Hetimi ndërkombëtar për CEZ, Berisha sqaron mungesën në votim: Ishte keqkuptim

October 2, 2015 12:13

Hetimi ndërkombëtar për CEZ, Berisha sqaron mungesën në votim: Ishte keqkuptim

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sqaruar me një postim në FB arsyen e mungesës së tij në votimin e djeshëm të kërkesës së PD për hetim ndërkombëtar të skandalit me CEZ.

“Mungesa ime dje ne votim kishte shkak te vetem nje keqkuptim timin mbi proceduren dhe menyren e votimit pasi mazhoranca ne mbledhjen e konferences se kuvendit me absurditet e kishte cilesuar projektligjin si organik, pra qe duhet te votohet me 3/5”- sqaron Berisha, duke ritheksuar qendrimin e tij per nje hetim nderkombetar.

October 2, 2015 12:13
Komento

5 Komente

 1. Berisha i keqkuptuar October 2, 15:22

  Sali Berisha eshte i sinqerte: ai eshte Keqkuptimi me i madh ne historine shqiptare!
  C’pune kishte ai te dilte ne krye te se Djathtes shqiptare?

  Mos valle qe keqkuptim edhe fakti qe KURRE nuk shkoi ndermend t’ja kthente token pronareve?

  Por ka edhe plote KEQ Kuptime te tjera…

  Reply to this comment
  • kujtesa October 2, 20:12

   Ky kafsha nuk ka te enjte qe te mungoje ne parlament.

   Diten qe duhej te votonte per vete,u keqkuptua po me veten !!!!!!!!1

   Reply to this comment
 2. kutalli October 2, 18:14

  salijago berisha

  Reply to this comment
 3. rudi October 2, 18:43

  Rastesi Berisha,rastesi L.S.I.ja qe disa abstenuan nje votoj kundra po rastesi apo nuk ja mban nga hetimi nderkombetar te gjitha palet po ska gje edhe sikur te genjejne ne duhet tju besojme seeeee i kemi votuar pra mega vjedhja do mbyllet ndersa cekia u desh dhe ajo te genjente se veton vallah e vune per reformat se cekia na qekerka me e interesuara per reformat hajde beso o shqiptar!

  Reply to this comment
 4. faro October 2, 23:21

  Ky eshte turpi i rradhes i ketij ish presidenti !
  Pasi tundi e shkundi tere dynjane nje jave papushim , “harroi” te votonte!
  A ka budalla qe e ha kete?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*