE DHE PARTIE QE ESHTE NE QEVERISJE, KETU FLITET PER RRENJE TE THELLA QE NE KOHEN E DIKTATURES, PER AGJENTE TE IFLIRTUAR TE LIDHUR ME SHUME SHTETE, KETA NJEREZ KAN MAR PREJ B,,,THE VETEM SHQIPTARE PER 25 VJET, JANE TALLUR ME SHQIPERINE DHE ENDERREN SHQIPTARE, ME JETEN E SHUME DJEMEVE SHQIPTARE QE JU MOR JETA NE 97-98, KETU KA PASUR PERCA DHE SUNDO, MOS FLISNI PER PROKURORI DHE BURG PER KETA NJEREZ, KETA PERSONA DHE VET KY HAXHIA QE PO TE MOS NDODHTE AJO QE NDODHI ME AZEMIN, KY PERSON DI ISHTE BESNIK DERI NE VDEKJE SALI BERISHES, NUK KANE PER TE BERE AS DHE NJE DITE BURG, DERI NE VDEKJEN E TYRE NATYRALE, NE MONIZEM E DINIM SE ME CILIN KISHIM TE BENIM DHE I RUHESHIM, KURSE NE KETA 25 VJET DEMOKRACI,,,,,,,,,,, NUK DIME SE ME CILET KEMI TE BEJME DHE KUJT TI RUHEMI,,, ZOTI QOFT ME NE SHQIPTARET E MIRE.

  Reply to this comment
 39. Joni March 22, 23:04

  Ne litar shkerdhaten , zgjohuni shqiptar Ta shtypim çibanin qe rrenoi dhe vrau shqiptaret

  Reply to this comment
 40. Brace March 23, 00:23

  O izet po cfar meresh me Saliun, Lirine e Ku ta di une se cfar. Shiko rregullo Punen tende a I zi se mos kujto se do te thote kush hajde tani se te gjitha qe na the ne po ti marrin per baze. Nuk do me dit kush po gjej menyre te shpetosh vehten nga akuzat qe te kane bere, e te bashkohesh me familjen.

  Reply to this comment
 41. pro.... March 23, 08:03

  …Izet Haxhia nje figure e paperseriteshme pozitive per vendin,..e respektoj per guximin,qe me nje te kollitur rrezon krimbat-PD-iste.Renia e sh Zylo do te jete nga me te turpeshmet,sipas gjasave..

  Reply to this comment
 42. Gospodari March 23, 13:48

  Nevila Nika ish drejtoresha e Arkivit Qendror te Shtetit eshte vajza e Bujar Hoxhes. Ermir Nika eshte nipi i Bujar Hoxhes dhe djali i Neviles.

  Reply to this comment
 43. bomi March 24, 03:56

  Mjere poplli e mjer vatoni kur Te vdesi Hitleri pa mustaqe I Shqipnis ju ftoj Te shkojme dhe ti dhjesim Te gjith bash NE shenj. mirnjohje SI agjent I serbis kurve dhe tradhtar kombetar.

  Reply to this comment
 44. lol March 24, 22:16

  I want monarki,qe te bashkohen prape kriminelet kunder!vetem keshtu dallin ne skene tradhetaret e ketij kombi!

  Reply to this comment
 45. Mark uk March 27, 09:26

  toni:turk te mire e mute te mire nuk ka.Nje nga ata jeni edhe ju..

  Reply to this comment
  • Haaaaa February 13, 13:42

   Te lumte Mark Uku,se na ke thene nje fjale te URTE te pa degjuar ndonjehere!
   Duket qe ti i paske provuar cdo dite te gjithe llojet e ……… MUTRAVE per deri sa ke dale ne kete konkluzion “filozofik”!
   Duku nje here nga sarajet e mija te reja qe te provosh kete…MUTIN tone BIO!

   Reply to this comment
 46. Na bashkoj kenga popullore February 13, 10:04

  Sikur te ishim pushtuar nga serbet Salehi do ishte ber mbret i tyre tani

  Reply to this comment
 47. ZZZZZZZZZZZZZ...... February 13, 10:31

  AKOMA DUKE KOMENTUAR KOT PER TU DUK ANALISTA DHE ASNJE NUK E THOTE SE KUSH E MBRON PER INTERSA SALIUN POR QE TE GJITHE E DINI DHE SUA MBAN BYTHA TA TREGONI……..??!!!
  POPULL LESHI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 48. Loran shehu February 13, 11:05

  O izeto o gango fshatiri mir aty ne turqi se je mir o mbetje urbane te dish se je njeri pa njeri aty dhe kaq …..

  Reply to this comment
 49. Shqiponja February 13, 14:46

  Po per lulush bashen pse nuk flisni kelyshin e ri.sa paguhet..

  Reply to this comment
 50. tomsojeri February 13, 15:40

  O nendetse e qelbur, qe noton ne gropmutin e famijes berisha ,pjes e erresires, se ksaj tradhtie rrenqethese qe huazojn emra,nder, ftyr,qe ju mungojn qe diten qe lindin dhe ashtu si vet tradhtia qe mbreteron ne kte komb qe quhet Shqiperi ,perpiqesh te zbardhesh te zezen e vulosur perfundimisht ne kuriz te shqiptareve qe oqean nuk mundet me ta laj !Ti je mark uku qe helmi antishqiptar ka zevendesuar gjakun si ter tradhtaret qe udhehoqen e udheheqin shqiperin ! Klasa me e ndyr ,pjella me e keqe e ktij kombi jan ata qe kan pushtuar politiken !Prapaskena ,pazare ,tradhti ,qenkerka e zeza mbi te kuqen e flamurit ton me nje shqiponj dy kokeshe njera e shqiptareve te vertet dhe tjetra e tradhtareve qe na shiten per patriot ! Me vjen keq qe edhe komentus te respektuar bien ne kurthin e kamufllimit te ksaj tragjedie kombetare mbushur me gjent e antishqiptar te betuar, duke sulmuar Izet Haxhin, qe gjeti kurajon te flas e te na shpalos jorganin e ksaj tragjedie e ksaj pabesie qe cdo shqiptar te kuptoj qe mashtrimi e kompromisi ne kuriz te tyre mir lulezon akoma dhe sot e bashkohem me komentusen “lumja” per ato qe shkruan ! Izet Haxhia ka emer e mbiemer dhe na thot ku jeton i internuar e per “tradhtin” e tij nuk shpeblehet te na pellas ne kuvendin e shqiptareve ku jan mbledhur tradhtaret sheik !Ato qe thot ky, jan larg prallaxhijve, qe na “cudisin” ktu me njohuri e “fakte” tip sherlokholmsi !
  Mjer Shqiperia dhe shqiptaret ne cfar duar esht dhe cfar e pret perpara ! Kasandra, esht Sali Berisha e kompani qe tregon te ardhmen ton ……….

  Reply to this comment
 51. skifteri February 13, 20:01

  Përshëndetje i nderuar Z.Izet Haxhia ,shumë shpejtë do të vijë dhe dita juajë ,të jetoshë i lumtur në atdhuun tëndë .Të gjitha këto fakte të trishtueshme që ju denanconi për kriminelin,vrasësin pas shpine të kundërshtarve ,dhe në mesë bulevardit ,hajdutin,tradhtarin,spiunin ,shpifsin përbindëshin më të shëmtuar që ka njohur historia e këtijë vendi , grabiqarin dhe shkatrruesin e pasurisë së shqiptarve ka vetëm në emër të kryekriminelit S A L I B E R I S H A.Izet Haxhia është djalë me kurajo shteti shqiptar shumë shpejt do ta mbroji se atë e mbron gjithë populli shqiptar.

  Reply to this comment
 52. fteri February 13, 20:03

  !!!!::::

  Reply to this comment
 53. Mark uk February 13, 20:45

  Behuni bashk me Bedri Islamabat prej fshatit te FUSH ARRZIT e hajani cfar te baj.

  Reply to this comment
 54. inor February 13, 21:48

  ska se si te jete ndryshe! berisha sponsorizohej dhe sponsorizohet nga qarqe te tilla.Fatkeqsia jone eshte se bejme idiferentin ne çeshtjet kombtare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*