Heroi i pastrehë i Mançesterit, rikthehet përsëri në rrugë

June 12, 2017 19:39

Heroi i pastrehë i Mançesterit, rikthehet përsëri në rrugë

Heroi i pastrehë i cili dha një ndihmesë të madhe për të shpëtuar fëmijët e plagosur gjatë sulmeve në Mançester është kthyer në rrugë.

Stephen Jones mori lavdërime mbarëbotërore pasi u pa duke ndihmuar viktimat në Arena të Manchesterit pasi dëgjoi një shpërthim, ndërsa flinte aty pranë.

Bashkëkryetari i West Ham David Sullivan dhe djali i tij ofruan pagesën e qirasë së një shtëpie për gjashtë muajt e ardhshëm për ta ndihmuar.

Megjithatë 35-vjeçari është fotografuar duke fjetur jashtë një banke në Mançesterin qendror, vetëm tre javë pas aktit të tij heroik.

Salman Abedi vrau 22 vetë dhe plagosi 119 të tjerë kur shpërthye një bombë me gozhdë në fund të një koncerti në Manchester Arena.

Jones, i cili kishte fjetur aty pranë, kujtoi duke shikuar me tmerr, teksa fëmijët e mbuluar me gjak filluan të derdheshin jashtë arenës duke lënë prapa trupa “të pajetë”.

Në pasojat e 22 majit, djali i biznesmenit milioner David Sullivan shkroi:

“Unë dhe baba duam të marrim me qira një njeri të pastrehë në Mançester në një shtëpi për 6 muaj. Një akt i tillë vetëmohues ka nevojë për shpërblim”.

 

June 12, 2017 19:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim