Hiqen vizat me një tjetër vend të botës, ku mund të udhëtojnë shqiptarët

January 23, 2019 17:26

Hiqen vizat me një tjetër vend të botës, ku mund të udhëtojnë shqiptarët

Një tjetër shtet shtohet në listën e vendeve ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa viza.

Këshilli i ministrave në mbledhjen e fundit ka miratuar vendimin “për heqjen e vizave për mbajtësit e pasaportave diplomatike, zyrtare, të shërbimit dhe të zakonshme” mes Shqipërisë dhe Republikës së El Salvadorit.

Vendimi hyn në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare. Republika e El Slavador ndodhet në Amerikën Qendrore, ku për të udhëtuar drejt tij, fluturimi zgjat pothuajse 20 orë.

o.j/dita

January 23, 2019 17:26
Komento

1 Koment

  1. demo January 23, 20:27

    Qe neser.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim