Helmohen mjekët dhe infermieret e spitalit psikiatrik të Elbasanit

Redaksia Online July 16, 2013 15:02

Helmohen mjekët dhe infermieret e spitalit psikiatrik të Elbasanit

6 mjekë dhe infermierë të spitalit psikiatrik të Elbasanit janë helmuar në një nga lokalet e zonës, ku po festonin daljen në pension të kolegut të tyre. Ata janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Mësohet se një prej tyre ka shenja intoksikimi, ndërkohë 5 të tjerët pasi u trajtuan me serum ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.
Dyshohet se shkak i helmimit është bërë konsumimi i tepërt i alkoolit nga ana e pjesëtarëve të ekipit mjekësor.  Ndërkohë kanë nisur të hetohet rreth ngjarjes dhe pritet të bëhen analizat e pijeve alkoolike dhe të ushqimit të përdorur.

Redaksia Online July 16, 2013 15:02
Komento

4 Komente

 1. andia July 17, 08:15

  mir tu behet plehrave, nuk shkojne per tu kujdesur per pacientet jo te rregullt menderisht por per ti torturuar ata,,, po keshtu eshte kur eshte drejtor i psikiatrise nje mjek i paafte dhe i paspecializuar si Kamer Balla kamaleci, i cili bie krushqi me Elvana Hanen,, gruaja e kamer balles nje ordinere nga fshati shales e cila pallohej me cdo koleg te asaj shkolle,, kjo eshte po dhe kamer balle se mos eshte me pak, pallon ndihmes stomatologen e psikiatrikut,,derisa e mbajti ne pune nje vit pasi e kapi shkelje auditi i ministrise se shendetesise, ku vendi i punes duhej mjek stomatolog dhe jo ndihmes stomatologe,,,, fatkeqesi qe ne kete spital nuk punojne si kujdestare te ketyre pacienteve njerez te specializuar por militante te pd te emeruar nga kamer balla qe i dergonte tek kanceri i elbasanit luc boci per te marre letren tek ky i fundit ku shkruheshin keto fjale” eshte njeriu yne,, pranojeni”, sigurisht qe pa dhene 5000euro nuk behej llaf qe ta merrje kete leter,,, kush dilte i njohur me luc bocin nuk futej ne pune pasi nuk u merrej parja dhe i mbante me shpresa,, kush ishte kundershtar me luc bocin jo vetem nuk futesh ne pune, por bente cmos qe te mos filloje pune ne asnje vend,,, kjo eshte partia demokratikokomuniste e shqiperis ne elbasan, e cila drejtohet me devotshmeri te papare nga ish-spiuni i sigurimit luc boci i biri i dhimiter bocit komunisti dhe ish spiuni i sigurimit me i pashpirt ne elbasan, nipi i irma bocit ish spiune e sigurimit e cila spiunoi mahmut dumanin duke e akuzuar per nje pale breke te bardha sikur i kishte ai,,, kanceri i elbasanit luc boci te shikoje njehere njerezit e tij familjare qe jane me rrace budallai duke filluar qe tek xhaxhaiu i tij genci qe rrinte gjithe diten tek rrugica ku kishte shtepine dhe mbante gjuhen perjashta dhe tundte gishtin, vazhdo pastaj me nipin e kancerit te elbasanit luc bocit, dhe e perfundojme me cunin e kancerit te elbasanit luc bocit qe esht budalla komplet koke e kembe dhe kete 4 vjecar per te justifikuar qe nuk ishte budalla e futi tek shoqata e autizmit qe drejtohet nga gruaja e kancerit te elbasanit, blerina boci super kurva me e tmerrshme ne elbasan qe shqyhet me gabelet e elbasanit,,, se mos kanceri i elbasanit esht i kulluar nga ana e moralit, edhe ai ja kerkuar adelajda xhamanit kur ka qene studente ne un.alexander xhuvani,,,

  Reply to this comment
 2. Vlora July 17, 08:34

  Andia ,Te lumte per guximin dhe kurajon qe ke ,per te shprehur ato qe di ,Sa njerez jan edeshmitare ,per cka ndodh rreth tyre ,por kan frike nga ca kansermedhenj ,qe bejne te fortin ,sepse parate e droges dhe te prostitucionit ,u dhane pushtet ,,,,Dhe keto mostra kur kan probleme me drejtesine ,,,,,gjithmone fitojne ,,,dhe gjyqtaret ekoruptuar ,,u japin te drejten ,perkundrejt shumave maramendese qe u dhurojne ,duke ber dhe vete pjesmaresa ne krim …….Por nuk edin te shkretet qe ,Gjykatesi me i mire eshte vete Perendia ….dhe vetem para saj nuk ka miq eshok ,nuk i perdor Zoti ,parate eprostitutave ….Te le ,te le perendia ,dhe te jep nje ,qe mos te ngrihesh me kurr ,dhe ne ato vilat qe kan ndertuar me leket eqelbura ,,do kendojne qyqet dhe sorrat ,,,,,,,,Prandaj mos u merzit e nderuar Andia ,se vjen ora per kedo …Cfare bejne ,gjejne ,perpara .I shplafte zoti kansermedhenjete .dhe ashtu u helmofshin ,se kushedi ,,sa te semure kane keqtrajtuar dhe keto mostra

  Reply to this comment
 3. Alma July 30, 10:23

  I drejtohem zoterise qe denoncojme dhe Ben shume mire eshte nje e drejte ligjore qe kemi por duhet kujtuar dhe pjesa tjeret e código civil y penal ku Juve nuk kini te drejte te fyeni kerkend.sipas te drejtave te te semureve mendore kur thonifilani rrace bufallai pasi….po e discriminoni dhe eshte klasifikuar si krim me denim me gjobe te sigurte per demtime psikologjike mbi vete personin nese eshte gjalle dhe per familjen.e njejta vlen dhe perBLerina BOcon qe e nxis tju denoncojme per sharje fyerje dhe kunder nderit te tyre dhe violence psokologjike qe po i ushtroni. Nderkohe ne biseden tuaj vihet re Mos kontrollojme i inatit dhe zemerimit gje qe ju radhit Juve si te semure mendore gjithashtu .e sigurte qe duhet te oaguani gjobe per vite me tadhe te gjithe asaj familje d

  Reply to this comment
 4. Tirana españa July 30, 10:24

  I drejtohem zoterise qe denoncojme dhe Ben shume mire eshte nje e drejte ligjore qe kemi por duhet kujtuar dhe pjesa tjeret e código civil y penal ku Juve nuk kini te drejte te fyeni kerkend.sipas te drejtave te te semureve mendore kur thonifilani rrace bufallai pasi….po e discriminoni dhe eshte klasifikuar si krim me denim me gjobe te sigurte per demtime psikologjike mbi vete personin nese eshte gjalle dhe per familjen.e njejta vlen dhe perBLerina BOcon qe e nxis tju denoncojme per sharje fyerje dhe kunder nderit te tyre dhe violence psokologjike qe po i ushtroni. Nderkohe ne biseden tuaj vihet re Mos kontrollojme i inatit dhe zemerimit gje qe ju radhit Juve si te semure mendore gjithashtu .e sigurte qe duhet te oaguani gjobe per vite me tadhe te gjithe asaj familje d

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim