Hiqet dorë nga vezët, skenari i ri i PD: Bllokohet parlamenti

March 2, 2016 15:28

Hiqet dorë nga vezët, skenari i ri i PD: Bllokohet parlamenti

Opozita vazhdon të kërkojë largimin e Armando Prengës, i cili edhe pse tha se do terhiqem u shfaq sërish në seancën e javës së kaluar.

“Rama ka mbushur parlamentin me kriminel”, ka akuzuar Berisha më herët, kur tha se po mendon edhe të lërë mandatin se nuk e duron dot këtë gjendje.

Grupi i PD-së ka pasur dje një mbledhje të qetë dhe pa shumë debate. Duket se të gjithë kanë qenë dakord për të vazhduar me bllokimin e seancave plenare deri në futjen në rend të ditës të dy amendamendete të dorëzuara nga PD në parlament dhe që kanë të bëjnë me ligjin e dekriminalizimit.

March 2, 2016 15:28
Komento

13 Komente

 1. TJ March 2, 15:44

  Ju lumte o berishiste! Keshtu ja nderoni faqen Shqiperise~!

  Reply to this comment
  • Deda March 2, 17:13

   Une jam salier i kopese se saliereve, dhenve, dhive, lopeve, viçave, derrave, qenerve, gomereve, ujqerve, çakejve. Eshte e pamundur qe kreu i kopese tone te veproje sipas udhezimeve te Serbise dhe Rusise. Ai egersire nuk mund te kete qene zagar i byrose politike te KQ te PKSH. Ai shpellar nuk mund te jete spiun in Serbise. Turma jone eshte me e qyteteruara, me paqsorja, pruresja e perparimit ne Shqiperi dhe akoma me shume keshtu eshte kreu i kopese tone, edhe i moshuri edhe Luli i Vocërr.

   Reply to this comment
  • info analitike March 2, 17:56

   TJ
   Paske harruar se edhe ramistet nuk eshte se e ndriten kur ishin ne opozite.

   Reply to this comment
   • aty March 2, 20:28

    Jo se keta po e ndrsin por jane shume here me ndryshe, NUK KANE VRARENJEREZ TE PAFAJSHEM sic ka bere sali luli.Ketu eshte ndryshimi vetem qorri e injoranti nuk do ta kuptoje.

    Reply to this comment
 2. Hani pak mos hani shume m.... March 2, 17:07

  Deputete me mandate te dhuruar dhe ne perdorim te ndyre nga Krimineli Sali, qe kerkon pushtet, por se shpejti do t’ta marre ate ne burg si zevendes i Zani Caushit.

  Reply to this comment
 3. Hani pak mos hani shume m.... March 2, 17:09

  Deputete me mandate te dhuruar dhe ne perdorim te ndyre, te perule e te gjynjezuar nga Krimineli Sali, qe kerkon pushtet, por se shpejti do t’a marre ate ne burg si zevendes i Zani Caushit.

  Reply to this comment
 4. Rroku March 2, 17:17

  E vetmja rruge e monstrave te trajnuara posaçerisht vetem per trazira se fundemi i eshte dhene ultimatum nga qendra qe vetem nje 98 mund e duhet ti sjelle ata ne pushtet ndaj o burra!Nuk di kush eshte vene ne list per kurbanin e radhes!Kryekrimi qe “miqt” tashme i kane dale hapur (se helbete nuk merret njeri me Shqiperine e aq me keq me popullin shqipetar ne kete kohe rrumpalle ne vete fabriken qe i prodhoi keto monstra e qe ambasadoret e radhes u injektojne kuren e radhes per ti terbuar)duke i thene qe eshte rasti me i mire per te rezuar kete pushtet qe do te ndertoj shtet e me ndertiin e tij dalin shume te palara qe nga zgjedhja e kryekrimit ne kete vend e deri tek pervehtesimi i miliardave dollare me shitjet e armeve te depos me te madhe te ballkanit qe ka 25 vjete qe shperndan e s’kane te mbaruar!Ndaj o burra te gjithe ne sheshe e gjithçka merr fund!Rrofte partia demokratike me ne krye shokun Lu(jo ate qe ju shkon mendja ju)!Rrofte Shqipëria koloniale tashme e zaptuar edhe nga muxhahedine qe do ti zevendesojne kryekrimit “mercenaret e mare ne shtetet fqinje,si ne 96.Po afron 26 Maji ku mungon vetem gjenerali Gazidede.

  Reply to this comment
 5. Ivani i madh March 2, 17:21

  Te drejte kane sidomos xhelati i SHQIPERISE SALI RAM BERISHA qe i kullojne akoma duarte gjak nga bijte e pa fajshem te saj. Ta quaje parlamentin e krimit se kur tenton te vrasesh dike edhe pa dashje nga ky kriminel profesionist quhesh kriminel po vrare, tradhetove dhe shkatrove gjithcka si ky moster i pa perseritshem shpalesh dhe dekorohesh me tituj me te larte te shtetit nga sakati preshident Hajvanin. Prandaj ka te drejte kur gjen nje mazhorance ibride me kolonen e paste LSI e Like kufomes dhe ambasadore amerikane idiote qe vene i falen kriminelit Berisha jo sikur eshte njeriu i njemije e nje te keqiave te Shqiperise e popullit shqipetar po sikur eshte babai i kombit ky krimb gjirizi.

  Reply to this comment
 6. qyetari B March 2, 17:23

  PO garda cfare do beje? Do ti lejoje te shkaterrojne akoma kriminelet? Prandaj kujdes se brenda ne parlament kriminelet jane te izoluar dhe te rrethuar. Po Lu cfare do beje, do shkoje tek Saliu ti lutet?

  Reply to this comment
 7. alphade March 2, 18:00

  Dekriminalizimi duhet te filloje me BBerishen e Vicidolit
  dhe banden e tij mafioze dhe pastaj me te gjithe te korr-
  uptuarit djathtas e majtas dhe centristet….!!!
  Berisha ka ”dy cilesi”: vrases dhe hajn !!!
  Turp per Donald LU qe takon kryekriminelin e Shqiperise
  SALI BERISHEN !!!

  Reply to this comment
 8. Azio March 2, 19:24

  Cfare vendimesh injorante marrin keta te PD.
  A thua se bllokimi doi sjelli atyreve sukses?
  Ata eshte me mire qe te mos vijne fare ne parlament,por te merren si deri tani me grindje e percarje midis tyre.
  PD ka vdekur njehere e pergjithmone bashke me kriminelin Sali Serbi.Vetem kufoma me kocka te thyera I ka mbetur.

  Reply to this comment
 9. aty March 2, 20:29

  Jo se keta po e ndrsin por jane shume here me ndryshe, NUK KANE VRARENJEREZ TE PAFAJSHEM sic ka bere sali luli.Ketu eshte ndryshimi vetem qorri e injoranti nuk do ta kuptoje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*