Historike! Një grua do të gjykojë në Bundesliga sezonin tjetër

May 19, 2017 16:29

Historike! Një grua do të gjykojë në Bundesliga sezonin tjetër

Duke nisur nga sezoni tjetër, një femër do të arbitrojë ndeshjet e Bundesliga-s, për herë të parë në historinë e kampionatit gjerman.

Fatlumja e përzgjedhur quhet Bibiana Steinhaus.

38-vjeçarja ka reaguar në faqen zyrtare të Federatës Gjermane të Futbollit (DFB): “Kjo ka qenë gjithmonë ëndrra ime dhe unë jam shumë e lumtur që u realizua tani”.

Deri më sot, Bibiana Steinhaus ka gjykuar në kategorinë e dytë gjermane dhe ka qenë vetëm arbitre e katërt në Bundesliga.

38-vjeçarja është një ish-polici nga Hanover, dhe është e lidhur me ish-arbitrin anglez HoWard Webb.

May 19, 2017 16:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*