Ende nuk ka thënë nëse do kandidojë – thotë Jozefina (për Klintonin)

August 5, 2013 19:02

Ende nuk ka thënë nëse do kandidojë – thotë Jozefina (për Klintonin)

Jozefina Topalli bëhet nostalgjike. Gruaja që dikur aspironte për kryetare e PD kujton vizitën e sekretares së Shtetit, Hillary Clinton, në Shqipëri. Topalli shkruan në Facebook se Klinton nuk e ka shprehur ende nëse do të kandidojë për presidente të SHBA-së, por tashmë është koha e saj.

“Të dashur miq.
Hillary Clinton, gruaja më interesante e kësaj kohe, ende nuk ka thënë nëse do kandidojë për Presidente e SHBA ne 2016. Por mediat edhe pse ajo është larguar që në shkurt nga detyra e Sekretares së Shtetit, kanë në qendër zonjën sekretare. “Është koha e saj” shkruajnë disa prej tyre. Të tjera media e grupe kanë filluar sulmin ndaj Hillary Clintonit. Në vizitën e saj zyrtare, para disa muajsh, në Kuvendin e Shqipërisë do mbetet e paharruar fjala e saj ”Nëse dëshironi të shikoni një demokraci në zhvillim, ejani e vizitoni Shqipërinë”, shprehet Topalli në Facebook.

Nga fotot që znj. Topalli ka postuar në Facebook,  znj. Hillary Clinton, e cila ka veshur një kostum, ku bie shumë në sy ngjyra e Rilindjes e Edi Ramës! Thua të ketë qenë një rastësi, apo një ogur i keq, të cilin znj.Topalli nuk ka mundur ta lexojë dot? 🙂

 

August 5, 2013 19:02
Komento

17 Komente

 1. aqif thumbi August 3, 06:37

  AKOMA KETU VERDALL QENKA nenja E SHQIPERIS ALLAH ALLAH!

  Reply to this comment
  • antonio August 3, 11:18

   O popull shqiptar!!
   PARASHIKIMIN E HUMBJES SE KETYRE ZGJEDHJEVE E BERI VETE Sali Berisha!!!
   YJET I DHANE PS-se numurin 29,qe perkon me diten e CLIRIMIT TE SHQIPERISE dhe qe Berisha e ka urryer gjithmone!!!
   Vete Berishen e keshilluan YJET,qe te kombinonte 29-ten e PS-se me 44-ten e tyre,qe lidhet me vitin e CLIRIMIT TE SHQIPERISE,pra 29 NENTORI 1944 ishin dy numura,qe parashikuan humbjen katastrofike te Berishes!!!

   Reply to this comment
 2. lini August 3, 07:11

  Jane dy zonja qe kane bere kariere te madhe respektivisht ne vendet e tyre!Kujtesa eshte e fresket per hopin e madh ne fushat ku kane drejtuar!Fofo per tu patur zili,apo jo?

  Reply to this comment
 3. rb August 3, 08:42

  Per te lexuar Jozi eshte shejtani vet. “Lexon shume”. Nuhatja nuk i mungon. Si s’ e ka kuptuar? Pse dyshoni? Eshte shume e zgjuar. Sidomos fjalorin e ka shume te pasur. Eshte tamam burre ne kete drejtim. Hallall. Nuk di shume fjale, por ato qe di i perdor me vend, ndonese nuk i shquan fjalet. I thote gjysmake si idhulli i saj i “pazvendesueshem”. Po ç’ rendesi ka kjo!? Rendesi ka permbajtje siç jane dy fjalet me te spikatura te saj: “leshi” dhe “xhele”.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA August 3, 09:41

   O zhozi zhelefina,
   Para ca kohe, shkrimtari i degjuar Ismail Kadare, i shoqeruar nga nje tjeter shkrimtar, I. Uruçi, por jo i kalibrit te Kadares, shkuan ne Korçë per tu takuar me lexuesit.
   Nje shkrimtar korçar i njohur per batutat e tij shpotitese, i thirri Uruçit:
   -O Uruç, mos i rri afër Kadares,
   …se Talenti nuk eshte Grip…
   Që të ngjitet!…
   Ja kjo batute mu kujtua kur pash foton e Zhelefine Hales me Hillarin e talentuar dhe me emer ne mbare Boten!…

   Reply to this comment
 4. shqipfolësi August 3, 10:51

  Shumë batutë e fortë. No comment!
  Postojani në facebook, por me një shënim përkatës…Morali i fabulës, sepse nuk i dihet mbase e kupton për së prapthi…

  Reply to this comment
 5. Pellumb zaimi August 3, 12:24

  Edhe gjeneralet mund te béjne foto me ushtaret por kjo nuk do te thoté gjé. Ne kete rast kemi vetem nje foto te “ushtares paqeruajtëse” jozefiné. Kaq. Dergojeni “paqeruajtesen” ne lufté. Por kujdes mos ju shurroset rruges dhe fotoja bëhet e pavlefshme..!?

  Reply to this comment
 6. Kuqeziu August 3, 12:30

  Edhe gomarica mun te dale në foto me té zotin e saj por kjo nuk do té thotë se jane té barabartë!!!!!!!!. I zoti ja hyp….

  Reply to this comment
 7. stefan August 3, 12:54

  z.Topalli akoma se kupton qe ke humbur,zdo jesh kryetare ne parlament po deputete e thjesht,kryetar do je Ilir Meta.Sa per zonjen e nderur nga Amerika kushdo qe do ishte kryetare e parlamentit do ishte pran saj.Edhe ngjyrat i kishte kombinu me ngjyrat e rilindjes socialiste.Boll i ke ber keq ketij parlamenti,ketij vendi o servile e Sali Berishes.Pese eronjte e Vigut do ti vejme prap ne mes te Shkodres.Do japesh llogari per gjithcka qe ke bere.

  Reply to this comment
 8. rapatushi August 3, 21:51

  Je ba me t’u qa halli moj Zhozi. Vazhdo të jetosh andrrat e të shkuemes.

  Reply to this comment
 9. tirana August 4, 08:01

  zonja Jozefin ti duhet te japesh shpjegime per Hotelin, me kater kate qe ke ndertuar ne Razem te Shkodres,ke arritur me paret e perfituara me korrupsion nga posti qe kishe te besh dhe pishin ne kate te kater.I lutemi partis socialiste ta hetojne kete Çeshtje dhe te tjera se po e grryejne shperin.

  Reply to this comment
 10. Moçalor + Terùn + Redneck = jugor August 4, 09:11

  Zonja kryetare! moçaloret mezi presin te komentojne per zotnine tande. injoranca moçalore ka nostalgji per koleren e kuqe. k’to moçot kane nostalgji se kane probleme e nuk e kuptojne demokracine .
  sa po vuejme prej injorances moçalore.

  Reply to this comment
 11. Kuqeziu August 4, 23:29

  Ti je thjesht nje perçares veri-jug or trap qe ke zgjedhur dhe emrin e koduar moçalor. Ke te njejten mendje perçarese me injoranten parlamentare. Te te rroje!

  Reply to this comment
 12. Babai i vertete i Dardanit August 5, 19:34

  Nena e Jozefines ka qene bashkepunetore e sigurimit te shtetit. Spiunonte vellain e burrit kur ky doli nga burgu. Jozefina i ka ngjare te emes.

  Reply to this comment
 13. T'ka sali shpirt August 5, 19:48

  o zhele-fine

  Hillari ka ne krah Billin ai eshte fitimtari
  ti shkove per lesh dhe do gjesh presh

  Reply to this comment
 14. beni August 5, 22:00

  E nga e di Jozefina qe se ka vendosur z.nja Clinton nese do te kandidoj apo jo? Apo e ka shoqe ne fb dhe i shkruan ne whatsapp.

  Reply to this comment
 15. Reparti i Riedukimit Nr. 313 August 5, 23:30

  Shoqja disenjatore Zhelefina mjaft me nostalgjine, Hilari eshte ne pension dhe si nuk te pyeti TY qe per Presidente te kandidoje apo jo, si e mencur qe je per shitje leshi. Ne vend te merresh me analizen e shpartallimit te PD me 23 Qershor, ku e dyta per nga pergjegjesia je ti, del e flet brockulla si e ema Zeqos maje thanes. Dil njehere andej nga zyrat e PD qe te beri Krue.are te Parlamenti, te pushosh korrin e debilave qe qajne te vdekurin Brerisha por te pa kallur ne dhe, apo ta ka lene pa zyre, anetari i thjeshte ( i dhjere ) i PD Krimineli nga Vici-doli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim