Historia e puthjeve në kartolina

July 21, 2019 20:37

Historia e puthjeve në kartolina

Në 25 vitet e fundit, Barbara Levine dhe Paige Ramey kanë mbledhur fotografi të amatorëve. Bazuar në Meksikë dhe Teksas, artistët kanë botuar një numër librash së bashku, duke paraqitur imazhe të vjetra që gjenden në tregje dhe eBay.

E fundit është “People Kissing: Një Shekull Fotografi” (Abrams & Chronicle, £ 11.99), i cili paraqet evolucionin e zhanrit nga kartolina viktoriane në ato të studiove fotografike. Para fotografisë, Levine thotë se, puthja ishte kryesisht një çështje private. “Sot është një akt publik. Njerëzit inkurajohen të performojnë afeksion përpara kamerës“.

Burimi: theguardian.com

July 21, 2019 20:37
Komento

6 Komente

 1. cfar po asht nji kjo Gara e Puthjeve ? February 9, 19:47

  cilli qift e ka ma t’gjat !

  Reply to this comment
  • patrioti February 10, 14:40

   Shko , shko , meso shqip , pastaj shkruaj . Te gjitha fjalet , te shkruara gabim . Jo “cfar” , shkruhet çfare , jo “po asht” , shkruhet eshte , jo “nji kjo” , shkruhet kjo , jo “cilli” , shkruhet cili , jo “qift” , por çift , jo “ma t’gjat” , por me te gjate . Ju maloket na i shkaterruat gjuhen e bukur shqipe .

   Reply to this comment
 2. Shifni kte foton e fundit lol ! haaaaaaaaaaaahahahaha February 9, 22:53

  E jema ose gruaja i qendron pas

  sikur i thote Nerones ;

  cohu bre nalt ,se i zure frymen goces se botes .

  hahahahahah

  nuk shqitet me xixua hahaha

  Reply to this comment
 3. SS February 10, 18:22

  U’be edhe shqipja me perkethyes ,Shqip -Shqip ?

  Reply to this comment
 4. Du me t'Kiss Fort e ma gjat se ka Limitin Kisso Metri No Limit July 21, 21:41

  por t’i s’je ktu 🙁

  Cfar padrejtesie vs ndjenjave njerezore

  te shkretat buze !

  digjen per ate Kiss

  oh mi Amor …

  Who ?

  Perche ?

  —-
  Ah ti Nostalgji ,qe terheq zvarre drejt teje .

  Ajo ishte aq e vecante ,e Sinqert( kur donte me shume veten e vet ) ishte Autentike , por edhe Suprizuese

  edhe pse mua s’me jepnin te njetin emocion te gjitha suprizat e saj ,
  por cfardo qe te ishte ajo ishte per mua nji Ylle ..
  Eh …

  si u be kjo Bote sot ?!

  C’tragjedi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim