Hëngshin kokat e njëri-tjetrit dhe të vetes!

February 21, 2019 13:53

Hëngshin kokat e njëri-tjetrit dhe të vetes!

I nderuar Kryeredaktor!

Opozita shqiptare eshte hedhur ne nje sulm te terbuar jo vetem kunder qeverisjes se Rilindjes se palindur akoma, por se pari kunder Shqiperise dhe se ardhmes se saj euro- amerikane.

Pervec luftes me zjarr e me hekur kunder selise se qeverise shqiptare dhe shantazhit edhe me djegie mandatesh deputetesh kamikaze te SaLike Floririt me shprese per nje Mukje tjeter ala maj 2017, ajo i ka shpallur lufte edhe Bashkimit Evropian dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes, pra “imperializmit amerikan e Evropianoperendimor”, qe diten qe ata ia hoqen vizen kreut te kesaj kucedre megakorrupsioni e megakusarie 25 miliarde euroshe, antishqiptare e antiperendimore, Sali Berishes dhe familjes se tij vampire.

Te vetedijshem per krimet e tyre pa fund te renda deri ne krime kunder njerezimit si mbytja ne tortura dhe zhdukja e kufomes se Remzi Hoxhes, kontrabanda dhe shkelja flagrante e embargos nderkombetare te naftes per makinen e luftes dhe genocidit te Milloshevicit ne Bosnje, Kosove me qindra mijera viktima ne Shebrenice, Prekaz, Recak…, grushti fashist i Shtetit Sali Milloshevic i 14 shtatorit 1998, masakra barbare e Gerdecit, 21 janari 2011 me kater protestues krejt paqesore te vrare, qindra te plagosur e 4000 plumba te shkrepur kunder turmes …, te Denis per Gjykaten e Hages jane te fresketa e te paharrueshme per nje popull te tere deri sa te marre fund pandeshkueshmeria dhe jepet drejtesia per regjizoret dhe autoret e tyre.

Ata e dogjen e poqen, e plackiten e rrenuan, e zhbene si shtet Shqiperine 15 here ne 15 vite te sundimi SaLikekracie!

Jo vetem e kthyen ate ne nje ciflig te tyre e familjeve te veta e oligarkeve te vet, por edhe lsne mbrapa minat e tyre me sahat ne cdo qelize te shtetit e shoqerise shqiptare duke kercenuar popullin e vet me skenarin e katrahures ekonomike e financiare greke, per cka ka fakte e deshmi pa fund.

Pasi deshtoi skenari kobezi i 16 shkurtit i kesaj opozite te vetdjegur e te shpartalluar keqazi me votat e popullit ne tri pale zgjedhje nacionale e lokale, tani ben shantazh me djegjen e mandateve te deputeteve te SaLike Floririt ne Kuvendin e Shqiperise per te djegur edhe anetaresimin e saj ne familjen natyrore te vet, Bashkimin Evropian.

Pse !? Sepse ky hap historik e i stervonuar nga kjo opozite me emrin e vertete SaLikekraci kerkon domosdo jetesimin e plote te Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit.

Çfare do te thote ky jetesim!? Do te thote jetesim per here te pare ne historine shqiptare te shtetit ligjor, shtetit te se drejtes pa te cilin nuk mund te kete kurre shtet demokratik te popullit, me popullin e per popullin.

Sapo deshtoi skenari ogurzi i kesaj Bande per gjakederdhje e vellavrasje me 16 shkurt, kryebanditi Berisha dhe qehajai i tij ne krye te cifligut te Sales PD , shpalli urdherin e  Sali Babes per djegjen e mandateve te deputeteve te opozites ne Kuvendin e Shqiperise. Menjehere Mona Cizmja iu bashkua Berishes ne kete vetdjegie politike.

E kujt i plasi se po djegin mandatet kamikazet e Berishes dhe Metes, kur dihet se mandatet e shume prej tyre do tua djegin prangat ne duar nga SPAK-u dhe Byroja Kombetare e Hetimit per krimet, vjedhjen, korrupsionin e tyre masiv ne kurriz e dem te popullit shqiptar. Eshte kjo aresyeja kryesore pse kapobandat vendimarrese te kesaj kupole mafioze jane lemerisur e cakerdisur aq keq e terbuar deri ne egersi!

Eshte ky shkaku kryesor pse e gjithe Banda e Gangstereve dhe dora e zeze e ketyre mercenareve te Beogradit, Athines dhe Putinit eshte hedhur ne sulm e ne nje lufte te eger per jete a vdekje per te minuar e zhbere krijimin dhe jetesimin e SPAK-ut dhe BKH-se .

Eshte nje lufte mizore, lufta me e eger nder te gjitha luftrat per te shpetuar me cdo kusht e me cdo cmim sundimin e tyre despotik, kriminal e te sterkorruptuar ne cdo por e qelize te tij. Eshte lufta per ekzistence, per mbijetese. Eshte nje lufte per jete a vdekje e ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve . Eshte lufta per koken!

Ndaj vellezer e motra shqiptare braktiseni ate anije piratesh qe po mbytet cdo dite e me shume nga Reforma ne Drejtesi e Vetingu, nga SPAK-u dhe BKH-ja, shkurt nga Ligji e Shteti i se Drejtes!  Ndaj vellezer e motra shqiptare mos u beni mish per topat e tyre te ndryshkur nga padrejtesia, krimi, vrasjet e kusaria e perbindshme e djerses e gjakut tuaj!

Vigjilence! Syçeltesi! Lerini te digjen ne sketerren e krimeve dhe zezonave te tyre te perbindeshme ndaj jush dhe Shqiperise sone te bukur! Boll me! Hengshin kokat e njeri-tjetrit dhe te vetvetes!

Alban Dega, Nju Jork

 

February 21, 2019 13:53
Komento

28 Komente

 1. Drenova February 21, 15:33

  Nuk e shoh te keqen tek kjo opozite kriminale qe po ben cdo gje per t’i shpetuar gjyqit te popullit!
  Te keqen e shoh vetem tek nje njeri i kthyer ne DIKTATOR:Edi Rama!
  Ai ka rrenuar totalisht PS-ne duke e kthyer ne LOLO oborri qe vetem i thone AMIN ketij dikjtatori!
  Sot nuk ekziston PS-ja si force politike,se Rama ka bere e ben cfare i ka dashur interesi i tij!
  Une si antar i PS-se ndihem i perbuzur,i poshteruar,i tallur dhe i neperkembur nga PS-ja,pra nga sherbetoret e Rames!
  E ashtuquajtura “bashkeqeverisjhe me qytetaret” ne fakt eshte “bashkeqeverisje me hajdutet,te korruptuarit dhe te pa aftet”,se mua ne cdo zyre qe kam trokitur,perfshi edhe vete kryeministrin Rama me kane injoruar,me kane trajtuar si skllav e jo si pjese te sovranit!
  Pra Rama ka shkaterruar shtetin ligjor dhe duhet te qerohet nga PS-ja!
  PS-ja duhet vte zgjohet dhe te marre fatet e vendit ne dore duke vene ne qeverisje te vendit njerez me ideale e jo sharlatane te tipit RAMA!
  Nuk duhet te ngrihet opozita ne protesta,por antaresia dhe votuesit e PS-se,qe ta shporrin Ramen nje ore e me pare nga pushteti!
  Rama eshte KALE TROJE ne PS!

  Reply to this comment
  • katarakti February 21, 17:23

   Tani nuk eshte koha te merremi me Ramen, por me opoziten qe po perpiqet per here te dhjete qe t’i veje zjarrin Shqiperise. Le te formohet nje here SPAK-u, te ngrihet BKH-ja te, Vettingu te forcohet edhe me shume, me nje fjale te filloje reforma ne drejtesi. Fakti qe PD-ja dhe LSI-ja e kane hale ne sy Edi Ramen mua me jep shume shprese. Dhe nuk me rruhet fare nese ai eshte i majte apo i djathte. A po ecen Shqiperia para?! A po forcohet shteti shqiptar?! A ka shpresa se nje dite Basha, Likja dhe Berisha do pergjigjen para gjyqit per mekatet dhe krimet e tyre?! Keto jane per mua çeshtjet dhe pikepyetjet kryesore. Jo largimi i Rames nga PS-ja apo pushteti. Kjo eshte kerkese e opozites se tmerruar!

   Reply to this comment
  • Komentuese February 22, 12:08

   Po mire o dijetar, analist! Si behet tani? Te permbysim Ramen qe te na vije e te na djege prape Sala apo si? Nese ske sy ne balle dhe te besh zgjedhjen e duhur, qofte edhe midis dy te kqijave, ik mbushu, ha ndonje pace-pilaf e trash trurin me shume se ce ke. Palo llafazan.

   Reply to this comment
  • respekt per ate qe respekton February 25, 19:21

   O Drenovar dhe ti qenke mendje me koke poshte; ti e sheh te keqen tek e mira se aty e shohin dhe ish opozitaret. eshte portofoli yt, shikoje ku te duash, po te duash shikoje dhe ne pasqyre.

   Reply to this comment
 2. Saliu 100% DJALI I kARAXHICIT February 21, 17:28

  Drenova…me mire ha nji mut se sa te shkruash

  Reply to this comment
  • Drenova February 22, 01:05

   Na more ti Sali…!
   Te me falesh,por nuk e dija se paska njerez,si ty,qe me mire hane mut se te shkruajne!
   Te befte mire!
   Goxha pervoje paske!
   Besoj se ti para pelqen me siguri ..mutin e Rames!

   Reply to this comment
  • Mark U.K February 26, 09:00

   Ju thuani Berisha djali i karaxhiqit,nuk te del llogari nga vitet qe kan more shkolltar me kater klas.

   Reply to this comment
 3. Rama,ballisti me i ri. February 22, 01:07

  Rama dhe Berisha jane po aq antishqiptare sa eshte bajge nje e tille e ndare ne dy pjese!
  Kush nuk e kupton eshte vete bajge!

  Reply to this comment
 4. Genti February 22, 07:56

  Zoti Thano, eshte turp dhe ofendim per lexuesit e dites qe botoni shkrimet e ketij Deges, nje krimineli ordiner te ish diktatures komuniste, i cili fshihet ne New York.

  Reply to this comment
  • Komentuese February 22, 12:14

   Ska nevoje te fshihet ai ne Nju Jork se eshte aq i madh sa nuk e gjen dot ti atje. Ste pelqejne ato qe shkruan ai se ti je partiak, ai jo. Po rri pra aty dhe lutu te fitoje Sala, tju zhyse ne llumin qe meritoni sëra juaj

   Reply to this comment
   • Genti February 22, 12:50

    Shoku Dega o jashteqitja e deges se puneve te brendshme! Sali Berisha, Fatos Nano. Ilir Meta, Edi Rama dhe e gjithe sera e jashteqitjeve te Ramizit, qe ju la peshqesh Shqiptareve keto 30 vite, nuk ndikojne fare ne perceptimin tim te realitetit te shkerdhyer Shqiptar. Shqiptaret pas viteve 90 ishin qorra dhe ne nje fare menyre jane edhe sot. Po ti u trembe aq shume ne ate kohe, se mos haje ndonje plumb bytheve, sa u zhduke fare nga Shqiperia qe te fshiheshe ne New York. Dhe me sa di nuk je kthyer me. Tani del e na shet moral patriotik e politik te Dita. Ju duheshit eliminuar nje nga nje per krimet qe bete, por ca tu beje sylesheve te Shqiperise une, qe merren ende me politiken shterpe dhe me m….tin qe la pas Ramizi. Ai Meramet Ila rron ende aty ne New York, apo ka ngordhur. Heren e fundit qe degjova per te i kishin vendosur bebelino, se kishte filluar ta bente ne breke.

    Justice will prevail someday, either in this world or the next.

    Reply to this comment
    • shqipe-pelivani February 22, 15:41

     Bravo te madhe ty z. Alban Dega!
     Per mua dhe per shume shqiptare, je nje analist i perkryer,aqsa je dhe patriot.Te kam lexuar gjithenje dhe gjithenje me ka pelqyer mendimi juaj i kethjellet,i paster si uji ne bjeshkët e Tropojes. Rrofshin ata qe te duan,ata qe s’te duan,te degjofshin te miren… Poshte ,bajgat e sali gjirizit,(Ky eshte mbiemri i ri i tij!),posht mutrishtet e lulash menderit…

     Reply to this comment
     • Ç'osht kjo letër higjenike mër yahoo? February 23, 10:44

      Kur kameleoni bërtet “syçelësi”

      Çohi djema shaloni “t”thatin”,
      Besa t’thatin e kom o shalue,
      Cila “njal” o po vjen o me mue?
      Cila njal o po vjen o me mue?

      Po thot Deda qe po vij unë,
      Ia pret Diu ma i par’ jom unë,
      Ti mre Di o Hamdi mavrija,
      Tash po t’njihet sak “burrënia” !

      Me qitë pushkë o ti ke zotnia.
      T’kishe pasë nji djal o si Deda,
      Paç me i hy vezirit mrena!
      Paç m’ia lanë oxhakun n’femna !

      O qipkë! Zamet e ke po s’ma shtrëngove një herë per qafe kët “kameleonin patriot” ktu posht.

      Pse do votoja për atdhetarin Sali Berisha, me 28 qershor 2009

      Nga Hamdi Dega, Nju Jork.

      Se pari Sali Berisha eshte lideri politik me atdhetar ne Shqiperi. Ai e filloi karrieren e tij nga hiçci. Biri i dy malësorëve pa asnje mbeshtetje, qe per pak e lane pa shkolle per shkak te “kleçkave” ne biografi, arriti te perfundoje shkelqyer Universitetin, arriti te emerohej pedagog e mjek njekohesisht e deri deri edhe te specializohej ne Paris.

      Arriti te mesoje gjuhe te huaja dhe te shkelqeje ne kardiologji. Arriti te beje realitet endrra qe dukeshin te parealizueshme edhe ne ëndërr.
      Pasioni me te cilin ai ndiqte zhvillimet ne Kosove, perkushtimi ndaj çeshtjes se Kosoves qekur ishte mjek i thjeshte eshte shembullor. Akoma e kam te fresket ne sy, ne mendje, ne shpirt kur ne shtepine e mikut te tij dhe bashkevendasit tone Mehmet Elezi korrektoi komentin tim per planin famekeq te Millosheviçit per serbizimin dhe kolonizimin perfundimtar te Kosoves. Ai koment pati nje jehone te madhe nderkombetare dhe koha vertetoi largepamesine e tij. Ne kulmin e katrahures se ’97, kur Shqiperia ishte ne flake edhe per shkak edhe te gabimeve foshnjarake te Berishes, ne kohen qe Presidenca ishte e rrethuar dhe pritej te sulmohej nga Çaushët, sic me kane treguar deshmitare okulare, Sali Berisha nuk e braktisi Shqiperine. Vendosi te vdiste si hero e jo tua mbathte me te katra nga syte kembet, siç do te vepronte pak me shume se nje vit me vone Fatos Nano! Kjo eshte nje prove zjarri, nje deshmi madhore per atdhetarine e Sali Berishes.

      Ne kohen e luftes çlirimtare ne Kosove, kulla e tij ne Viçidol u be baze e sigurte dhe strehe e ngrohte e qindra lufetareve per liri te Kosoves. Shume prej tyre rane si heronj ne altarin e lirise dhe pavaresise se Kosoves. Vepra me e madhe ne Ballkan dhe Vetem nje ure ka ndertuar Ahmet Zogu ne lumin Mat dhe bile edhe ne kohen e diktatures e deri sot njihet si “Ura e Zogut”.

      Megjithe perpjekjet per ta sabotuar fqinjet tane te Jugut e te Veriut, Sali Berisha e filloi dhe po e mbaron Rrugen Durres – Morine, arterien e bashkimit kombëtar ShqiperiKosove. U vodh. U shkapërderdh. Sado te jete vjedhur e shkapërderdhur rruga mbetet monument , “investimi me i madh ne Ballkan”, siç e degjova ne “Euronjuz” para dy ditesh. E kot nuk thote populli ku punohet, ku ndertohet edhe do te shkaperderdhet e vidhet ngapak.

      Apo mos valle vodhen me pak Nanot e Gjinusherit, Cacet e Bacet, Malajt e Balajt ne vepra shume me te vogla e tendera ! Nuk ka shqiptar brenda e jashte Shqiperise te sjelle nje fakt korrupsioni ose dallavereje financiare te Sali Berishes. Jo vetem kaq. Ne çdo rast qe ai eshte informuar apo ka marre vesh per korrupsion e dallavere, ai menjehere i ka spastruar pa medyshje autoret e tyre si ne Dogana, ne KESH, ne Tatime pra ne pikat kyçe ku eshte djersa e mundi i popullit. Persa u perket shpifjeve per vajzen e dhëndrrin e tij do t’u thoja akuzuesve te tyre turp e faqja e zeze per ju se çdo pasuri e tyre eshte e mbuluar teresisht nga pagat e larta me UNMIK-un e KFOR-in ne Kosove. Mos valle djali dhe vajza e tij duhet te rrine papune e te heqin dore nga profesionet e tyre vetem per te kenaqur kundershtaret e tij!? Mos valle femijet e tij duhet te behen fli te “moralit proletar” dhe “dhjete tipareve te komunistit”!???? Te pergojosh djalin e Berishes eshte po aq e turpshme sa pergojimi i semundjes se kapercyer te djalit te Edi Rames.

      Edhe me e paturpshme eshte pergojimi i kombesise se bashkeshortes se tij! Turp e faqja e zeze se Liri Berisha, Balidemaj eshte nderi i gruas shqiptare ne te gjithe drejtimet … Shembull serioziteti / Mund te besh shume kritika e verejtje per politiken e meparshme dhe te sotme te Sali Berishes. Nuk ka se si ndodhe ndryshe: kush punon edhe gabon. Po askush nuk mund ta akuzoje Sali Berishen per mungese serioziteti. Sa ishte serioz e skrupuloz ne fushen e kardiologjise kur iu fut asaj, aq bile edhe me serioz e tregoi dhe po e tregon vetveten ne fushen e politikes. Asnje pune ai nuk i futet me dy mendje.

      Kiji inatin por jepi hakun edhe kundershtarit. Realiteti eshte realitet edhe kur nuk me vjen per hosh mua. Me gjeni nje lider politik me serioz e me punetor se Sali Berishen dje, sot. Neser ishalla do t’ia kalojne shume te tjere per te miren e Shqiperise. “ Nuk ka lider me punetor se Sali Berishen” ka deklaruar EuroDeputetja Doris Pack dhe shume personalitete te tjera evropiane. Zero tolerance ndaj imoralitetit / Nuk ka asnje lider politik ne Shqiperi sot qe gezon moralin dhe reputacionin e Sali Berishes. “Ishte i vetmi profesor qe te shikonte si prind, si profesor e jo si laper “ me thoshte nje ishstudente e tij e para 25 vjeteve….. Gjithe jeta e tij, por edhe paraardhesve te tij dhe krejt families se tij jane eshte shembull morali te larte shqiptar. Per çdo gje mund te toleroje, por kur eshte fjala per moralin, toleranca e tij eshte zero, Sali Berishes i duhen edhe kater vjet qe t’i perfundoje ato. Ndaj vota ime do te jete per Sali Berishen. Ai ngjason mjaft me ishPresidentin amerikan Xhorxh Bush . Kur e jep fjalen, qofte edhe mbrapsht po te jete, ai e con deri ne fund. Ne rastin konkret behet fjale per fjale per se mbari ne dobi e ne sherbim te Shqiperise e popullit te saj. .

      Gazeta 55
      E premte, 19 qershor 2009O Hamdi,

      Pse do votoja për atdhetarin Sali Berisha, me 28 qershor 2009?

      Nga Hamdi Dega, Nju Jork.

      Se pari Sali Berisha eshte lideri politik me atdhetar ne Shqiperi. Ai e filloi karrieren e tij nga hiçci. Biri i dy malësorëve pa asnje mbeshtetje, qe per pak e lane pa shkolle per shkak te “kleçkave” ne biografi, arriti te perfundoje shkelqyer Universitetin, arriti te emerohej pedagog e mjek njekohesisht e deri deri edhe te specializohej ne Paris.

      Arriti te mesoje gjuhe te huaja dhe te shkelqeje ne kardiologji. Arriti te beje realitet endrra qe dukeshin te parealizueshme edhe ne ëndërr.
      Pasioni me te cilin ai ndiqte zhvillimet ne Kosove, perkushtimi ndaj çeshtjes se Kosoves qekur ishte mjek i thjeshte eshte shembullor. Akoma e kam te fresket ne sy, ne mendje, ne shpirt kur ne shtepine e mikut te tij dhe bashkevendasit tone Mehmet Elezi korrektoi komentin tim per planin famekeq te Millosheviçit per serbizimin dhe kolonizimin perfundimtar te Kosoves. Ai koment pati nje jehone te madhe nderkombetare dhe koha vertetoi largepamesine e tij. Ne kulmin e katrahures se ’97, kur Shqiperia ishte ne flake edhe per shkak edhe te gabimeve foshnjarake te Berishes, ne kohen qe Presidenca ishte e rrethuar dhe pritej te sulmohej nga Çaushët, sic me kane treguar deshmitare okulare, Sali Berisha nuk e braktisi Shqiperine. Vendosi te vdiste si hero e jo tua mbathte me te katra nga syte kembet, siç do te vepronte pak me shume se nje vit me vone Fatos Nano! Kjo eshte nje prove zjarri, nje deshmi madhore per atdhetarine e Sali Berishes.

      Ne kohen e luftes çlirimtare ne Kosove, kulla e tij ne Viçidol u be baze e sigurte dhe strehe e ngrohte e qindra lufetareve per liri te Kosoves. Shume prej tyre rane si heronj ne altarin e lirise dhe pavaresise se Kosoves. Vepra me e madhe ne Ballkan dhe Vetem nje ure ka ndertuar Ahmet Zogu ne lumin Mat dhe bile edhe ne kohen e diktatures e deri sot njihet si “Ura e Zogut”.

      Megjithe perpjekjet per ta sabotuar fqinjet tane te Jugut e te Veriut, Sali Berisha e filloi dhe po e mbaron Rrugen Durres – Morine, arterien e bashkimit kombëtar ShqiperiKosove. U vodh. U shkapërderdh. Sado te jete vjedhur e shkapërderdhur rruga mbetet monument , “investimi me i madh ne Ballkan”, siç e degjova ne “Euronjuz” para dy ditesh. E kot nuk thote populli ku punohet, ku ndertohet edhe do te shkaperderdhet e vidhet ngapak.

      Apo mos valle vodhen me pak Nanot e Gjinusherit, Cacet e Bacet, Malajt e Balajt ne vepra shume me te vogla e tendera ! Nuk ka shqiptar brenda e jashte Shqiperise te sjelle nje fakt korrupsioni ose dallavereje financiare te Sali Berishes. Jo vetem kaq. Ne çdo rast qe ai eshte informuar apo ka marre vesh per korrupsion e dallavere, ai menjehere i ka spastruar pa medyshje autoret e tyre si ne Dogana, ne KESH, ne Tatime pra ne pikat kyçe ku eshte djersa e mundi i popullit. Persa u perket shpifjeve per vajzen e dhëndrrin e tij do t’u thoja akuzuesve te tyre turp e faqja e zeze per ju se çdo pasuri e tyre eshte e mbuluar teresisht nga pagat e larta me UNMIK-un e KFOR-in ne Kosove. Mos valle djali dhe vajza e tij duhet te rrine papune e te heqin dore nga profesionet e tyre vetem per te kenaqur kundershtaret e tij!? Mos valle femijet e tij duhet te behen fli te “moralit proletar” dhe “dhjete tipareve te komunistit”!????

      Te pergojosh djalin e Berishes eshte po aq e turpshme sa pergojimi i semundjes se kapercyer te djalit te Edi Rames.

      Edhe me e paturpshme eshte pergojimi i kombesise se bashkeshortes se tij! Turp e faqja e zeze se Liri Berisha, Balidemaj eshte nderi i gruas shqiptare ne te gjithe drejtimet. Shembull serioziteti / Mund te besh shume kritika e verejtje per politiken e meparshme dhe te sotme te Sali Berishes. Nuk ka se si ndodhe ndryshe: kush punon edhe gabon. Po askush nuk mund ta akuzoje Sali Berishen per mungese serioziteti. Sa ishte serioz e skrupuloz ne fushen e kardiologjise kur iu fut asaj, aq bile edhe me serioz e tregoi dhe po e tregon vetveten ne fushen e politikes. Asnje pune ai nuk i futet me dy mendje.

      Kiji inatin por jepi hakun edhe kundershtarit. Realiteti eshte realitet edhe kur nuk me vjen per hosh mua. Me gjeni nje lider politik me serioz e me punetor se Sali Berishen dje, sot. Neser ishalla do t’ia kalojne shume te tjere per te miren e Shqiperise. “ Nuk ka lider me punetor se Sali Berishen” ka deklaruar EuroDeputetja Doris Pack dhe shume personalitete te tjera evropiane. Zero tolerance ndaj imoralitetit.

      Nuk ka asnje lider politik ne Shqiperi sot qe gezon moralin dhe reputacionin e Sali Berishes. “Ishte i vetmi profesor qe te shikonte si prind, si profesor e jo si laper “ me thoshte nje ishstudente e tij e para 25 vjeteve. Gjithe jeta e tij, por edhe paraardhesve te tij dhe krejt families se tij jane eshte shembull morali te larte shqiptar. Per çdo gje mund te toleroje, por kur eshte fjala per moralin, toleranca e tij eshte zero, Sali Berishes i duhen edhe kater vjet qe t’i perfundoje ato. Ndaj vota ime do te jete per Sali Berishen. Ai ngjason mjaft me ishPresidentin amerikan Xhorxh Bush . Kur e jep fjalen, qofte edhe mbrapsht po te jete, ai e con deri ne fund. Ne rastin konkret behet fjale per fjale per se mbari ne dobi e ne sherbim te Shqiperise e popullit te saj.

      Hahaha qipke

   • Genti February 22, 12:52

    Shoku Dega o jashteqitja e deges se puneve te brendshme! Sali Berisha, Fatos Nano. Ilir Meta, Edi Rama dhe e gjithe sera e jashteqitjeve te Ramizit, qe ju la peshqesh Shqiptareve keto 30 vite, nuk ndikojne fare ne perceptimin tim te realitetit te shkerdhyer Shqiptar. Shqiptaret pas viteve 90 ishin qorra dhe ne nje fare menyre jane edhe sot. Po ti u trembe aq shume ne ate kohe, se mos haje ndonje plumb bytheve, sa u zhduke fare nga Shqiperia qe te fshiheshe ne New York. Dhe me sa di nuk je kthyer me. Tani del e na shet moral patriotik e politik te Dita. Ju duheshit eliminuar nje nga nje per krimet qe bete, por ca tu beje sylesheve te Shqiperise une, qe merren ende me politiken shterpe dhe me m….tin qe la pas Ramizi. Ai Meramet Hila rron ende aty ne New York, apo ka ngordhur. Heren e fundit qe degjova per te i kishin vendosur bebelino, se kishte filluar ta bente ne breke.

    Justice will prevail someday, either in this world or the next.

    Reply to this comment
   • Kur kameleoni bërtet “syçelësi" February 23, 10:58

    Nj’ashtu osht teta komentuese. Kameleonat s’kane pse te fshihen ne vrime te halese si minj gjirizesh. Ata dyfytyresite i shfaqin fare hapur.

    Pse do votoja për atdhetarin Sali Berisha, me 28 qershor 2009

    Nga Hamdi Dega, Nju Jork.

    Se pari Sali Berisha eshte lideri politik me atdhetar ne Shqiperi. Ai e filloi karrieren e tij nga hiçci. Biri i dy malësorëve pa asnje mbeshtetje, qe per pak e lane pa shkolle per shkak te “kleçkave” ne biografi, arriti te perfundoje shkelqyer Universitetin, arriti te emerohej pedagog e mjek njekohesisht e deri deri edhe te specializohej ne Paris.

    Arriti te mesoje gjuhe te huaja dhe te shkelqeje ne kardiologji. Arriti te beje realitet endrra qe dukeshin te parealizueshme edhe ne ëndërr.
    Pasioni me te cilin ai ndiqte zhvillimet ne Kosove, perkushtimi ndaj çeshtjes se Kosoves qekur ishte mjek i thjeshte eshte shembullor. Akoma e kam te fresket ne sy, ne mendje, ne shpirt kur ne shtepine e mikut te tij dhe bashkevendasit tone Mehmet Elezi korrektoi komentin tim per planin famekeq te Millosheviçit per serbizimin dhe kolonizimin perfundimtar te Kosoves. Ai koment pati nje jehone te madhe nderkombetare dhe koha vertetoi largepamesine e tij. Ne kulmin e katrahures se ’97, kur Shqiperia ishte ne flake edhe per shkak edhe te gabimeve foshnjarake te Berishes, ne kohen qe Presidenca ishte e rrethuar dhe pritej te sulmohej nga Çaushët, sic me kane treguar deshmitare okulare, Sali Berisha nuk e braktisi Shqiperine. Vendosi te vdiste si hero e jo tua mbathte me te katra nga syte kembet, siç do te vepronte pak me shume se nje vit me vone Fatos Nano! Kjo eshte nje prove zjarri, nje deshmi madhore per atdhetarine e Sali Berishes.

    Ne kohen e luftes çlirimtare ne Kosove, kulla e tij ne Viçidol u be baze e sigurte dhe strehe e ngrohte e qindra lufetareve per liri te Kosoves. Shume prej tyre rane si heronj ne altarin e lirise dhe pavaresise se Kosoves. Vepra me e madhe ne Ballkan dhe Vetem nje ure ka ndertuar Ahmet Zogu ne lumin Mat dhe bile edhe ne kohen e diktatures e deri sot njihet si “Ura e Zogut”.

    Megjithe perpjekjet per ta sabotuar fqinjet tane te Jugut e te Veriut, Sali Berisha e filloi dhe po e mbaron Rrugen Durres – Morine, arterien e bashkimit kombëtar ShqiperiKosove. U vodh. U shkapërderdh. Sado te jete vjedhur e shkapërderdhur rruga mbetet monument , “investimi me i madh ne Ballkan”, siç e degjova ne “Euronjuz” para dy ditesh. E kot nuk thote populli ku punohet, ku ndertohet edhe do te shkaperderdhet e vidhet ngapak.

    Apo mos valle vodhen me pak Nanot e Gjinusherit, Cacet e Bacet, Malajt e Balajt ne vepra shume me te vogla e tendera ! Nuk ka shqiptar brenda e jashte Shqiperise te sjelle nje fakt korrupsioni ose dallavereje financiare te Sali Berishes. Jo vetem kaq. Ne çdo rast qe ai eshte informuar apo ka marre vesh per korrupsion e dallavere, ai menjehere i ka spastruar pa medyshje autoret e tyre si ne Dogana, ne KESH, ne Tatime pra ne pikat kyçe ku eshte djersa e mundi i popullit. Persa u perket shpifjeve per vajzen e dhëndrrin e tij do t’u thoja akuzuesve te tyre turp e faqja e zeze per ju se çdo pasuri e tyre eshte e mbuluar teresisht nga pagat e larta me UNMIK-un e KFOR-in ne Kosove. Mos valle djali dhe vajza e tij duhet te rrine papune e te heqin dore nga profesionet e tyre vetem per te kenaqur kundershtaret e tij!? Mos valle femijet e tij duhet te behen fli te “moralit proletar” dhe “dhjete tipareve te komunistit”!???? Te pergojosh djalin e Berishes eshte po aq e turpshme sa pergojimi i semundjes se kapercyer te djalit te Edi Rames.

    Edhe me e paturpshme eshte pergojimi i kombesise se bashkeshortes se tij! Turp e faqja e zeze se Liri Berisha, Balidemaj eshte nderi i gruas shqiptare ne te gjithe drejtimet … Shembull serioziteti / Mund te besh shume kritika e verejtje per politiken e meparshme dhe te sotme te Sali Berishes. Nuk ka se si ndodhe ndryshe: kush punon edhe gabon. Po askush nuk mund ta akuzoje Sali Berishen per mungese serioziteti. Sa ishte serioz e skrupuloz ne fushen e kardiologjise kur iu fut asaj, aq bile edhe me serioz e tregoi dhe po e tregon vetveten ne fushen e politikes. Asnje pune ai nuk i futet me dy mendje.

    Kiji inatin por jepi hakun edhe kundershtarit. Realiteti eshte realitet edhe kur nuk me vjen per hosh mua. Me gjeni nje lider politik me serioz e me punetor se Sali Berishen dje, sot. Neser ishalla do t’ia kalojne shume te tjere per te miren e Shqiperise. “ Nuk ka lider me punetor se Sali Berishen” ka deklaruar EuroDeputetja Doris Pack dhe shume personalitete te tjera evropiane. Zero tolerance ndaj imoralitetit / Nuk ka asnje lider politik ne Shqiperi sot qe gezon moralin dhe reputacionin e Sali Berishes. “Ishte i vetmi profesor qe te shikonte si prind, si profesor e jo si laper “ me thoshte nje ishstudente e tij e para 25 vjeteve.

    Gjithe jeta e tij, por edhe paraardhesve te tij dhe krejt families se tij jane eshte shembull morali te larte shqiptar. Per çdo gje mund te toleroje, por kur eshte fjala per moralin, toleranca e tij eshte zero, Sali Berishes i duhen edhe kater vjet qe t’i perfundoje ato. Ndaj vota ime do te jete per Sali Berishen. Ai ngjason mjaft me ishPresidentin amerikan Xhorxh Bush . Kur e jep fjalen, qofte edhe mbrapsht po te jete, ai e con deri ne fund. Ne rastin konkret behet fjale per fjale per se mbari ne dobi e ne sherbim te Shqiperise e popullit te saj. .

    Gazeta 55
    E premte, 19 qershor 2009

    Reply to this comment
    • shqipe-pelivani February 23, 14:44

     VINI RE!
     O njerze,! Vendosni kondragazin,ja, zini hundet me gishta,se, sapo ka dale ne forum ajo gjeja,qe mbart ere hamemi gjithenje…
     e dyta, Hiç se kam zamet me t’a kap ate sendin e femres,qe ke shalve… keshtu bema dhe ti,pa zamet fare,eja e m’a kap ket dy pllmbeshin flak te kuq, Nje allahi,ketu e pertej…(Nuk po ekzaxjroj moj mikja ime!) Se treti,Edhe z. Mero ish shume me i afert se kushdo tjeter me sali gjirizin,por e pa cili qe dhe ja vuri kufirin te thana… Mero dhe ty te vuri nje kruq.s’ti qasi kurre komentet nga qe qelbninTemen. (Po te kujtohet,vet m’a ke thene këtë)
     E fundit, te urij shendet eb… te forta!
     dhe jete te gjat z.Alban dega.

     Reply to this comment
  • Lili February 24, 06:26

   N’est liment of thé year

   Reply to this comment
 5. SaLike floriri dhe qehajai Lyl February 23, 11:13

  Sali Babai me ceten e tij hajdute ne PD eshte fatkeqesia e ketij kombi.Eshte perversi me i madh i historise sone dhe nje dopjo agjent i UDB-se.Se cfare ka bere ky kancer i keq e di mire ky popull dhe e ka ne kujtesen e tij qe nga viti 1991,keshte qe ky “Hamdi Dega” qe na e ngritka ne qiell “doktorin” qe shetiste me jashteqitjen e Enverit neper bote,na u transformua ne antikomunistin me te eger.Po mire qe u transformua ne antikomuniost,por u shperfyrtyrua ne cdo ind te tij dhe ka bere per 30 vjet te gjitha krimet qe mund te mendohen.Edhe vete Miloshevici s’ka bere gje me shume se ky bandit me imunitet kunder ketij vendi,pavaresisht se cfare mund te donte te bente.Ose me mire,ato qe do te donte te bente UDB-ja i ka bere me doren e ketij kryekrimineli ende te padenuar nga drejtesia e dhjere shqiptate.Prandaj zoti “Hamdi”,letren e shkruar higjenike qe te ka dhene Saliu ta hedhesh ne shtyp merre dhe fshij b….ose ne se jane mendime te tuat,gjynah sepse na hiqesh se merr vesh dicka nga bota!

  Reply to this comment
 6. halil f.gashi February 24, 07:04

  mesazh per zotin Hamdi (Alban) Dega:

  Akoma nuk e kuptoj qe rromanet te tua (Hamdiut) ne rrjetet socjale kunder Sali Biberishes jane per konsum mediatik apo e konsiderojne si te marre ….sepse sa me shume i bie llamarinave te Sales aq me shume ai behet me i forte…pra nderro objektiv….fillo me Byberin ose SHUT UP !!
  .
  Fakti qe Hamdiu eshte amerikan zyrtarisht ky betejen duhet ta beje aty ne Amerike me Saliun-Elez pra ishte tropojani Byberi qe krijoji tropojanin Berishe…

  Me kuptimin e plote te fjales jam tej-skandalizuar kur Hamdiu tregon me poshte se si Elez Byberaj ka ushtruar terror dhe genocid antikomunist ( si ne kohen e Makartizmit) mbi kete gazetar dhe analist…

  E theksoj fort kete fakt se hapur fare Elez Byberaj ka dale ne mbrojte te Sali Kriminelit duke sulmuar Ramen “poshte rripit te mesit”..

  Ne te semes shkofte Edi Rama..por nese elezbiberoamerikanet por kryqazojne Edin per te prure Bash-Berishes..atehere mallkuar qofsh Hamdi Dega qe nuk merresh me Saliun e Amerikes qe eshte ky Byberi qe te ka persekutuar si kamunist..

  nqs se e keni shkruar ju kete artikull duhet ti dalesh “babe” dhe jo te besh si pushka jevgut…

  E sa per dijeni te kexuesit jam nga te rralle ose i vetmi gazetare Shqiptare qe jam sulmuar me rrena, mashtrime, shpifjet, pa asnje te vertete nga badhkefshatari im Elez Biberi ne nje shkarra liber me titull ” The Rocky Way of Albanian Democracy” ( Rruga e thepisur e demokracise Shqiptare ) ku shkon deri aty sa te me quan edhe pjestar i nomenklatures komuniste dhe edhe zedhenes te PS-se pa qene asnje minute as anetar i saj!
  Jo vetem kaq po me nje ligesi tipike ala serbe me paraqet si nje antiamerikan mua qe ne birin 1986 bitova tek ” Zeri i Rinise” se Remzi Lanit koment in “Nje mik i madh i nje populli te vogel Woodrow Vilson, u pushova per disa minuta nga puna si Editor per Kosoven ATSH sepse per here te pare nxora ne shtypin e asaj kohe emrin e Elez Byberit ne nje koment te tij per Kosoven dhe politbyroistet Manush Myftiu dhe Rita Marko dhane alarmin per tradhetine time ne 87-en.., autor i reportazhit bombe ” Dy muaj ne Amerike” shkruar me 20- 25 nentor 1990 e botuar ne te minuta radhazi ne gazeten “Bashkimi” me 13, 14 e 15 dhjetor 1990 pasi sic ne shpjegoi ish- kryeredaktori i talentuar i saj Qemal Sakajeva ishte detyruar ta hiqte tri here nga faqja kryecensura e KQ te PPSH-se. Te njejten shkrim e kisha derguar edhe tek Zeri i Popullit, por nuk u botuar kurre!
  Ishja une antiamerikani i Elez Biberit, qe per muaj me radhe mbajta gjalle rubriken ” Tri mesime te demokracise amerikane” tek gazeta Bashkimi e Sakajeves dhe Mehmet Elezit!
  Diten e rrezimit te monumentit te Qoftelargut me 20 shkurt 1991 per pak sa nuk me ra ne koke koka e tij… Kam me qindra fotografi te asaj dite historike…
  E Elez Byberi si badhkefshatar me lidhje teper te ngushta e vellazerore midis familjeve tona beri edhe nje dhurate tjeter te paharruar…
  Gjate nje vizite ne ATSH bashke me zevendes apo drejtorin e Zerit te Amerikes per Evropen Lindore, isha zhytur ne nje koment per ngjarjet ne Kosove. I shoh qe futen ne zyre dhe ngriten u jap doren sipas zakonit dhe mikpritjes shqiptare. Pas nje tungjatjeta te thate me drejton pyetjen me cinike te jetes sime
  A akoma je ketu !?
  – Pse ku me e dije se punoje ne Komitetin Qendror!? ia kthej. … Ne kete fabrike lajmesh me tri turne jam!
  U skuq edhe me fytyra e tij kuqalashe nga natyra!
  U skuq dhe nuk vonoi e ma skuqi edhe me shpejt se e mendova!
  Dy dite mbrapa drejtori i ATSH-se magazinieri i peshkut dhe bythelepiresi me I peshtire fillimisht i Dritero Agolli, drite paste, dhe i Sali Berishes, Ilir Zhilla, me therret ne zyre.
  Brenda ishin daja i tij Uran Butka dhe naziskini Petrit Kalakula. I pershendes dhe pa u ulur fare ne tavoline talenti i bythelepirjes se Berishes qe u be drejtor i ATSH-se me nje shkarra shkrim per te ” Njeri apo Shqiponje” !!!! me jep sihariqin e flakjes nga puna mua kryeredaktori per Kosoven me 7 gjuhe te huaja…
  Kur i kerkoi aresyen dhe vendimin zyrtar per ate gjueti shtrigash biberishiste me thote oer aresye reforme dhe vendimin do ta marrish tek kuadri.
  – Shume faleminderit qe me hoqet edhe orange ne fundit me kete regjim , dhe largohem pa u hedhur as syte dy deputeteve me fashiste te Berishes dhe bythelepiresit te tyre Ilir Zhilla…
  Ishte hera e dyte qe bashkefshatari im Elez Byberi me pushonte nga puna! Per nje intelektual e ne punes shteti ai ishte barai me denimin me vdekje!
  Nuk ia arriti sepse kishte gati tre vjet qe sherbeja si korrespondent i gazetave spanjolle ” El Pais” ( edhe sot e treta nga tirazhi dhe e 4- ta nga reputacioni ne Bote ” La Vanguardia” e Barcelones, ” Excelsior” e Meksikes, “La Nacional” e Argjentines…..
  Besoj se jam gazetari i pare shqiptar qe e kam quajtur sy ne sy e balle perballe tri simboleve te tij me te erreta Butjes, Kalakules dhe Ilir Bythelepiresit qeverine e Sali Berishes regjimi. Koha ne dha plotesisht te drejte jo vetem per ate por edhe paralajmerimin qe ia dha vetem 9 dite me vone ne gazeten Zeri i Popullit ne analizen perle e bombe njekohesisht me titull ” Demokracia fiton cdo cdo dite! me 19, 20, 21 qershor 1992…
  – Kujdes Zoti President! ruaju nga servilet… Ata do te jene te paret qe do rrembejne sopaten e bejne dru mbi pemen tende jo pasi te rrezohet por sa te filloje te lekundet…..!
  Ashtu edhe ndodhi ne 1996- 1997-en tragjike
  qe rrezik jo vetem demokraturen berishiane por per shkak te saj edhe krejt Shqiperine sic po orvaten te bej edhe sot ai shtrigan Vicidoli dhe banda e tij e vampireve kriminele!
  E Elez Biberi nuk mjaftohet vetem me aq…
  E per me keq ky liber eshte shtypur nga nje shtypshkrojne e qeverise Amerikane pa verifikuar fare vertetesine e dizinformacionit te tij…
  Sapo marr njoftim dhe blej libri kontaktoj me nje nga studiot ligjore me fame boterore ketu ne Nju Jork.
  Pasi u jap informacionin dhe tregoj librin Presidenti i saj, Dr, Prof. XY me thote se ke nje ceshtje absolutisht te fituar dhe do te padisim jo vetem autorimesse dhe Radion ” Zeri i Amerikes” por edhe qeverine federale qe ka pranuar te shtype nje liber te tille me dizinformacion, shpifje, prishje fame ( difamacion ) cenim personaliteti me pasoja te renda humanitare, ekonomike, financiare, morale dhe psikologjike per ju dhe familjen tuaj per nje shume prej 25 milione dollaresh!
  Per kete studioja e binder ne suksesin e sigurte me ofron qe te mos parapaguaja as he cent dhe do te me kerkonin vetem 15- 20 perqind nga 30- 35 per qind te demshoerblimit qe kerkojne studio te tilla per aksidente. Pervec kesaj ajo do te me paguanin 50 dollare per faqe perkthimi te dokumenteve te mia pasi libri i Elezit ishte ne Anglisht dhe nuk kishte nevoje… Ka qene dite e premte dhe e lame te nenshkruanim kontrate ligjore te merkuren pasi te mendohesha edhe nje here….
  U clirova…. gati sa nuk po fluturoja!
  Kisha hapur ne krahet e ligjit dhe Drejtesise!
  Nuk e kam dashur dhe kurre nuk kam perkrahe hakmarrjen… Kam shume prova per kete… mbi te gjitha shkrimin fantastik ” Ule ate gryke pushke vella!” botuar nga Adrian Thano tek Shekulli !
  Doja drejtesi e Ligj!
  Bashjefshatari im kishte kaluar cdo cak njerezor e ligjor…
  Jo nje… as dy…. as tri …. shume here!
  Do ta falenderoja po te merrte Pushken e te ne dilte perpara si burre e te qellonte!?
  Pse kishte te drejte!?
  Sepse diku nga vitet 49 babai i tij Hysen Byberi dhe mixha i tij Niman Byberi kishin ardhe ilegalisht nga ish – Jugosllavia me misionet e UDB-se serbe kishin trokitur ne deren e families Dega ne Grac.

  pra zoti alban -hamdi dega

  ai ishte babai i elez biberajt kontigjent i udb jugosllave ?

  a nuk e ke kuptuar qe sali serberisha i vertete e ka emrin Elez Serbiberaj….pyet dhe Izet Haxhine se ka fakte me te forta..

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 February 25, 09:53

  alban trungu
  përgjigju pyetjes!!
  e ke bërë ti këtë ndyrësi në 2009????

  Pse do votoja për atdhetarin Sali Berisha, me 28 qershor 2009?
  Nga Hamdi Dega, Nju Jork
  .. Se pari Sali Berisha eshte
  lideri politik me atdhetar ne Shqiperi.
  Ai e filloi karrieren e tij nga hiçci.
  Biri
  i dy malësorëve pa asnje mbesh-
  tetje, qe per pak e lane pa shkolle
  per shkak te “kleçkave” ne biografi,
  arriti te perfundoje shkelqyer
  Universitetin, arriti te emerohej
  pedagog e mjek njekohesisht… e
  deri deri edhe te specializohej ne
  Paris… Arriti te mesoje gjuhe te
  huaja dhe te shkelqeje ne kardi-
  ologji. Arriti te beje realitet endrra qe
  dukeshin te parealizueshme edhe
  ne ëndërr…
  Pasioni me te cilin ai ndiqte
  zhvillimet ne Kosove, perkushtimi
  ndaj çeshtjes se Kosoves qekur
  ishte mjek i thjeshte eshte shem-
  bullor. Akoma e kam te fresket ne sy,
  ne mendje, ne shpirt kur ne sh-
  tepine e mikut te tij dhe bashkeven-
  dasit tone Mehmet Elezi korrektoi
  komentin tim per planin famekeq te
  Millosheviçit per serbizimin dhe
  kolonizimin perfundimtar te Kos-
  oves.
  Ai koment pati nje jehone te
  madhe nderkombetare dhe koha
  vertetoi largepamesine e tij.
  Ne kulmin e katrahures se ’97,
  kur Shqiperia ishte ne flake edhe
  per shkak edhe te gabimeve
  foshnjarake te Berishes, ne kohen
  qe Presidenca ishte e rrethuar dhe
  pritej te sulmohej nga Çaushët, sic
  me kane treguar deshmitare
  okulare, Sali Berisha nuk e braktisi
  Shqiperine..
  . Vendosi te vdiste si
  hero e jo tua mbathte me te katra
  nga syte kembet, siç do te vepronte
  pak me shume se nje vit me vone
  Fatos Nano! Kjo eshte nje prove
  zjarri, nje deshmi madhore per
  atdhetarine e Sali Berishes…
  Ne kohen e luftes çlirimtare ne
  Kosove, kulla e tij ne Viçidol u be
  baze e sigurte dhe strehe e ngrohte
  e qindra lufetareve per liri te Kos-
  oves.
  Shume prej tyre rane si heronj
  ne altarin e lirise dhe pavaresise se
  Kosoves.
  Vepra me e madhe ne
  Ballkan dhe …
  /Vetem nje ure
  ka ndertuar Ahmet Zogu ne lumin
  Mat dhe bile edhe ne kohen e
  diktatures e deri sot njihet si “Ura e
  Zogut”… Megjithe perpjekjet per ta
  sabotuar fqinjet tane te Jugut e te
  Veriut, Sali Berisha e filloi dhe po e
  mbaron Rrugen Durres – Morine,
  arterien e bashkimit kombëtar
  Shqiperi- Kosove. U vodh. U
  shkapërderdh. Sado te jete vjedhur
  e shkapërderdhur rruga mbetet
  monument , “investimi me i madh
  ne Ballkan”, siç e degjova ne
  “Euronjuz” para dy ditesh.
  E kot nuk thote populli ku
  punohet, ku ndertohet edhe do te
  shkaperderdhet e vidhet ngapak….
  Apo mos valle vodhen me pak
  Nanot e Gjinusherit, Cacet e Bacet,
  Malajt e Balajt ne vepra shume me
  te vogla e tendera !
  Nuk ka shqiptar brenda e jashte
  Shqiperise te sjelle nje fakt korrup-
  sioni ose dallavereje financiare te
  Sali Berishes. Jo vetem kaq. Ne çdo
  rast qe ai eshte informuar apo ka
  marre vesh per korrupsion e
  dallavere, ai menjehere i ka
  spastruar pa medyshje autoret e
  tyre si ne Dogana, ne KESH, ne
  Tatime pra ne pikat kyçe ku eshte
  djersa e mundi i popullit. Persa u
  perket shpifjeve per vajzen e
  dhëndrrin e tij do t’u thoja akuzue-
  sve te tyre turp e faqja e zeze per ju
  se çdo pasuri e tyre eshte e
  mbuluar teresisht nga pagat e larta
  me UNMIK-un e KFOR-in ne
  Kosove. Mos valle djali dhe vajza e
  tij duhet te rrine papune e te heqin
  dore nga profesionet e tyre vetem
  per te kenaqur kundershtaret e tij!?
  Mos valle femijet e tij duhet te
  behen fli te “moralit proletar” dhe
  “dhjete tipareve te komunistit”!????
  Te pergojosh djalin e Berishes
  eshte po aq e turpshme sa pergoji-
  mi i semundjes se kapercyer te
  djalit te Edi Rames… Edhe me e
  paturpshme eshte pergojimi i
  kombesise se bashkeshortes se tij!
  Turp e faqja e zeze se Liri Berisha,
  Balidemaj eshte nderi i gruas
  shqiptare ne te gjithe drejtimet …
  Shembull serioziteti
  /
  Mund te besh shume kritika e
  verejtje per politiken e meparshme
  dhe te sotme te Sali Berishes. Nuk
  ka se si ndodhe ndryshe: kush
  punon edhe gabon. Po askush nuk
  mund ta akuzoje Sali Berishen per
  mungese serioziteti. Sa ishte serioz
  e skrupuloz ne fushen e kardi-
  ologjise kur iu fut asaj, aq bile edhe
  me serioz e tregoi dhe po e tregon
  vetveten ne fushen e politikes. Asnje
  pune ai nuk i futet me dy mendje…
  Kiji inatin por jepi hakun edhe
  kundershtarit. Realiteti eshte realitet
  edhe kur nuk me vjen per hosh
  mua. Me gjeni nje lider politik me
  serioz e me punetor se Sali
  Berishen dje, sot…. Neser ishalla
  do t’ia kalojne shume te tjere per te
  miren e Shqiperise. “ Nuk ka lider
  me punetor se Sali Berishen” ka
  deklaruar EuroDeputetja Doris Pack
  dhe shume personalitete te tjera
  evropiane.
  Zero tolerance ndaj
  imoralitetit
  /
  Nuk ka asnje lider
  politik ne Shqiperi sot qe gezon
  moralin dhe reputacionin e Sali
  Berishes. “Ishte i vetmi profesor qe
  te shikonte si prind, si profesor e jo
  si laper “ me thoshte nje ish-
  studente e tij e para 25 vjeteve…..
  Gjithe jeta e tij, por edhe paraard-
  hesve te tij dhe krejt families se tij
  jane eshte shembull morali te larte
  shqiptar.
  Per çdo gje mund te toleroje, por
  kur eshte fjala per moralin, toleranca
  e tij eshte zero,
  Sali Berishes i duhen edhe kater
  vjet qe t’i perfundoje ato…. Ndaj vota
  ime do te jete per Sali Berishen. Ai
  ngjason mjaft me ish- Presidentin
  amerikan Xhorxh Bush …. Kur e jep
  fjalen, qofte edhe mbrapsht po te
  jete, ai e con deri ne fund. Ne rastin
  konkret behet fjale per fjale per se
  mbari ne dobi e ne sherbim te
  Shqiperise e popullit te saj.
  .
  Gazeta 55
  E premte, 19 qershor 2009

  PO apo JO????

  Reply to this comment
 8. Mark U.K February 26, 09:07

  Po kujt i plasi se nga shkruan o Alban Dega qe paske ndryshuar edhe emrin more spiun i deges.E paç faqen e zeze deri ne tre breza.Ju deshet ti rregullonit zv ministrit ate mesuesen,qe kur nuk pranoj e denove edhe me burk

  Reply to this comment
  • beluli February 26, 15:43

   Zoti Mark prej UK-i

   Edhe nese i marrim te verteta keto per “zonjen R”..edhe nese i jati Hamdiut ka gjykuar me gabime ne ate kohe..ato jane pambarimisht te vogla me krimet kozmike te Berishes tuaj dje dhe sot.
   .
   Qofte “zonja R” qofte dhe ju Mark Uki edhe pse keni nje fare te drejte qe akuzoni Hamdinjte ju po beni krim kombetar qe jeni rrjeshtuar ne falangat kobezeza te bandes Berishajve..te atij qe bertiste ne ate kohe

   ” Te varet Hysen Shoshori ne litar”

   dhe ju Market dhe Rukijet ja dhate voten nje satanai per 25 vjet dhe po e mbroni sot me cdo cmim.

   Tng!

   Reply to this comment
   • Genti February 27, 06:14

    Dy mut….ra te PPSH-se me ngjyra te ndryshme jane edhe Berisha edhe Rama. Po ashtu edhe vemjet e tjera qe vegjetojne ne politiken Shqiptare,

    Reply to this comment
 9. kris 1 February 27, 03:47

  Pa shkuar NE TE S’EMES Rama dhe Saliu nuk shpetohet shqiperia

  Reply to this comment
 10. kokepalari March 1, 18:43

  na e qelben sitin keta tropojanet qe i dine te gjitha, si familja DEGA pershembull,

  Reply to this comment
 11. shqipe March 2, 15:41

  Ne te s’emes te shkojne,salehu,like floriri,basha,mediu,mone mashkulli,por jo Rama,tashme i vlersuar gjitheandej,madje dhe nga eurode… dhe nga Amerika,ok Kris1?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim