Helikopteri merr ujë në pishinën e një vile

September 2, 2015 16:44

Helikopteri merr ujë në pishinën e një vile

Matteo Narzisi, pronari i vilës, shihte disi i frikësuar se si piloti i aftë pozicionoi helikopterin e tij Bell 412 sipër pishinës së shtëpisë së tij në kodrat e Malagës.

Piloti e mbushi pajisjen disa herë me ujë duke qenë se vila ishte afër vendit ku kishte rënë zjarri.

Narzisi: “Pashë që në kodrat mbrapa shtëpisë time kishte rënë zjarr, dhe duke qenë se frynte shumë erë, kisha frikë se mos flakët përhapeshin më shumë. Ishin dy helikopterë në punë, njëri nga ato vendosi të merrte ujë nga shtëpia ime”.

Zjarrfikësit po vazhdojnë të luftojnë me zjarret që kanë përfshirë disa zona të Spanjës e Portugalisë pas një periudhe të gjatë të motit tepër të nxehtë.

2BA43C3F00000578-3219434-image-a-28_1441189597498

 

2BA43D5500000578-3219434-image-a-22_1441189440209

September 2, 2015 16:44
Komento

3 Komente

 1. xxx September 2, 18:31

  po te ishte ne shqypni do gjunin me kallash eliocopterin

  Reply to this comment
 2. era September 3, 10:36

  E cfare tu mbarua uji pishines tyyyyy? Edhe shikoje zjarrin qe po digjte fshatin edhe habiteshe me helikopterin qe merte ujin tend….Kapitalizem hesapi….

  Reply to this comment
 3. anticensurë September 3, 11:41

  mëse normale!!
  në atë moment ishte një nevojë ekstreme që nuk e vë në diskutim vëndin ku merret ujë!!
  pishina ishte vëndi më i afërt dhe ajo duhej përdorur!!pronë private?!në atë moment nuk i pals kujt!!bëhet ajo që është më e dobishmia!!nëse pronarit i ka mbetur qefi ai mund të kërkojë pagesën e ujit të marrë pasi të ketë përfunduar shuarja e zjarrit!!kjo është edrejta e tij!!
  POR dhe e drejta e banorëve të zonës së prekur për ta quajtur beqiiir!!
  e morën me helikopter ose me kova,ai ujë duhej për të shuar zjarrin!!
  ky person ta ketë për nder që ka pasur fatin të ndihmojë në mënyrë pasive në shuarjen e zjarrit!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*