Hipokrizia e “reformës” në Drejtësi: Si po tenton Presidenti të vendosë në krye të KLD-së… kunatin e Gjin Gjonit (!)

May 12, 2015 00:09

Hipokrizia e “reformës” në Drejtësi: Si po tenton Presidenti të vendosë në krye të KLD-së… kunatin e Gjin Gjonit (!)

Një intervistë e Presidentit të Republikës Bujar Nishani dhënë për Zërin e Amerikës tri ditë më parë kaloi pa shumë vëmendje.

Por në brendësi të saj ka një paragraf që zbulon se si Presidenti po tenton të ruajë status quo-në në Këshillin e Lartë të Drejtësisë.

Reformimi i këtij institucioni shihet si starti i reformës së shumëkërkuar në sistemin e drejtësisë.

Por reformimi i KLD është i lidhur ngushtë me emërimin e Nënkryetarit të ri, një post kushtetues shumë i rëndësishëm për organizimin dhe funksionimin e “qeverisë së Drejtësisë”.

Nënkryetari nuk po zgjidhet prej muajsh. Pse?

Sipas ndryshimeve të fundit ligjore ai duhet të zgjidhet prej një nga 3 anëtarët e KLD-së që janë votuar nga Parlamenti.

Këta tre anëtarë konsiderohen të mazhorancës.

Për të shmangur zgjedhjen e njërit prej tyre në krye të KLD, është gjetur një marifet vërtet interesant që po vihet në zbatim nga Presidenti.

Lexoni pyetjen e gazetarit të Zërit të Amerikës: Këshilli i Lartë i Drejtësisë, u bë disa muaj që funksionon pa nënkryetar, një figurë kushtetuese dhe kyçe këtij institucioni. Kur pritet që ju të bëni emërimin e tij? – pyet ai

Dhe Presidenti i përgjigjet:

“Nënkryetari i KLD ka një detyrë specifike thjesht administrative. Nuk ka të bëjë me punën përmbajtësore të KLD. Ai është një antar si gjithë antarët e tjerë, por është i ngarkuar me drejtimin e administratës…”

A është vërtet kështu? Padyshim që jo. Kushtetuta, në nenin 147, pika 3, e shpreh qartë rolin e rëndësishëm kushtetues të Nënkryetarit.

Po atëherë pse flet në këtë mënyrë Presidenti? Pak rreshta më poshtë zbulohet dhe arsyeja:“Për fat të mirë, qysh para dy vjetësh është futur funksioni i sekretarit të përgjithshëm, i cili tashmë e zëvendëson krejtësisht nga pikëpamja administrative mungesën e nënkryetarit të KLD…” – thotë Presidenti i Republikës.

Një post kushtetues nuk mund të zëvendësohet me një nënpunës civil. Këtë e di dhe Presidenti që bën sikur nuk e di, por e dinë edhe juristët më të thjeshtë.

Ajo që ndoshta nuk dinë është që Sekretari i Përgjithshëm i KLD-së për të cilin flet Presidenti quhet Pjerin Prendi dhe është… ja gjejeni pak: Kunati i Gjin Gjonit, më saktësisht burri i motrës i futur në KLD në rrethana të qarta nepotizmi.

Gjin Gjoni është anëtari i KLD-së që nuk justifikoi dot mbi 2 milionë euro pasuri dhe që e mbylli çështjen me procedurë.

Të pamposhturin Gjin Gjoni duan ta heqin? Ai rikthehet dyfish, bashkë me kunatin dhe me paratë e paprekura.

Kush mendonte se në kampin “e djathtë” një kunat legjendar dilte e tepronte, e kishte pasur gabim. Ja dhe kunati i dytë / DITA

gjoni-nishani-halimi2

*Detaje të tjerë mbi situatën në KLD dhe faksimile të procesverbaleve të KLD-së mund t’i gjeni sot në DITA print.

*Intervista e plotë video-text e Presidentit Nishani nga ku është marrë pjesa e cituar në këtë shënim mund të lexohet këtu

May 12, 2015 00:09
Komento

56 Komente

 1. toni April 25, 19:09

  bo-bo po car bohet keshtu u malokezua i gjithi ky sistem ,,,po pse paska mbaruar i teri ky komb qe kan ngelur keta palaco ….

  Reply to this comment
  • adri April 25, 20:55

   Domethene e kane bere KLD ne si shtepine e tyre. Cerdhen e tyre. Duhet crrenjosur korrupsioni aty ku e ka dhe origjinen dhe mburojen.
   Sepse nuk ka kush i ndershkon dhe kontrollon gjyqetaret eshte kjo gjendje kriminaliteti dhe dhune ne Shqiperi. Pasi Gjyqetaret ne Shqiperi nuk denojne as zyrtaret e korruptuar sic ishte rasti i Xhelal mziut, dhe as hajdutet dhe kriminelet e tjere qe sillen te lire duke u bere rrezik per njerezit e lire dhe te Ndershem. Pra e gjithe origjina kesaj gjendje pasigurie dhe mungese e rendi vjen nga keshilli i larte i drejtesise.

   Reply to this comment
   • tani May 12, 19:14

    Plot 2 vjete dhe akoma nuk ka kaluar asnje ligj per drejtesine, per KLD, e per gjyqtaret e korruptuar. Nderkohe qe jane kaluar brenda dites ligje per te ndeshkuar ata qe spaguajne dritat, dhe qe shkelin semaforin.
    Kaq mjafton per te kuptuar qe fajin e ka vetem krye RILINDJOTI Edi Rama. Ky rilindjot qe ka mbledhur gjithe rilindjotet, velinat dhe hajdutet rreth tij, dhe spo mban asnje premtim. Fasadat e qyteteve ama i ka bere yll, yll, yll.

    Reply to this comment
  • N.VJOSA April 26, 00:11

   E tmerrshme kjo qe shohim te ndodh ne Shqiperi:
   G J Y K A T S
   H. A. J. D. U. T !…
   Prova te nje institucioni shteteror per Hajdutin Gjin Gjini dhe Prokuroria hesht !
   Hajduti perlyen emrin e nderuar te Gjykatsit!
   Hajduti qe nuk i eshte hequr ende posti i Gjykatsit, ben Rolin e Akuzuesit!
   Ky eshte nje turp i madh per drejtesine shqiptare!
   Turp per Presidentin qe vazhdon te perdor detyren e larte dhe te nderuar per te mbrojtur Krimin!
   E Verteta duhet te thuhet ashtu siç eshte:
   Gjykatsi Hajdut duhet te ish arrestuar menjehere dhe ne menyre spektakolare!
   Sepse Hajduteria e Gjin Gjinit eshte s k a n d a l o z e !
   E verteta eshte se keta lloj gjykatsish te korruptuar dine ta fshehin krimin pikerisht per arsye te specifikes se punes se tyre!
   Ndaj dhe veprimi i Drejtesise duhet te ish i shpejt , gjithperfshires dhe efikas!
   Vjedhja dhe korrupsioni jane teper te denushem per cdo qytetar, dhe jo me per nje Gjykates!
   Me drejtesine shqiptare duhet T ë r m e t !…
   Dhe jo te besohen prrallat e Sali Mashtrusit, qe genjen pa pike turpi ne institucionin me te larte te shtetit shqiptar!
   Shqiperia, thote Saliu eshte e zhytur ne krim, ne droge, korrupsion!
   Dhe therret pa pike turpi, sikur te kete zbritur nga Hena ose nga Marsi, dhe jo si ish Kryeministri qe ka vetem pak muaj qe ka lene detyren e qeverisjes!…
   Opinioni publik pret qe Gjyqtari i Korruptuar te dale ne banken e te Akuzuarit!
   Dhe jo vetem ai , por i gjithe sistemi i Drejtesise te kaloje ne sitë!
   Nuk eshte e veshtire te evidentohen gjyqtarete korruptuar dhe vet Mafia e Gjyqsorit shqiptar!
   Termet kunder te korruptuarve!
   Termet kunder Nepotizmit!
   Pa Drejtesi nuk ka Shtet te se Drejtes!
   Pa Drejtesi, Demokracia eshte nje Genjeshter!…

   Reply to this comment
  • Litari May 12, 21:18

   Ne kohen e Enverit “Coben dhish emeroshin gjeneral e kryetar dege” Sot kapteret dhe kamarieret emerohen president, kurse ordineret emerohen prokurore, gjukates, e kryetar parlamente….

   Reply to this comment
 2. Beni April 25, 19:22

  Mire e bejne.

  Ne kemi votuar mazhorance absolute.

  Mazhoranca e leshit di vetem te gjej mekanizma si tu marri shtepite fukarenjve qe nuk paguajne dot dritat.

  Kurse si te marre KLD-ne dhe te reformoje drejtesine mendon Saliu.

  Ptu

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi April 25, 19:42

  Hajde libri i ri me përrallallat e hajdutëve “xhini dhe pjerini”! Hajde libri ” xhini dhe pjerini ! “Hajde bestselleri “xhini dhe pjerini” ! I shiur në gjithë nahijet e shpellarizmit botëror,hajde libri ! Mos e humbni këtë rast,hajde libri ” xhini dhe pjerini”!??

  Reply to this comment
 4. Aurora April 25, 19:49

  Fakte tronditese, deshperuese.Te dale te prononcohet Presidenti, qe eshte nishani i korrupsionit.Tek e fundit te gjithe fajin e ka organi i akuzes, Llallaaaaaaaaaaaaaaaa, do ta besh detyren apo ik e thyej qafen.Gjithe keto denoncime qe ka bere qeveria, strukturat e shtetit qe kane gjetur shkelje te renda ligjore, abuzime e shperdorim detyre per qindra zyrtare te Berishes, do te vije dita te arrestosh keto gjakpires te popullit?
  Ose bej detyren, ose ik, apo je i perlyer edhe ti?
  Te kujtoj kur more detyreb qe the: “Perpara ligjit do te jene te gjithe te barabarte, qe nga Presidenti deri tek qytetari i thjeshte”…Ti je hipokrit…
  O Zot, kur do te behet shteti?Do tju ndehkoje historia, do te merrni njollen e turpit….
  Nishan: Largo “florinjte” e KLD-se, se do te ndeshkoje Zoti me keq se sa je.

  Reply to this comment
 5. Jozi April 25, 19:57

  OOOOOOOOOOO GJGJGJGJGJGJGJGJGIIIIIIIIIIIIIIINNNNNNPO TE TEM SI SE KE VEN GJEKUND GJIN UPS SE HAROVA E KA DJALIN BOSSSS ME LEKET ESHQIPTARVE

  Reply to this comment
 6. emiri i KLD April 25, 20:00

  Kunati eshte burri i motres apo vellai i nuses?
  Nese ky i fundit me kujtohet qe Gjini u mbojt duke thene qe milionat e eurove pa shpjegim i kishte te gruas.
  Dmth shefi i Gjinit ne KLD do behet… Gjini 🙂

  Reply to this comment
  • ... April 26, 06:38

   Keta po e kompromentojne rende Demokracine!
   Rrezikshmeria shoqerore e tyre eshte teper e larte!
   Natyrisht qe kjo kategori te korruptuarish , si teper te rrezikshem kane krijuar korracen e tyre te Neopotizmit.
   Cunami Popullor duhet ti fshije pa meshire!…

   Reply to this comment
 7. a.a April 25, 20:15

  PP e GjGj,
  mos ju ndani deri sa “kembet mos tu zene dhe!
  flm.

  Reply to this comment
 8. arber April 25, 20:21

  sa per informacion ne KLD sot punon edhe nena e Olta Xhackes!! kjo eshte nepotizem apo jo.

  Reply to this comment
  • info analitike April 26, 11:15

   Olta Xhacka eshte edhe mbesa e Servet Pellumbit. Po keta jane “tanet” dhe eshte mire te mos permenden se ne tani kemi vene ne shenjester drejtesine qe kur morem pushtetin, duke mos reshtur se sulmuari Nishanin e tani Gjin Gjonin. Sigurisht qe behet fjale per dicka te rende, por nepotizmi nis qe nga qeveria e mbaron tek baza e partive keshtuqe ky rast mua me duket pretekst i qeverise per te shtene ne dore edhe sistemin e drejtesise.
   Nese deshironi te luftoni nepotizmin, korrupsionin, padrejtesite filloni te shkoni ne site te gjithe: gjykates, avokate, notere e me radhe e do te shikoni sa do te gjeni si rasti ne fjale.
   Merrini me radhe politikanet duke filluar nga kryeministri dhe i analizoni shpenzimet, te ardhurat e do te zbuloni te njejtat gjera.

   Reply to this comment
  • rezart April 26, 15:16

   Po kjo nena e Olta Xhackes,mos eshte gje antare e KLD-se???
   Ketu behet fjale per vende pune me rendesi e jo kush punon si pastruese apo kamariere!!!
   Nuk i ka ardhur e keqja Shqiperise nga SANITARET,por nga….. GOMARET!!!

   Reply to this comment
 9. arben April 25, 20:23

  Po e vertete, biles edhe mbesa e Fatmir Xhafes punon ne KLD!! si ka mundesi!!

  Reply to this comment
 10. e)kiti April 25, 20:31

  Si jane mpleksur njerezit e perandorise se drjtesise,s’eshte cudi per te gjithe ne kur ne fund te kesaj “hataje’ me Gjin Gonin,ne fund te gjykimit te dal i paster ,bile 5 me 0!!! Pse nuk ka ndodhur !!!???

  Reply to this comment
 11. veronika April 25, 20:36

  po sa per punon kunati, nipi, mbesa, shqiptaret jane aq pak sa te gjithe dalin fis, a eshte i zoti shteti ta denoj kete gjyqtar per korupsion, kjo i intereson popullit si dhe vete drejtesise.

  Reply to this comment
 12. myzeqari April 25, 20:41

  Qerohini nje sahat e me pare keta pisa. Po kush do ti heq ai gjytyrymi Nishani. Ore keta si heq dote se keta te rrahin te bejne mut si kishin bere nje drejtor ne nafte ne Fier nje Stavri Ko.. e kishin bere mut nga surrati se kishte dashur qe te hiqte disa te PD nga puna.

  Reply to this comment
 13. P.A.B April 25, 21:21

  Do doja te dija nga Gazeta apo ndonje antar i nderuar Forumi; si eshte Ligji Shqiptar sot, ne raport me Konfiskimet? Per pasurine e vene me ane te korrupsionit e cdo akti kriminal. Denimet penale [ne kohe] po ashtu. “Limitin e Statuteve” dhe cdo informacion qe mund te keni. Jam shume kurioz ne kete pike. Flm ne advance.

  Reply to this comment
 14. . April 25, 21:39

  Drejtesia e kapurr qellimisht nga verioret qysh ne 1994 nga krimineli Ali Bisha.

  Reply to this comment
 15. Zdravko April 25, 22:00

  Po cfare merreni me keto pisa, gruaja e gjinit e bija e shpetimit qe ne moshen 16 vjecare me nje plak gjermane per ti bere dokumentat, u martua me ate, nje pasanik nga bayerni, pasi e moli mire ia morri paret edhe erdhi te investoje aty ku njofi edhe gjinin, gjinit i tha qe kam qene ne martese fiktive por plaku gjermani ia cau farfallat , njerez te korruptuar, llum

  Reply to this comment
 16. Pëllumb zaimi April 25, 22:14

  Shpjegimi gjendet te “katovica shqiptare”!?

  Reply to this comment
 17. MALUKATI April 25, 22:59

  nga do qe te vesh malokeri te lumte o sali e bere lesh e li vetem u befshe shkrumb e hi

  Reply to this comment
 18. Jozi April 26, 08:00

  AMAN O GAZETA DITA JA HQNI FYTYREN KETIJ HAJDUTI SE NA PRISH GJITH INTENERARIN EDITES

  Reply to this comment
 19. Xhelel Mziu April 26, 09:52

  Keni shume te drejete pasi keto maloket e jugut jane trapa fare, nuk marrin shembullin e malesoreve nga veriu qe jane njerez te punes dhe produktivitetit.

  Reply to this comment
 20. Jozi April 26, 10:14

  O GJON HAJDUTI U HAROVE TANI KA DAL NJE PROBLEM SHUME I REDESISHEM PER SHQIPTARET NDERI I INIS GJONIT HAHAHAHAHAHAHAH OGAZETA DITA KUJT I PLASI PER TE SE KA PROBLEM EZONJA VETEM LUFTON PER LEKET

  Reply to this comment
 21. ALBANO April 26, 12:03

  je vous remercie gazeta dita albaneze ::::ju lexoi cdo dite :::dhe nuk jam i zhgenyer :::ju jeni nje gazete demokrate ::: e kohes :::qe na tregoni realitetin ne shqiperi ::se ne jetojme larg dhe nuk i njohim keto tipa :::qe e kane rrenuar shqiperine tone te mjere ::::::felicitation dhe vazhdoni keshtu :::se duke treguar gjera te verteta :::ju na ndihmoni :::ju e ndihmoni popullin shqiptar ::::tani do presim cfare do beje rilindja . ;;?????/MERCI

  Reply to this comment
 22. P.A.B April 26, 14:11

  Do doja te dija nga Gazeta apo ndonje antar i nderuar Forumi; si eshte Ligji Shqiptar sot, ne raport me Konfiskimet? Per pasurine e vene me ane te korrupsionit e cdo akti kriminal. Denimet penale [ne kohe] po ashtu. “Limitin e Statuteve” dhe cdo informacion qe mund te keni. Jam shume kurioz ne kete pike. Flm ne advance. [kete e ripostoj per nje qellim]

  Illustrimi. Ka nje lajm ku tregohet popullata ne rradhe duke Pritur Shperblimin qe po ju jepte Shteti, i cili kishte sekuestruar 85% te pasurise se nje Gjyqtari. Si ne rradhe dyqanesh.

  Ne Amerike, denohet nje gjykates me 28 vjet burgim. Ky person kishte shkaterruar familje te tera, duke denuar ne ekstrem (dhe per gjera te paqena) adoleshentet te cilet merreshin nga familja e futeshin ne institucione delinkuentesh dhe burgje. Skandali u quajt “Femije-per-Para” (Kids for Cash) ngaqe shtohen shume numrat, kontraktoret i japin 10% te fitimit te ndertojne nje burg te ri.

  Perseri, a di kush si veprohet ne vendin tone ne raport me Sekuestrimet qe vijne si pasoje e akteve Kriminale, ne perfitime nga krimi/vjedhja/ taksat etj. A kemi ne nje Byro te Tille te Specializuar? A ka Inspektorati i Taksave nje departament te posatcem? A kemi Gjykata te Specializuara apo Eksperte Financiare qe perfshishen ne bllokime, marrje, sekuestrime e ri-shperndaje, te te ardhura qe vijne nga Perfitime Kriminale? Si veprohen ne raste te tilla? A ka precedente te meparshem? Sa te tilla ka?

  Reply to this comment
  • zevzeku April 26, 21:47

   I nderuar,

   Ka Ligj dhe ne Shqiperi, por deri sot ka vepruar vetem mbi pasurite e pajustifikuara nga te denuarit per prodhim e tregetim droge.

   Fillimisht vendoset sekuester nga prokuroria dhe me pas eshte gjykata qe vulos vendimin.

   Sekuestrot kalojne ne favor te shtetit, pasurite e patundshme i nxjerrin ne ankand, etj etj

   Kjo qeveri ka bere disa shtesa ne kete Ligj qe sekustrot do te vendosen edhe per rastet e vertetuara me vendim gjyqi per korrupsion ku perfshihen te gjitha nivelet e nepunesve…

   Se sa do te veprohet ? Jemi ne pritje…mbase jo si e Godose !

   Reply to this comment
 23. Pëllumb zaimi April 26, 14:33

  Komentuesit e Dita-s” si rrallëherë janë bërë “bllok” kundër sé keqes në (pa)drejtësi !? Kjo tregon se ajo ka zënë për fyti jo vetëm interesat e gjithkujt por ka vënë, siç thotë e nënkupton N. Vjosa,-shtetin dhe demokracinë para gijotinës!!? Nuk mund të bëhet as shtet,as demokraci,as drejtesi me gjin gjona e me elona!?? Mirë qe u ndërrua pushteti më 23 qershor se do të ishin qelbur edhe gurët e këtij vendi !!! N.q.s janë të vërteta ato qe thonë komentuesit për përzierjen e pushtetareve te rinj në KLD këta duhet te dalin t’i shpjegojnë publikut rrethanat e përzierjes së njerëzve te tyre në atë “mutësirë”!? Përndryshe “me atë që rri me atë je mik dhe ti “. Muti me mutin e ka vendin? Madje mendoj se edhe PS duhet ta analizojë këtë problem n.q.s është parti serioze dhe ka marrë përsipër të pastrojë “hauret e avgjisë dhe shpellën e hajdutërisë…”!?? Gjithashtu mendoj se nuk duhet pritur që gjin gjonët t’i gjykojë drejtësia! Cila drejtësi? A më thoni ku është? Veté ne qytetarët (dhe ojq-të e ojf-të që deri tani s’ju duket nishan) duhet të shkojmë e t’i nxjerim “me shkelma”!? Po pritëm “drejtësinë” gjin gjonët do t’ja hedhin me proçedurat e kalbura të saj dhe puna do të qelbet aq shumë sa “për të larë mutësirat do të na duhet të mutosemi edhe vetë”??? Dorëheqja pa kushte e gjinëve dhe pjerinëve është e para gjë që duhet të kërkojmë? Drejtësia ka kapitulluar dhe kapitulluesit nënshkruajnë pa kushte ??? Madje u hiqen spaletat(togat e zeza) dhe ju shkelen…! Të drejtën e shkeljes e ka e para redaksia e “Dita-s” me në krye Thanon! Si autorja dhe aktorja kryesore e betejës fitimtare me pushtuesit e drejtësisë!

  Reply to this comment
  • fshatari. pafshat May 12, 13:18

   Pellumb, miku im! dakort me te gjitha pervec permendjes se Thanos dhe “Dites”. Sepse keshtu, duke i permendur ata, dekonspirove ceshtjen, te pakten te ata qe kane 5 pare mend ne koke.
   Megjithate, le te besojme te zoterinjt e rinj se te pakten keta do te kene nxjerre ca mesime dhe nuk do te na e shtergojne frerin sa ata dje, dhe sot.
   Vetem me degjo me vemendje e mos harro se: litari eshte mbledhur rreth qafes se Ballkanit, perfundimisht. Djalli ka dale nga shishja.

   Reply to this comment
 24. Horri i Bulevardit April 26, 14:40

  Vjedhja e Shqiperise dhe pasuria e shqiptareve, eshte aq e madhe, sa nuk dalin vitet e jetes ne toke, per ti denuar hajdutet, keshtu une kam zgjidhjen me te mire, qe me duhet ti drejtohem diktatorit Enver Hoxha, duke i pervetesuar drejtesine qe meritojne keta hajdute.
  Te rihapen urgjentisht Spaci, Bulqiza e Qafa e Barit.
  Te rindertohet me te burgosur nga e para hekurudha shqiptare, te pyllezohet nga fillimi Shqiperia.
  Ata qe kane vjedhur me pak, te cohen si sherbetore tek fshataret, te lidhur me zinxhire, duke punuar token, te presin dru per qytetaret, domethene te bejne pune per viktimat qe i kane vjedhur.
  Tu caktohen dy norma ne dite, qe ti jepet 500 gram buke me caj pa sheqer.
  Parate qe kane vjedhur sju a marrim dot me, se kane fluturuar, por jeten e tyre po, te punojne si skllever deri sa zoti ti marre.

  Reply to this comment
 25. erald usa April 26, 14:41

  O Dita i jeni qepur ketij Gjin Gjonit me buke ne traste
  Tani dhe kunati 🙂
  Me kujtohet qe disa muaj me pare kur e bete te njohur per publikun kush ishte Gjini, nje televizion e ftoi ne studio.
  Gjini qe vetem ora i peshon kushdi sa flori i kish hequr te gjitha nga duart dhe kish ardh me tuta si i varfer
  hahahaaa 🙂

  Reply to this comment
 26. demokracia April 26, 14:49

  kete demokraci do mikja jone me e madhe amerika dhe ate po jetojme mjaftone te mari pjesen e saj amerika dhe jep garanci qe asnje sprekete dhe sklleverite te mbeten skllever dhe ska gje loja vazhdone me mbeshtetje amerikane dhe fmn qe mos te ngrihene rogate po te ngrihen cmimete pra vdekje po mbjele amerika kurse ne serbi e greqi e maqedoni e malzi jeta vazhdone e bukure dhe e mbrekullueshme ne si gjithmone sinonim i varferis dhe barke tharllikute turp te vdeseshe ne spitale qe ste shef njeri dhe kure ne bote ne spitale mere sherbime te mbrekullueshme dhe keto spitale i shl=]katroi lsi me ilir meten dhe grekete vasili e tavo tani do na helmoi prap lsi me bujqesine me panaritine qe na uli flamurin me kok poshte dhe genjen qe prodhimete tona jane te pastra ku cdo gje eshte fallco ja nje raste gjith buka eshte me mjell patate dhe ska asnje vlere ate vlere qe jep fibra e grurite qe ka aq shume nevoje trupi i jjeriut ja kuahe eshte lsi me trardhtaret e saje

  Reply to this comment
 27. LOLA April 26, 15:10

  Po cfare merreni me elona caushin, une nuk kam pare familje me te degjeneruar, ajo u martua me nje plak gjerman kur ishte 16 vjec vetem per te ndejtur ne gjermani, gjermani ishte shoku i shpetimit, nje aferist ne kontakt me ambasaden, shpetimi ia coi vete te bijen gjermanit !! dhe per ta mbajtur. Llum, pisllek!!!!!!! Kur u kthye i tha gjinit qe jam e virgjer por kam qene ne martese fiktive per te fituar nenshtetesine gjermane, keto jane llumi caushi,

  Reply to this comment
 28. kris April 26, 15:26

  I doli fati Gjinit.Do marre demshperblim te madh nga shteti per cenim te figures.paraja shkon tek paraja

  Reply to this comment
 29. Rapua i varfer April 26, 15:37

  Moj Lola,po pse moj e bija e ambasador Caushit eshte kjo Elona??? Duhet ti drejtohemi drejtesise qe te mos merret me Gjin-Nu-Cal-Prron-Gjonin,sepse shoku Shpetim eshte kuader i vjeter e ka zgjedhur vete shoku Enver si ambasador,pastaj shoku Ramiz,pastaj shoku Sali ku vazhdon akoma,lereni dhenderrin e tij se i paska rrenjet thelle tek mema Nexhmije!

  Reply to this comment
 30. ARBER RADOMI April 26, 16:08

  Diplomati i shqyer Shpetim Caushi , nje prej pseudodiplomateve enveriste , sot , me kameleonizmin e tij gjoja demokratik , mendon se shqiptaret i kane harruar figurat staliniste qe pothuaj e perzune Franc Jozef Shtrausin dhe refuzuan oferten bujare te RFGJ-se per popullin shqiptar , ne kulmin e shtypjes , diktatures , mjerimit dhe izolimit !!! Filosovjetiket KGB-iste , me ne krye dhelpren e tredhur te stepave , Ramiz Alia , i bene nje dem kolosal kombit shqiptar , ne nje kohe , kur ende nuk kishin shperthyer revoltat kunder rregjimeve vasale te Moskes ne ish vendet ” socialiste “, dhe gjiganti europian , pra Gjermania , nuk kish perballe koston astronomike prej mbi 550 milliard DM , qe me pas u dyfishua , me te cilen pagoi cmimin e bashkimit ne nje shtet te vetem te RFGJ – RDGJ… Sot ,ky Caush(esku) I vogel I Enverit , na e paraqet ndryshe historine dhe rolin e tij ne kete histori te ndyre antikombetare , te dirigjuar nga Kremlini dhe Lubjanka ( selia e KGB). Morali i ketij Shpetimi , ky ishte : te lidhej me gjermane te pasur , t’ia ofronte mundesisht ndonjerit syresh vajzen , mjafton te ishte i pasur , ndersa me vone , pas kursit kunder “analfabetizmit ” ne biznes , t’iu merrte gjysmen e pasurise atyre dhe ti gjente naivin Gjin per burre se bijes…Por ju ripjellsave te Edushkes se lengshem , qe i ka ndrruar partite dhe grate e ka marre perhere formen e enes , ku e kane hedhur , nuk ju intereson e verteta , pasi edhe sh.Shpetim i juaji eshte , pavaresisht se paska punuar per vehte , me shume se per Partine dhe Enverin ( se sa per atdheun e kombin , as qe behet fjale )…hallin e keni te Gjini , KLD-ja e kryesuar nga Nishani dhe gjyqtaret e prokuroret e Demokracise , qe helbete , nuk vijne nga gjirizet , llagemet dhe kanalet e ujrave te zeza te organeve te diktatures enveriane , shumica derrmuese e te cileve u konvertuan ne kapitaliste modern dhe jane pjese e klaneve me te fuqishme , te se majtes luksoze shqiptare

  Reply to this comment
  • predator May 12, 01:22

   O te cmendur.
   Nuk ehste Pjerini vellai i Elones
   Pjerini eshte burri i motres se Gjinit
   LExoni me vemendje para se te nisni te shani

   Reply to this comment
 31. inf April 26, 18:06

  Bravi gjini i gjonit dole i pari ne hajni bravo o bashkepuntor i jar gabzherrit je ti
  po nuk keni faj kan gjet buçin sakat e bani çfare te doni
  gjino si po te puno sahati o kerme po me flori te lahesh e lyesh ti kocken gjon
  e kije bre qelbac e bir maloku je ti o i biri i lopçares.
  kulmi lopçari me 10 Milon euro pa deklarim kulmi kto qe dihen po ka mundesi qe mund te jene 100 Milon te tjera qe si di njeri .
  or gjin o klysh katunari na trego or kodoshi familjes se Viçidolit si ja dolle te rrjepesh kaq para o hajdut i klasit pare o hero i hjadutizmit je ti .
  ne pranga ket qen e bir bagetije ket hajn qe ka perfitu nga
  Kremineli berisha nji mije e nji benefice
  te gjitha or tej gjin do i pagjush horr

  Reply to this comment
 32. sabri April 27, 08:28

  pronaret nuk po marrin dot pronat e trasheguara, kurse nje grup njerezish jane pasuruar ne 23 vjet tmerresisht: drejtesia dhe financat te nisin urgjent auditin e cdo lloj biznesi: si e kane siguruar kete lloj pasurie, Por duhet nisur se pari nga te gjithe politikanetet domosdo: ndryshe te gjitha mbeten perralla sulmesh te neveritshme

  Reply to this comment
 33. .......... May 12, 01:35

  Duhet kuptuar njehere e mire, mbrapa gjithe ketij llumi eshte sali berisha. Nishani, Gjin Gjoni, e te tjere te korruptuar jane fijet e merimanges qe mbajne ne kembe sali berishen. Sa me te korruptuar te jene keta njerez, aq me mire e ka berisha te qendroje ne kembe. Maxhoranca ka shumicen ne parliament dhe duhet te gjeje menyren si te shembi perandorine e berishes njehere e mire.

  Reply to this comment
 34. fteri May 12, 05:37

  *****…..K.L.D-ja shqiptare kjo çerdhe e krimit dhe korrupsionit,galopant ,zemra me e kalbur e molles se kuqe te sistemit te drjtesise shqiptare 24 vjeçare ,qe na e servine ne pjate simolle te fresket ky president ky nishan I nishaneve me te zeza me te korruptuara ,po saboton me çdo kusht reformat per pastrimin e K.L.D-se dhe gjyqesorit ng njerzit qe ne vendimet e tyre kan dhene vendime totalisht te njeanshme ,duke shitur dosjet e krimit dhe duke bere pazare me te ,duke siguruar pasuri prrallure te pa ligjshme per veten e tyre dhe rrethin Kriminal te antarve te K.L.D-SE ,GJyqtarve qe jane te deklaruar si hajdut me para te krimit ,si gjin gjoni,qe rregullon me pune dhe kunatin e tije PJERIN PJETRI PRA burrin e motres ,turp per kete nivel nepotik e kriminal emrimesh ne K.L.D ,dhe ne gjyqesorin shqiptar qe po mbane penge nje shqipri ,po e masakroin popullin dhe hallegjinjet neper seanca te pa fundme gjygjesh qe fundi dihet vendimi ne favour te kriminelve qe paguajn ,mbushin gjepat e gjyqtarit te politikanve te korruptuar si NISHANI ,shikoni foton qe Presidenti ndersa po mere parat e krimit nga GJini ,dhe syte I ka tek klienti tjeter Halimi,kjo K.L.D ,dhe ky gjyqesore pa piken e dyshimit eshte kthyer ne biznes ,fiton ai qe paguan me shume.Turp o’nishan ,dhe nuk pritet ndryshim ne drejtesi nga ky president pasi aty e kane fuqine koka e krimeve dhe te droges Eskobari Sali,dhe hajdutet e tjere te te gjitha niveleve deri te vete Nishani,ky burre pa burreri ,po mban peng drejtesin ,vetem kur populli ta kape prej fyti keta hajdut ,tu marre dhe pasurin e pa ligjshme qe kane siguruar atehre mund te behet diçka.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 35. analist May 12, 05:47

  Gjin Gjoni, Gjon Gjini a Pjerin Prendi, keta jane te gjithe diversante mor

  Reply to this comment
 36. mushkonja May 12, 07:14

  mir tha saviano kur eshte presidenti i perfshire ne korripsion mafie prit te tjeret ça bajn

  Reply to this comment
 37. skifteri May 12, 07:39

  # O’shtet I korruptuar qe kerkoni vota te ishe te burgosurve po e futni popullin ne borgje te mdha financiare me pagesat marramendese qe I beni ishe te burgosurve,Jam mesues kam punuar me ndershmeri per 40 vjet ,jetoi ne varferi me nje pension qesharak dhe me shtepi me çera !..,do te isha me mire te isha denuar nja 5 vjet per agjitacion ,se tani do te kasha marre shtepi me leket si ishe I denuar I regjimit.Po na groposni te gjalle me keto pagesa duke future ne borgje dhe femijet qe do lindin ,duhet te verifikohen [email protected]@@

  Reply to this comment
 38. beni May 12, 08:35

  Ne lodhemi kote komentojme ky vend ka mare fund.
  Mendoj se KLD-se duhet ti dale tapia dhe ti jepet prisiduntit e meriton dhe e di ai ke emeron.
  Po mendoj te votoj apo jo, pse te votoj perse duhet vota ime mendoj se nuk i intereson kuj.

  Reply to this comment
 39. Edi May 12, 10:34

  X mendimin tim faj ka mazhoranca qe i dhame votat…..se kuptoj kur ishte sala ne qeveri shkarkonte ke ti donte trapi me kryeprekuror me gjykates presidente topit sja varte fare…pyetja ime eshte si è bente ky nje gje te tille dhe ky palloshi gjate sbeka dot gje….kush mund te ma shpjegoi .

  Reply to this comment
 40. nostradamus May 12, 12:18

  Kaq i paskrupullt te jete ky presidenti Saliut sa qe te tallet me popullin shqiptar ?!!!!

  Reply to this comment
 41. Arben May 12, 14:15

  SALI BISHA NE BURG.

  KJO ESHTE SHENJA SE DREJTESIA DO TE VENDOSET NE BINARET E LIGJIT.

  TE TJERAT JANE FJALE LLAP LLAP LLAP.

  Reply to this comment
 42. i ri May 12, 19:50

  Kur eshte president bidoni
  E tall bythen Gjin Gjoni
  Sali qen tu shofte fara
  Presidence me zagara. .Kjo eshte pjesa me fundit e tragji-komedise shqiptare.Maxhoranca fle gjume Te kemi me shpresa,,,,,,,,,,?

  Reply to this comment
 43. malesori May 21, 13:20

  Kot flisni te gjithe. Gjini eshte i fundit ne liste sepse jane ustallaret e tjere si Shpetim Caushi me shoke qe vetm ne vendet me te mira u emrua titullar ambasade. sa te tjere me te zot kishte por vetem ai ishte me i miri!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim