Historike: Obama do rrëfejë se çfarë di për alienët

May 25, 2016 11:20

Historike: Obama do rrëfejë se çfarë di për alienët

Presidenti amerikan, Barack Obama pritet të bëjë disa deklarata të rëndësishme sa i përket aktivitetit jashtëtokësor dhe UFO-ve.

Ai pritet t’i bëjë komentet përpara se të largohet nga detyra.

Presidenti amerikan është nën presion për të folur për këtë çështje, pasi edhe kandidatja demokrate, Hillary Clinton ka premtuar se do të flasë për këtë dosje të mbyllur kur të zgjidhet presidente.

Stephen Bassett, drejtor ekzekutiv i Grupit për Studimin e Paradigmave beson se do jetë një njoftim shumë i rëndësishëm.

Ai thotë se menjëherë pas presidentit amerikan, do të flasë edhe kryeministri britanik, David Cameron.

69-vjeçari ka 20 vite që lobon pranë Shtëpisë së Bardhë për të publikuar detaje për këtë çështje.

Ai thotë se është i lumtur pasi bota është shumë pranë zbulimit të së vërtetës.

“Kjo do bëhet realitet këtë vit dhe do jetë në faqet e para të gazetave në mbarë botën. Alienët ekzistojnë. Ky do jetë lajmi më i rëndësishëm që do jepet në botë. Nuk e di kush do i fitojë zgjedhjet, por mendoj se do jetë Obama që do e bëjë këtë lajmërim. Ai do të fitojë çmimin Nobel pas këtij lajmërimi” – tha ai

May 25, 2016 11:20
Komento

11 Komente

 1. normali May 25, 12:07

  Alienet egzistojne, ne i shikojme por mendojme se ata s’jane si ne. Ja ku jane: politikanet e sotem qe nga Amerika e deri ne te pese kontinetet. Keta jane alienet e vertete, ndersa ata alienet fantazma do na i tregoje Obama!

  Reply to this comment
  • kujtesa May 25, 17:49

   As mos mendoni se do te degjoni ndonje gje nga ato qe deri sot nuk i keni degjuar.
   Obama ne fakt ka folur per keto.Edhe atehere ai lajmeroi se do thonte gjera mbi UFO-t!
   Diten kur doli per te folur tha qe “per UFO-t ai dinte aq sa di gjithe njerezimi”!
   Keto jane nga ato lojra qe zakonisht te “medhenjte” bejne me te vegjlit.
   A nuk i thone edhe prinderit femijeve te tilla gjera! Pra,femijet degjojne vetem keshilla si: beji mire detyrat se do te them dicka te bukur!

   Edhe kjo eshte nje porosi per “popullin femije” qe te “beje detyrat” per Obamen(Klinton) dhe ai pastaj do i thote te “verteten” per UFO-t,sic i di ai dhe gjithe njerezimi!

   Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 May 25, 12:31

  ka dy arsye për të bërë një deklaratë të tillë!!
  -parashikojnë që klinto të mos fitojë,kështu që të mos e bllokojë trampi,do ta thotë obama!
  -do të thotë atë që e dinë shumica e njerzve!!deri më sot nuk ka pasur asnjëherë qënje të zgjuara teknollogjike jashtëtoksore që të kenë aritur deri në tokë!!
  llogjika e thjeshtë thotë se këto qënje që paskan gjysëm shekulli që vijnë vërdallë nuk do ta kishin problem të shfaqeshin hapur përpara njerzimit!!
  nëse ata kanë ardhur,kanë udhëtuar deri këtu,do të thotë se kanë një teknollogji shumë,por shumë shumë më të avancuar se ne!!nëse po vijnë vërdall prej 50+ vitesh do të thotë se kanë dhe aftësinë të mbrohen nga ne,nuk flas për të sulmuar!!
  duke pasur këto veti ata duhej të ishin shfaqur ose prezantuar zyrtarisht!
  teoritë se”do të ishte një shok për njerzimin”e llafollogji të tilla!nuk kanë asnjë vlerë!!
  thënje shokuese,e veprime më shokuese deri në mizori po shohim me mijëra në jetën tonë!!po bombardohemi me profeci të shkatërrimit universal,po shohim dhe të tjër po përjetojnë luftra mizore dhe makabre në të njëjtën kohë!!kemi ndërtuar një arsenal të armëve të shkatërrimit në masë sa dhe marsin do të mund ta bënim të pajetueshëm nëse i vëmë në funksion të gjitha!!
  çfar mund të bënin më shumë këta jashtë toksorë që,nëse egzistojnë “mes nesh”ose shumë afër nesh,më shumë se kaq??
  asgjë!!
  një gjë është më e rëndë se vdekja!!
  të kërkosh të vdesësh dhe të mos mundësh!!
  kështu që këta alienë nuk besoj se kanë këtë qëllim!!po ta kishin e kishin bërë me kohë!!
  të gjithë nerzit e kanë bërë çdo herë që kanë pasur mundësinë!!
  që nga skllavopronarët e antikitetit,tek konkuistadorët,tek skllavopronarët amerikanë e ata afrikanë të sotëm!!ne njerëzit kemi bërë shumë më tepër dhe në një kohë më të shkurtër sapo kemi zbuluar një diçka të re dhe kemi e kemi shfrytëzuar deri në palcë!!
  nëse egzistojnë duhet të jenë shumë më të mirë se ne!!
  ndoshta të shkertët mund të jenë të zhvilluar por dhe në të njëjtën kohë dëshmitarë të jehovait!!me një fjalë janë kundër dhunës e nuk duhet të kenë armatim,ose se njohin fare!!për pasojë duhet të kenë frikë mos i pushtojmë ne!!
  është një mundësi!!
  kështu thotë dhe ai labi i barsaletës për vitet ’30!!”po pushtuam ne amerikën!?me çfar ti mbajmë gjithë ata njerëz?”!!

  Reply to this comment
 3. tomsojeri May 25, 14:12

  Alienet!!!! Kjo dogm e re per te frikesuar njerzimin qe ti nenshtrohen rendit te ri !Perse ore Obama na e ben tani “zbulimin”e te mbeshtet dhe Kameron apo neser edhe Bler mantenuta e perhershme amerikane qe sollen gjith katrahuren ne Bot ! Mir thot me lart ,jeni ju alienet qe po kurdisni skllaverimin e njerzimit ne katakombet me te erreta te ktij ruzulli !Perse kta “alien” hykan ne kontakt fshehurazi vetem me JU e nuk cfaqen kaq koh ti shohim edhe ne pa ndihmen tuaj??? Saper ato qe shohim neper qiell jan mjeti juaj e teknologji e juaj qe na mbani fshehur per kercenimin e ardhshem !Tani qe evropa mori rugen e mutit me kte shperthim refugjatesh vendoset te na “flisni”!!!!

  Reply to this comment
 4. maks May 25, 15:48

  zoti obama esht kujtuar von ne shqiptaret i kemi mes nesh ata jane klasa politike qe na drejton keto 26vjetet e fundit

  Reply to this comment
 5. shpatar May 25, 17:52

  Jam dakorte me komentuesit vetem po ta gjukojme problemin politikishte .Ne nje kendveshtrimi tjeter do thoshja
  Nuk eshte hera e pare qe trajtohen tema rreth Alienve ose me mire jashtetoksoreve .Ne themi aq sa na kap truri.Dikush qe i ka pare thot dicka me shume .Ajo qe ka rendesi eshte ,egzistojne apo jo .Ta perjashtosh ,pamvarsishte se sa tru ke dhe gjukon ,me duket e gabuar; sepse ja qe egzistojme ne .Anshtanji thot:Universi i pafundem sic eshte dhe marrezia e njeriut .Pra ne kete pafundesi nuk mund te perjashtojme mos egzistencen e formave te tjera jetese .
  Nuk me duket dicka e qellimshme per ato qe thoni .Te deklarohet dicka pa patur prova eshte mashtrim dhe rrezohet kollaje .Obama nuk flete me mendjen e tij.E kunderta ,nese genjejne ose mashtrojne ,autoriteti ,jo vetem i Amerikes por dhe i shkenctarve boteror bie shume poshte .Pra nuk perjashtohet egzistenca .E rendesishme eshte se si jane lidhjet me ta .
  Qe jane shume here perpara nesh kjo pranohet me nje llogjike te thjeshte. Nga viti 1950 e deri tani kane kaluar 66 vjete dhe teknologjia ne toke ka arritje te jashtezakonshme qe me pare ishin te pa imagjinuara. Keshtu duhet te pranojme se ata jane shume here me perpara qe na kane vizituar.Nuk jane agresive sic nuk jemi ne kur shohim nje tufe milingonash qe mbledhin kallinjte e grurit .
  Le te presim se cfare do na deklarohet .Kjo ka shume rendesi per te ardhmen e jetes ne toke .Une e imagjinoje egzistencen e tyre .

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 30, 12:17

   shpatar!!
   “Te deklarohet dicka pa patur prova eshte mashtrim dhe rrezohet kollaje ”
   duhet të dish fare mirë se një medalje ka dy anë,ashtu si një pyetje e bër¨dikujt mund të të këthehet në të njëjtën formë dhe ty!!
   deri më sot nuk ka asnjë provë se alienët,qënje inteligjente teknollogjike jashtëtoksore,të kenë ardhur,zbritur,dhe aksidentalisht,në planetin tonë!!thënjet e disa njerëzve,teoritë e tyre kospirative për mbulimin e provave nga qeveritë(¨gjë që e thua dhe ti)!!
   NUK JANË PROVAAAA!!
   prandaj ndonjëherë nuk është e thënë se duhet provuar ajo që fantazojnë njerëzit!!gurin e hedhur në push nuk është e thënë që ta nxjerrin të mënçurit!!mund të lësh vetë atë që e ka hedhur ose ti bashknjgjisësh dhe të njëjtit si ai për ta ndihmuar në nxjerrjen e tij!!
   çfardo që të deklarohet ju keni për të mbajtur mendimin tuaj!!gjithnjë do të thërrisni për konspiracion!
   vetë besimi fetar,besimi se pa krijuesin,zotin nuk mund të krijohej gjithësia,nuk i ka dhënë përgjigje “se nëse paska një krijues për gjithësinë!?atëherë përse nuk paska një krijues për krijuesin??”
   askush nuk e mohon që në këtë univers,ose në multivers,universe paralele dhe ato të pafundëme,që duhet të ketë pasur,të ketë dhe që mund të lindin akoma qënje të gjalla,mund të ketë dhe qënje inteligjente,bile dhe qënje inteligjente teknollogjike,por nuk është e thënë që ato të jenë shkëputur në të njëjtën mënyrë si ne nga planeti i tyre!dhe nëse ka ndodhur nuk është e thënë që të kenë marrë drejtimin e tokës dhe ta kenë aritur atë!!dh enëse e kanë bërë!?nuk ma merr mëndja që të jenë aq budallenj sa të humbin 66 vite duke ardhur si pordha nëpër brekë rreth tokës!!
   kaq mënçuri do të kishin sa të dilnin para njeriut,dhe jo të fshiheshin si punë mijsh nëpër vrima!!

   Reply to this comment
 6. Totila May 25, 19:07

  Natyrisht qe “UFO-t egzistojne sepse perndryshe nuk speiegohet ky zhvillim teknollogjik me progresion gjeometrik,por OBAMA asgje te re nuk do te thote ,bile do luaj qe ta largoje mendimin nga njerzimi se ata vertete egzistojne ,sepse te gjitha arritjet shencore ne Planetin TOKE do te shembeshin brenda 1 Sekonde ,ku te vetmit qe do ti shpetonin ketij Cunami do te ishin EINSTEIN dhe DARWIN !

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 30, 12:00

   o totiiii¨nuk të duket pak si e trashë kjo die që ke shprehur???
   “sepse te gjitha arritjet shencore ne Planetin TOKE do te shembeshin brenda 1 Sekonde ,ku te vetmit qe do ti shpetonin ketij Cunami do te ishin EINSTEIN dhe DARWIN !”
   nuk e di se çfar llogjike ke në kokë,por kjo që thua,shpreh më duiket,pak si shumë,shumë e trashë!!
   e di përse toti??
   për arsyen e thjeshtë!!
   megjithëse nga shqiptarët ka shumë shumë pak shpikje,viagra dhe ndonjë gjë tjetër që unë nuk e kujtoj!?prap shqiptarët i përdorin shpikjet e botës!!kështu eeeeeedheeeeeeee sikur të jetë se tërë ky zhvillim,paska qënë i servirur,sipas llogjikës tënde absurde,nga jashtëtoksorët!?çtë keqe ka??
   ne e përdorim njëlloj,na çon përpara njëlloj!!
   kështu toti!!
   ti bën pjesë tek ajo turrmë njerëzish që nuk kanë besim tek vetja e tyre në radhë të parë dhe këtë mosbesim e përhapin në tërë njerzimin!!
   toti,unë personalisht jam një profan në muzikë,nuk i bëj dot dy nota bashk në një instrumet,por kjo mosprirje timja nuk më shtyn të mendoj se të gjithë njerzit janë të njëjtë si unë!!nuk mendoj se muzikën e kemi prej alienëve!
   toti hapi pak njohuritë në fushën e teknikës,sepse vetëm kjo ka përparuar si e thua dhe ti në mënyrë eksponenciale,fillo e studjo historinë e saj në 200 vjetët e fundit!!do të shohësh se gjërat kanë ecur hap pas hapi!!çdo gjë që është shpikur ka ndihmuar për tu shpikur disa të tjera!!ajo që ka ndihmuar shumë në këtë zhvillim është informatika!!degë që dhe ajo ka ka ecur hap pas hapi,por që me fuqizimin e saj ka bërë më të lehtë,shumë më të lehtë ndihmën që përfitojnë degët e tjera të shkencës dhe teknikës!!
   fantazija njerzore dhe fuqia llogaritëse e kompiuterave kanë bërë që shumë llogaritje të zgjasin nga disa sekonda në disa ditë,gjë që në të kaluarën zgjasnin me veite ose dekada!!sot për të gjetur përbërjen kimike të një molekule ose të një sendi kërkuesve ju duhen disa minuta,në një kohë që kohë më parë,nëse arinin ta gjenin, ju duheshin vite o dekada,ose dhe rastësia!!
   kështu o toti lali!!
   boshllëqet e tua në njohjen e zhvillimit njerzor mos ja atribuo jashtëtokësorëve!!thjesht mos u bëj si ai pellazgu primitiv që mendonte se rufetë i lëshonte zeusi!!që nga shpikja e zeusit deri në ditët e sotme e kemi kuptuar se si ndodh fenomeni i shkarkimit Elektrik!!
   kështu toti lali,mëso pak histori!!mos i hy me themel por kështu përciptazi dhe do të shohësh se alienët nuk hyjnë fare në këtë mes!!
   këtë aksiomë të hedhur prej teje”Natyrisht qe “UFO-t egzistojne” dhe që ti e vërteton me arritjet e njeriut,unë do ta krahasoja me atë “se zoti egziston,sepse ai ka bërë gjithësinë”!!
   ata që besojnë në zot thonë të njëjtën gjë që thua ti kur pyeten përse zoti “nuk bëhet një herë i gjallë”!!
   sepse masa njerzore nuk është në gjëndje ta kuptojë!!
   e njëjta gjë dhe me alienët,e kam thënë dhe më lart,kanë 60 vjet që vikan si pordha nëpër brekë dhe nuk paskan guxim që të paraqiten para nesh!!sepse ne nuk do ti kuptonim!!
   o toti njeriu do a sdo ti kuptojë,nuk i prish punë askujt!!ai përshtatet si është përshtatur në tërë historinë e tij të gjatë!!iu është përshtatur shumë sistemeve shoqërore,shumë diktaturave dhe nuk është çmëndur nga mijra masakrat,dhuna dhe çdo gjë që i ka rënë mbi shpinë!!
   me ose pa alienë asgjë nuk ndryshon toti!nëse këta alienë na kanë ndihmuar fshehurazi nuk ka asnjë gjë të keqe po na ndihmuan haptazi!!
   llogjikë e trashë kjo tëndja o toti!!po ta përsëris se duke thënë një gjë të tillë nuk më lë hapsirë tjetër për të menduar!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim