Prokuroria pezullon hetimet për portofolin e Olldashit

March 28, 2014 10:13 Updated

Prokuroria pezullon hetimet për portofolin e Olldashit

Prokuroria e Tiranës pezullon hetimet për humbjen e portofolit të deputetit të ndjerë të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, i cili humbi jetën në një aksident rrugor më 20 nëntor 2013.

Zyrtarë të prokurorisë i kanë thënë GSH se nga hetimet nuk u bë i mundur zbulimi i autorit apo autorëve të vjedhjes së portofolit të deputetit të ndjerë. Hetimet për vjedhjen e portofolit u zhvilluan krahas atyre për të hedhur dritë mbi shkaqet dhe rrethanat në të cilat ndodhi aksidenti që i mori jetën Sokol Olldashit.

Për shkak se muaj të tërë hetimesh nuk dhanë rezultat, prokuroria ka vendosur ta pezullojë dosjen dhe t’ia delegojë Policisë së Tiranës, për të kryer hetime të mëtejshme. Aktualisht, dosja mund të konsiderohet pa autor dhe mund të rihapet nëse gjenden fakte apo prova të reja.

Hetimet për zhdukjen apo vjedhjen e portofolit të deputetit Olldashi nisën pas dëshmisë së një efektivi policie, i cili deklaronte ndër të tjera se në momentin kur ka mbërritur në vendin e ngjarjes ka parë portofolin. Madje sipas tij, identiteti i viktimës së aksidentit, që rezultoi të ishte deputeti 40-vjeçar i Partisë Demokratike, u bë pikërisht nga karta e identitetit e vendosur në portofol. Por më pas në listën e sendeve të sekuestruara në vendngjarje, u vu re që mungonte portofoli i deputetit të ndjerë.

March 28, 2014 10:13 Updated
Komento

18 Komente

 1. Eli February 17, 10:20

  Ate e ka vrare Berisha,mos e kerkoni lepurin gjekundi ai eshte specialist ne kete fushe me Kuliqin.

  Reply to this comment
  • erda February 17, 10:35

   SIC HOQI KOSTA TREBICKEN!!!!

   Reply to this comment
  • Toni i Madhe... March 28, 11:22

   Janè shumè pika qè s’kthehen nè kèt aksident automobilistik per te ndjerin S.O.
   – Si ka mundesi qè ishte vetèm nè makinè,per njè Deputet eshte shumè e veshtirè
   tè shkojè vaitje-ardhje (rasti i viktimès Elbasan) i pa shoqeruar nga as edhe njè
   person ?,,pazare private ?, ndoshta
   – Tè hetohej dhe tè fotografoheshn improntet ne makinè, ndoshta makina eshte
   shtyer nga mbrapa,dyert,timoni,etj nga persona te tjerè qe mund te kenè qenè
   nè prani,dhe jo te nesmen makina e te ndjerit S.O ishte nè karrotres e lare ku
   shkelqente,me pak fjalè makina tè paktè te bèheshin disa ekspertiza per disa ditè
   per tè nzjerrè njè analizè m.q.nse i ndjeri ishte Deputet dhe Familja Olldashi te
   rrinin te qetè pa ENIGMA.

   Reply to this comment
 2. P.A.B February 17, 10:33

  U desh nje rast i tille te nxirrte haptazi, dhe per dyshuesin e fundit dhe optimistin me ekstrem, te konfirmonte perfundimisht Banalitetin e nje Shteti.

  Nga fillimi deri ne fund, gjithshka doli jashte proporcioneve, modestise, normalitetit, vete-permbatjes, civilitetit e normave te pranueshme ne keto raste.

  Nje hiberbolizim patetik, emocionalizem hiporkrit, manipulim i Mortores e perdhuni e privates (ne raport me familjen) e institucionalizuar ne permasa te tilla qe do turperonin cdo organizim Shteteror qofte dhe 5 vjecar.

  (Me respekt per familjen e tij e dhimbjen e tyre Personale)

  Ky ishte nje mendim… por le te vazhdoje kjo Sage Emrash pa fund.

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi February 17, 12:11

  Olldashi!? Një nga kurbanët e pushtetit te saliut,i ngritur mbi një pirg kufomash! Po prof. Arben Meçen a e ka thirrur prokuroria? Ekspertiza e z. Meçe e bazuar ne ligjesite shkencore te dinamikës e rrezoi krejtesisht ekspertizen e prokurorise? Po n.q.s dalin gjera te tjera a do t’ju hidhni prangat atyre prokuroreve qe hetuan ne fillim? Po ky polici qe deshmon per portofolin a eshte thirrur me perpara? N.q.s nuk eshte thirrur pse eshte neglizhuar!???

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit February 17, 12:34

   Zoti Zaimi, vrasesi me dashjen e tyre apo pa dashje e zbuluan ekuacionin, ku deputeti i PD dhe shoferi i Jolldashit, deklaruan, se shkuan te paret para policise dhe ambulances.
   Une nuk jam prokuror, por deklarata e ketyre PD-isteve, ben qe cdo njeri thjeshte, ta kishte zgjidhur, jo me nje prokuror.

   Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi February 17, 12:20

  Krimi i radhës i pandeshkuar, i shpellarit të shkalluar! VR !!! Olldashi!? Një nga kurbanët e pushtetit te saliut,i ngritur mbi një pirg kufomash! Po prof. Arben Meçen a e ka thirrur prokuroria? Ekspertiza e z. Meçe e bazuar ne ligjesite shkencore te dinamikës e rrezoi krejtesisht ekspertizen e prokurorise? Po n.q.s dalin gjera te tjera a do t’ju hidhni prangat atyre prokuroreve qe hetuan ne fillim? Po ky polici qe deshmon per portofolin a eshte thirrur me perpara? N.q.s nuk eshte thirrur pse eshte neglizhuar!???

  Reply to this comment
 5. al February 17, 12:54

  po kafka qe ishte bere e pa njofteshme ska nevoj per ekspert sidomos ne nje benx lluksoz si ai i z.olldashi .ky eshte nje krim qe dhe z.rama ka fain e vet qe e ka mbuluar duam apo sduam

  Reply to this comment
 6. Eu Ro Pi An February 17, 13:18

  Po portofoli i Shokut Enver,dini gje ku eshte more amani ?

  Reply to this comment
 7. sadiku February 17, 13:28

  SALI BRISHA ESHTE KRIMINEL DHE TERRORIST. ME SIGURI OLLDASHIN E ZHDUKU ai NE MENYREN MAFIOZE( MBASI I KA MAFIOZET ME TE RREZIKSHEM NE PARLAMENT SI fufin,
  paloken; noken,halimin ETJ.) SALIU VRAU REMZIUN, A. KRASNIQIN,K.TREBICKEN DHE MAFIOZET QE I ZHDUKEN KETA UA GRABITEN EDHE PORTOFOLAT E TELEFONAT.
  olldashi i doli Saliut nga vatha prandaj e eliminoi ,mbasi mbas Olldashit do te shkonin shume te tjere dhe PD-ja do te perfundonte ne nji shoqate si e imja.

  Reply to this comment
 8. xhino February 17, 13:56

  mos kerkoni Kot humbni kohen Sokoli ishte per gjueti

  Reply to this comment
 9. K. F February 17, 14:55

  Prokuroria dhe Policia se bashku me Oficeret e Policise gjyqesore qe fshehin provat e krimit ne vendngjarrje jane nje bande mafioze qe po shkaterojne jo vetem themelet e pushtetit gjyqesor dhe ne te drejtesise, por edhe ato te shtetit….

  Reply to this comment
 10. Maria February 17, 15:51

  Ore, po sikur Olldashi te kete sajuar vdekjen e tij per ti shpetuar hetimit, arrestimit dhe konfiskimit te pasurise se tij? A ju ka shkuar ndonjehere ne mendje? Prandaj nuk ndihet njeri as nga te majtet e as nga te djathtet, sepse ai eshte gjalle, i ka paguar dhe nuk eshte ne interes te tyre te zbardhet e verteta. Kush e di ke kane bere kurban ne makinen e tij ate dite, prandaj e shperfytyruan kufomen qe te mos kuptohej qe nuk ishte Olldashi, por dikush tjeter

  Reply to this comment
 11. ARGITA February 17, 17:59

  MARIA KE TE DREJTE ,NJEREZ SI TY E BEJNE SHQIPERINE

  Reply to this comment
 12. MARKO February 17, 18:31

  Po ky Berisha ka sajuar gjitha ato alibi per aksidentet e krijuara. Po per te kush do sajoje ndonje aksident?

  Reply to this comment
 13. LORA March 28, 10:40

  Kush e grabiti (nuk u gjet asnjehere,si nje element i pazevendesueshem ne hetimin e vrasesve te tij) celularin e azem hajdarit,ne momentin qe u vra????????Te njejtet kane grabitur edhe portofolin Sokol Olldashit. TUNG.

  Reply to this comment
 14. arben March 28, 17:18

  kur u vra odashi kush ishte minister i brendeshem , dhe kush e ka qeverisjen , se po na nxirrni zoret , ju nuk doni ta kuptoni se te dy krahet e politikes jane nga e njejta nene dhe ty dyja veprojne bashke prandaj mos hani shum se kush ka mend ne koke e kuptone se ne perlmente jane kriminelat dhe njerzit me te nevriteshem te ati vendi si sali krimineli dhe keta qe po na qeverisin ne sot jane bashke dhe do te jene per deri sa atje nuk kan njerez por mjerane qe vriten mes veti per hic gje dhe kata kriminele qe i qeverisin jo vetem ju kan marre te tashmen por dhe te ardhmen e brezave qe do te vine , dhe jemi kethyer ne skllever nga nje grusht banditesh te mbeshtetur nga forcat nderkombetare qe e kane kethyer ate vend te pa banushem . .

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit March 28, 18:43

   O loqe berishiane, para se ta merrte vesh policia, shkuan e qethen vendin njerezit e shpellarit tat, apo si ke lexuar lajmet e kohes, ishin dora e dyte qe quhen PASTRUESIT, ne gjuhen e krimit dhe mbasive qethen vendin mire e mire, lajmeruan policine, por me vone si duket po dilte ndonje deshmi, shkuan prape me fadrom e punuan token dhe i vune zjarrin me benzine vendit te krimit.
   SHIK-u ka qene ate nate shume i zon me pune.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin