Hetim për të rinjtë e FRPD, Vasili: Turp i Prokurorisë, Ramës ja mbyll çështjen me FB

May 30, 2018 17:56

Hetim për të rinjtë e FRPD, Vasili: Turp i Prokurorisë, Ramës ja mbyll çështjen me FB

 

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka komentuar protestën e të rinjve të LRI dhe PD, duke gjykuar se nuk duhet të merreshin masa ndaj protestuesve.

Për Vasilin, drejtësia tashmë është e kapur dhe shefi i qeverisë po shkel ligjet e vendit.

Shkrimi i plotë:

 “Turp,prokuroria padit te rinjte e LRI dhe FRPD, ndersa kryeministrit ja mbyll ceshtjen me facebook.

Prokuroria paditi te rinjte e LRI dhe FRPD sepse protestuan paqesisht perpara Ministrise se Brendeshme.

Po si s’kane pike turpi xhanem.

Kryeministrit,qe i beri thirrje policise te flakte uniformat dhe te bente vota per partine e kryeministrit ja mbyllen me vrap çeshtjen se ky kishte kerkuar medemek falje ne facebook.

Kryeministri deklaron se e ka bere ekspertizen e audiopergjimit te vellait te Ministrit te Brendeshem dhe i kishte dale jo autentike,duke mashtruar tere dynjane,duke genjyer sepse audiopergjimin origjinal e kishte vetem prokuroria dhe duke bere hetim kur qeveria e tij eshte ben hetim.Por as per kete nuk fillon procedimin per kryeministrin prokuroria.

Shume e qarte, i procedon prokuroria e kapur,te rinjte se jane ata jane e keqja ketij vendi ndersa kryeministrin qe dhunon ligjin sheshit nuk e sheh dot.

Kete turp prokuroria nuk do ta laje dot kurre sepse ngriti doren mbi te rinjte, qe protestuan kunder qeverise se trafikanteve dhe krimineleve dhe fali trafikantet qeveritare me kryeministrin ne balle.”


 l.h/ dita

May 30, 2018 17:56
Komento

2 Komente

 1. BOJKOT per kete IDIOT May 30, 18:34

  BOJKOTONI perfundimisht lajmet mbi deklaratat e ketij IDIOTI sahanlepiresi
  Mos Komentoni, sepse per Mutrat nuk ja vlen te komentosh, pra Injoroheni totalisht.

  Reply to this comment
 2. Vaslilesheli May 30, 18:52

  Ti tregoje dikush ketij se na merziti bythen perdite.Ky flet ne emer te shqiltareve.Po kush ia ka kerku?Edhe une shqiptar jam po s’me perfaqeson dot ky i pafytyre.Nuk vjen ma kurre ne qeveri.Ka vdeke ajo pune.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*