Hidhet në erë makina e një biznesmeni në Sarandë

March 26, 2015 08:59

Hidhet në erë makina e një biznesmeni në Sarandë

Makina e një biznesmeni në Sarandë është hedhur në erë.

Ngjarja është regjistruar rreth ores 04: 00 te mengjesit të sotëm, ku mjeti tip “Range Rover” me targa AA 777 IN në pronësi të biznesmenit Ilia Marini është hedhur në erë me eksploziv.

Në momjentin e shpërthimit mjeti ishte i parkuar pranë lokalit të Marinit në lagjen numër 1 të qytetit.

Shpërthimi ka qenë i forte, duke shkatërruar totalisht mjetin.

Copat e tij janë përhapur në rrugë.

Nga shpërthimi është djegur dhe një pjesë e lokalit.

Policia ka nisur hetimet per te identifikuar autorin dhe percaktuar shkaqet e ketij sulmi me tritol.

March 26, 2015 08:59
Komento

3 Komente

 1. alban March 26, 09:11

  Bravo rilindja. Rritje ekonomike. Punesim per te gjithe. Shendetesi falas. Lufte korrupsionit. Rend dhe siguri. Te gjitha pikat jane kryer me sukses.

  Reply to this comment
  • SHQUP i nevojtorshem(nevojshem) March 26, 13:44

   @alban
   Mjeshteria e C4 eshte ekskluzive e Dr.Rumpalles. Kur ka humbur pushtetin e majta a keni degjuar ndonje histori tritoli? Ato fillojne kur Salushja del ne opozite dhe ndersen gjithe horrat dhe kontigjentet e krimit per te destabilizuar vendin.
   Mendoni njehere dhe pastaj shkruani o njerez. Rilindja ka plot gjera te tjera per ta kritikuar. Por ju lutem tritolin mos ja hiqni Salushes se ai do ju merzitet shume…..

   Reply to this comment
 2. fteri March 26, 09:35

  Pasojat e S.Serbit jane keto shperthme ne gjithe shqiprine , nga ky kane marre zemer .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*