Hetimi për serverin e tatimeve, Cani thërritet dëshmitar

February 26, 2016 13:37

Hetimi për serverin e tatimeve, Cani thërritet dëshmitar

Komisioni parlamentar hetimor mbi çështjen e marrjes së të dhënave në serverin e tatimeve është mbledhur pas disa dështimeve radhazi dhe ka përcaktuar rregulloren dhe ndryshimin e planit të hetimit.

Një nga dëshmitarët e parë që do të thirren do të jetë ish ministri i Financave Shkëlqim Cani dhe sekretarja e Përgjithsme e kësaj ministrie, Gelardina Prodani, të cilët të martën duhet të jenë përpara komisionit.

Hetimi parlamentar mbi çështjen e marrjes së të dhënave nga serveri i tatimeve nëntorin e 2013 është kërkuar me forcë nga Partia Demokratike. Sipas saj në mënyrë të jashtligjshme janë marrë të dhënat e bizneseve dhe qytetarëve nga persona të pa autorizuar.

Puna e komisionit ka nisur që në janar të 2015 por për shkak të mungesës së kuorumit të deputetëve dhe hapësirave procedurale hetimi nuk ka nisur ende.

February 26, 2016 13:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*