Historia e dhimbshme e familjes nga Bubqi që Bebe Rexha do i ndërtojë shtëpinë

December 3, 2019 10:19

Historia e dhimbshme e familjes nga Bubqi që Bebe Rexha do i ndërtojë shtëpinë

Një nga familjet e prekura nga tërmeti në Bubq që këngëtarja me origjinë shqiptare dhe me famë botërore Bebe Rexha vendosi tu ndërtojë shtëpinë ka një histori të dhimbshme pas.

Historinë e familjes së Musait në Bubq e ka publikuar aktori Bes Kallaku i cili në një postim në Instagram shkruan:

“@beberexha vjen ne Bubq dhe vendos te rindertoje shtepine e shkaterruar nga termeti te familjes se Musait, i cili pervec shkaterrimit te natyres ka kohe qe eshte i shkaterruar shpirterisht. Brenda 3 vitesh i vdiq vajza dhe me pas djali. Vajza i la jetime 2 femije te cilet jetojne me Musain dhe Sabijen. Djali para se te nisej heren e fundit ne Itali i tha Musait, heren tjeter qe do vij nga Italia do bojme shpine e re ne fshat bab. U kthye 1 muaj me pas, i pajete nga Italia. Pa e mbajtur dot amanetin. Lavdia e Zotit, sjell @beberexha -n ne Shqipni per ti lehtesuar dhimbjen e prinderve dhe dheun e femijeve. Musai thot qe kurdo qe ti mbylle syte, do jet i qete per nipin e mbesen sepse do e kene catine mbi koke”.

l.h/ dita

December 3, 2019 10:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim