Këputen zinxhirët, hapen edhe dy shkolla të tjera në Shkodër

June 29, 2019 21:36

Këputen zinxhirët, hapen edhe dy shkolla të tjera në Shkodër

Pasditen e sotme në Shkodër edhe shkollat 9-vjeçare “Pashko Vasa” dhe “Ali Laçej” janë hapur me forcë, teksa zinxhirët janë këputur me darë.

Gjatë gjithë pasdites e gjithë vëmendja sot ishte në Shkodër me ngjarjet që pasonin njëra tjetrën. Kryebashkiakja Ademi insistonte me vendimin e saj për t’iu përmbajtur dekretit të presidentit Meta mbi zgjedhjet, ndërkohë që soocialistët po bëhen gati për të zgjedhur 61 kryebashkiakët e rinj. Situata u pasua nga një thirrje e KQZ drejtuar Ademit për të bashkëpunuar dhe liruar ambientet e votimit në të kundërt mbi të do të vepronte ligji.

Kjo situatë ka indinjuar Ademin e cila nuk tërhiqej nga vendimi i Bashkisë Shkodër.

Kështu aksioni i lirimit të ambienteve ka vazhduar me forcë si e vetmja rrugë pas vendimit të saj.

 

June 29, 2019 21:36
Komento

5 Komente

 1. Sharlatani i Selanikut, Fahri Xharra June 29, 21:48

  KOLONIA ka mare urdher te veproj sikur eshte super e pavarur.
  Cili eshte qellimi i perplasjes kete radhe? Prodhimi MASIV I REFUGJATEVE?
  Ishte SKENARI i REFUGJATEVE MASIV qe u zbatua ne Shqiperi ne 1990 ?
  A do te sulmohet Italia me RFUGJAT MASIV SHQIPTAR?
  Apo thjesht kjo po ndodh qe ne Shqiperi te realizohet KOLONI PRESIDENCIALE?

  Reply to this comment
 2. Osmanliu Iskanderbeg June 29, 21:56

  Me pak se % e shqiptareve marin pjes ne CIRKUN KOLONIAL zgjedhor, por sistemi/pushteti quhet demokratik dhe legjitim.

  Ky KRIM GJIGAND certifikohet nga OSBE.

  Reply to this comment
 3. Pesa spathi June 29, 22:01

  Po per keta qe dhunojne shkollat a ka arrestime apo keto s’quhen ?

  Reply to this comment
 4. Voltana plehra qe e zhyti Shkodren ne pisllik June 29, 22:43

  Ju mos hapni shkollat me kaq rraskapitje. Le te shkarkohet Voltana bosja e veteshpallur dhe gjithshka zhbllokohet.

  Reply to this comment
 5. prizem June 30, 03:55

  Kane keputur zinxhiret e duarve, ato te kembeve i ka akoma per t’ja mbajtur ca hapur…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim