Negociatat, Holanda sërish JO Shqipërisë: Kur të plotësoni kushtet

September 29, 2019 10:41

Negociatat, Holanda sërish JO Shqipërisë: Kur të plotësoni kushtet

9 kushteve gjermane u shtohet edhe Jo-ja e pritshme e Holandës.

Edhe pse Gjermania do të paraqitet në Këshillin Evropian, në mesin e muajt tetor, me një propozim për të marrë një hapje të kushtëzuar të negociatave për Tiranën, holandezët do të bëhen sërish pengesë.

Mos ndryshimi i qëndrimit të Holandës është konfirmuar nga ministri i Jashtëm, Stef Blok (në foto), gjatë seancës në Komisionin për Çështjet Evropiane.

Gjatë diskutimeve me deputetët, Blok ka theksuar se qëndrimi i vendit të tij do të jetë i ngjashëm me atë të mbajtur përpara verës, kur u theksua se nuk do të ketë negociata për Shqipërinë pa u plotësuar kushtet e qershorit të 2018.

Blok ka theksuar se Shkupi dhe Tirana duhet të trajtohen të ndara në këtë proces.

“Zgjerimi është sërish në agjendën e tetorit. Jam i lumtur t’u përgjigjem pyetjeve që më janë bërë, por nuk do të ketë surpriza, pasi qëndrimi është i njëjtë me atë që diskutuam përpara verës. Besoj se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vlerësohen në mënyrë të pavarur sepse janë dy vende të ndryshme me probleme të ndryshme dhe proges të ndryshëm. Unë tregova më herët se shkalla e progresit në Maqedoni është e madhe se në Shqipëri”, është shprehur ministri.

Sipas Blok, Shqipëria është një rast tjetër kur krahasohet me Maqedoninë.

“Unë mendoj se Shqipëria do të jetë në gjendje të hapë negociatat sa më shpejt që të plotësojë kriteret. Por nuk është ende momenti”, ka deklaruar Blok.

Në Komision ka patur debate edhe sa i përket faktit nëse Holanda do të jetë e vetme në qëndrimin bllokues ndaj Shqipërisë.

Blok ka deklaruar se i takon secilit vend anëtar të japë mendimin e tij për zgjerimin.

“Herën e fundit që Këshilli vendosi për këtë (çështje) ishte përpara një viti dhe Holanda, Franca dhe Danimarka ishin shtetet që mbajtën këtë qëndrim. U takon shteteve që të tregojnë pozicionin e tyre”, ka thënë ministri holandez.

Në qershor të këtij viti, në Parlamentin e Holandës u votua një mocion që i kërkon qeverisë të bllokojë hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE për vitin 2019.

Vetë ministri Blok do të deklaronte se Shqipëria nuk ka arritur rezultate të prekshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe se rekomandimi i Komisionit Evropian për hapjen e negociatave të anëtarësimit është i parakohshëm.

Ai shtoi se Shqipëria nuk ka plotësuar kriterin e luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

j.l./ dita

September 29, 2019 10:41
Komento

40 Komente

 1. Hosteni September 29, 10:59

  Keta Hollandezet shume te poshter. Me siguri i ka paguar Lul gerdalla. Pse nuk shikojne ERTV apo te lexojne komentet e minjve te bodrumit te Kryeministrise xhanem ?! Me siguri do ndryshonin mendimin.

  Reply to this comment
  • intelektuali September 29, 11:22

   Hosteni i Cot Papulit:

   PO SIKUR SHUME LEKA KA KY BEDELI I SALIUT, LUL BASHA?

   Qe te paguaje badiava vetem per te mallkuar integrimin e Shqypnise ne BE,

   PO TE HEQIM EDVIN KAQOLIN DHE TE ZGJEDHIM LUL BEDELIN ATEHERE?

   kur:

   Ka kaq shume leka sa te bleje nje Hollande te tere vetem nga inati i Edvinit.

   por:

   KUR KA KAQE SHUME LEKA PSE NUK BLEU DIPLLOMEN E TIJ NE HOLLANDE SI TE GJITHE DALLKAUKET E TJERE TE PUSHTETIT?

   Reply to this comment
 2. Qytetar September 29, 11:03

  Per raste te tilla, duhet mendjemprehtesi….qeveria jone duhet te marre cfaredo lloj “risku”, qe Holanda te na japi OK

  Reply to this comment
  • Hosteni September 29, 11:22

   Te shpikim varre ushtaresh hollandeze ! Me gerrkun sikur po funksionon…

   Reply to this comment
   • mirel September 30, 04:30

    Haha, po valle duan hollandezet te pleksin emrin me shqiptaret?
    Vetem evgjiteve greke e serbe ua ka ende shume..
    Si duket ne te shkretet paskemi qene kufiri i pare i dyndjes afrikane

    Reply to this comment
 3. intelektuali September 29, 11:11

  Dil o Gerdalla e Enverit Gramoz Ruci nga brima e miut ne Kuvend qe te anatemosh me liber shpie Kapitalizmin e Lig Hollandez qe i solli ne Shqypni gjithe te keqiat dhe beri pis kauzen e Partise se Punes:

  TE MBROJME PASTERTINE E M-L ME FORCAT TONA!

  por:

  Mer me vete edhe Saje Qorrin qe deklarata jote enveriste te tingelloje me besueshem tek Armiku i Jashtem Hollandez

  sepse:

  SHQYPTARET EDHE BAR HANE SI LOPET, POR NUK DOREZOHEN!

  Reply to this comment
 4. Taku September 29, 11:57

  Fashistet e mutit .

  Reply to this comment
 5. ETHEM LALAJ September 29, 11:59

  HOLLANDA ESHTE SHTEPIA E DYTE E L.BASHES KU DHE DIPLLOMEN NUK E KA MARRE AKOMA.ESHTE FATKEQSI KOMBETARE QE L.BASHA VEPRON TINZISHT KUNDER VENDIT TE TIJ.
  -HALLANDA ESHTE ME E DROGUARE SE NE.BILE AJO NA MESOI SE SI KULTIVOHET DROGA..
  -KORRUPSIONI ESHTE ME GALOPANT NE HOLLANDE SE TEK NE.
  -HOLLANDA VEÇ FUTBOLLIT NUK KA GJE TE MIRE PER NE.TURP PER QEVERINE HOLLANDEZE.

  Reply to this comment
  • Sulo kapedani September 29, 13:23

   Hahaha shoku ethem me mendjen e tij “te ndritur” e zbuloi poliagjentin mehmet shehu, me fal lulzim bashen qe po saboton. Po kur thote franca jo, eshte saliu sabotator apo edi rama mqs ka dale edhe lakuriq. Me kete mendje qe kane ca tipa ketu tregon qe Shqiperia do lengoje gjate.
   Nuk shkulet lehte fara e keqe jooo!

   Reply to this comment
 6. Glaukias September 29, 12:20

  Çfarë pret nga ata që lejuan të vriteshin mbi 300 njerëz në masakrën e Srebenicës ? Çfarë kushtet ka përmbushur Maqedonia ? Apo mjafton që shiti identitetin tek grekët ? Kryeprokurorja që do dënonte të korruptuarit, doli vet e korruptuar, dy nga miqtë më të ngushtë të Kryeministrit Zaev përsëri dolën të korruptuar e as nuk janë arrestuar. Si qenka më mirë se Shqipëria ? Apo se dënoi sa për shfaqje ish-kryeministrin për korrupsion me një makinë ? Ku është Gruevski tani ? A është në burg ? Të plotësonim kushtet ne, nuk kishim nevojë për BE se me pasuritë që kemi e me një shtet të drejtë do ishim edhe më mirë se hollandezet, se nuk plotësojmë kushtet po kërkojmë ndihmën e europianëve. Thojeni troç që nuk i doni shqiptarët në Europë e ta flemë edhe ne mendjen e jo të vendosni 100 kushte që edhe kur i plotësojmë, vendosni të tjera.

  Reply to this comment
 7. alban Dega September 29, 12:21

  HOLLANDA- SHTETI ME SHKERDHATE I EVROPES

  – Bashkautore e Genocidit serb ne Bosnje !

  – Nga Alban Dega,Nju Jork

  Paramilitaret e Karaxhicit dhe Mlladicit ua lidhen trupat e tyre paqeruajtese sikur te ishin lope hollandeze pas hekurave te urave dhe qeveria hollandeze nuk e leshoi asnje pordhe per ushtaret e saj !
  Bashkeautore e genocidit barbar serb ne Bosnje !
  A i keni pare deputetet hollandeze!
  Te kujtojne derrat e majmur qe nuk i perdor dot as per berxolle se jane dhjame i gjalle !
  Kontakti im i pare me hollandezet ka qene ne Universitetin e Pekinit ne vitin 1976! Kane qene dy studente per gjuhen kineze.
  Ca kane bere dy studente tane te Institutit te Fiskultures ne Pekin ne to nuk e kane bere as amerikanet ne femrat vietnameze ne luften e Vietnamit!
  – Jane tamam si lope, me tha njeri prej tyre. Nuk kane te ngopur ne silazh dhe ne …
  Edhe eren e kane si te lopeve !
  Edhe spiuni me i fuqishem perendimor ne vitet 78-85 ne Tirane ka qene ish-Kryetari i Partise Komuniste Marksiste – Leniniste te Hollandes, qe eshte pergatitur dhe paguar nga tri agjentura te fuqishme perendimore ! Arriti te takohej edhe me Enver Hoxhen !
  Kur i them ish- Drejtorit te Drejtorise se Jashteme te KQ te PPSH-se Agim Popes tek Bar- Bufeja e Liqenit Artificial te Tiranes se ky me duket si nje kokerr spiuni, ai me thote se a e ka te shkruar ne balle i pergjigjem:
  – Jo ne balle por ne fytyre !
  Kur e takoj rastesisht Prof. Popen diku nga mesi i vitit 1992 tek Pallati i Kultures ne qender te Tiranes, pasi me pergezoi per artikullin “ Demokracia fiton cdo dite !” botuar ne tre numra radhazi te “ Zeri i popullit (19,20 dhe 21 qershor 1992 ) me thote se kishe pase te drejte edhe per ate spiunin marksist- leninist hollandez !
  Ishim ne dy ane te kunderta te barrikades : ai demokrat i flakte saliist dhe une antidemokrature gjakftohte por realist, sic e tregoi shume qarte Vaterloja e pare e Sali Berishes dhe PD-se ne zgjedhjet lokale te korrikut te atij viti, fillimi i theqafjes se tij politike qe do ta gremiste ate si neodiktator me mendesi 24 karat stalinisto -enverist, dhe Shqiperine si shtet ne katrahuren me te madhe Kombetare ne historine e saj me 26-28 maj 1996 dhe ne mars- korrikun 1997 !
  Sigurisht pasi bashke me qevezine e tij mori edhe titullin me te larte te turpit nga gazeta e djathte britanike“ The Times” e Londres si “Banda e Gangstereve”, cka 11 vjet me pas do ta ngrinte 11 shkalle me lart ne “ kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ nga mbreti i shtypit boteror “The New York Times “ ….
  Eshte kjo aresyeja kryesore qe disa here e kam quajtur Lulezim Bashen lope hollandeze…
  Jo vetem lope, por edhe spiun jo vetem i sherbimit sekret hollandez !
  Edhe ai spiuni marksist- leninist ka qene burre i pashem, terheqes, fotozhenik njesoj si Basha nga pamja por shume me profesionist, me i sofistikuar, sic zgjidhen pothuajse gjithnje spiunet e dy sekseve ….
  Se cfare shteti edhte Hollanda e tregoi sidomos Lufta e Dyte Boterore ku ne asnje shtet te Evropes nuk u vrane me shume trupa aleate se atje ndersa hollandezet flirtonin me gjermanet dhe trashnin bolet sikur SHBA dhe Britania e Madhe tua kushin borxh te luftonin e derdhnin gjakun e bijave e bijave te vet per ta.
  Ngado ta shikosh. Hollanda eshte shteti me shkerdhate i Evropes !

  Reply to this comment
  • ..,.. September 29, 14:33

   Hamdi dega personi me i shkedhyer ne bote race spiun-kriminel-sigurims me e shkedhyer ne bote ptuuuu ke dhe surat te komentosh njeri i degjenerum race e degjenerume

   Reply to this comment
   • Sa per dijeni September 29, 17:40

    Te paska bere deme Hamdiu ne femrat e fisit. Shko bej njehere analizat e ADN se mos del gjak me Albanin. Do jesh ndonje dobic ferrash qe dhe pseudonimin e paske me pika, ndersa Albanibte pakten ve emrin e nuk fshihet si ty o kurve shqupiste.

    Reply to this comment
    • ..,.. September 29, 18:50

     Jo hamdiu ne fakt nuk me ka bere dem por si sigurims qe ishte nuk me linte rehat kur shkoja me kurvat e shtepise tate dhe te them ti mos bej ADN fare se je femija im prandaj nuk te ofendoj megjithese prap kopil ngelesh qe te jesh i sigurt pyete momen tate

     Reply to this comment
     • intelektuali September 29, 20:41

      Lere se ky karagjoz eshte dora vete Hamdi Dega i Dges se Brendshme te Kuksit qe ka nje thes me krime kunder njerezimit dhe del si “gjeli maje plehut” dhe kendon hymne per Enver Pederastin nga Nju Jorku i Bathores, leri keta sigurimsa se nuk hane pyka llogjike, tani i jane sulur Hollandes per ta shqyer se nuk votoi per Edvin Drogen dhe bedelin e tij, Saje Qorrin me nje lukuni “Venusash” dhe Gerdallash te Sigurimit nga pas ne krye te Shtetit dhe te Pushtetit, leri keta karagjoza rrugace qe dine te debatojne vetem me “kar dhe pidh”

 8. vlora.vlora September 29, 12:27

  Kujt i plasi trapi ,shteti kryesor qe ben grumbullimin dhe tranzitin e droges prodhimin e substancave ekstasi dhe,prostitucion ,ka goje dhe flet per ne per kushte?Kujt i duhet evropa Rames qe te ikin gjithe shqiptaret dhe pashallaret te jetojne si mbreter,apo njerezve te varfer qe do u duhet te paguajne me teper qe gjermania franca dhe hollanda te marin buxhetin me te madh

  Reply to this comment
 9. Arben September 29, 12:34

  FUCK HOLLANDE DHE BEEEEEEEEEEEEE BASHKE

  Reply to this comment
 10. Zigur Qarri September 29, 12:43

  Antonio Nazeraj, ish oficeri i policisë së qarkullimit në Fier, që ndaloi ‘Audin’ e famshëm të Ministrit mafioz qe nuk u denua nga “Drejtesia” mafioze e “rilindjes”,Saimir Tahirit, ka përfituar azil politik në Holandë”.Ky akt i Hollandes,perjashton automatikisht Shqiperine nga BE,sepse azil politik perfitojn vetem individe nga vendet ku shkelen te drejtat e njeriut.

  Reply to this comment
 11. epo kjo pune September 29, 12:50

  po parimorin mos na beni, thoni nuk ju do menderja dhe ne rregull, sot na keni ne dore, neser ku i dihet… se per standarte ju plehrat po avanconi cdo dite me serbine e luftrave dhe genocideve, me Malin e Zi qe bertasin te gjithe per korrupsion e krim elitar, mos te themi per rumun e kompani qe nuk lane vend te BE pa e dyndur dhe bashke me ta dhe moldavet etj etj. Mos u lutni byt… mire gjermani se te pakten parimor dhe te ofron nje shteg por keta mullijte e eres nuk durohen, vazhdoni me reformat, mbushni birucat me kriminele dhe politikane te qelbur dhe vjen vete pastaj BE tek ne. Boll te bejme shtet normal dhe pastaj BE dhjam mbi bisht se dhe te cajne trapin dhe te te perpiqen te te njollosin nuk durohet. Mos te ishte per Skenderbeun holandezet do ishin me callma sot prandaj boll me gjepura.

  Reply to this comment
 12. Komentuesi September 29, 14:05

  Nqs,Holanda,jep voten kundra,faji eshte i Bashes,i cili me bandat e tija,ka paguar shume marramendese holandezeve qe te vendosin veton.Nqs,Holanda do jete kundra,pd-ke dhe LSI-JA,t’i shikojne me dylbi votat e shqipetareve.Nqs,Holanda do jap voten kundra,atehere populli shipetar do iritohet dhe do ngrej me larte urrejtjen kundra opozites se bashkuar,te cilet nuk duan qe shqiperia te behet pjese e BE-s.

  Reply to this comment
 13. Bogonica September 29, 14:38

  Nuk duhet te ishte pa zgjidhje problemi.Aktualisht duket pa zgjidhje Pse? Sepse askush nuk na siguron se neser p.sh.Danimarka nuk do gjeje nje cen ne Shqiperi e do thote JO.Po si dilet nga kjo loje e piset? Ka nje rruge te pare qe te plotedojme te gjitha kushtet.Kjo kerkon kohe dhe sakrifica te tjera per edhe nje brez tjeter.Ka nje rruge te dyte. Cila edhte ajo? Klasa politike shwiptare duhet ta kishte parashikuar fenomenin “Hollanda”.Si?.Celja e negocistave dhe antarsimi ne BE te behet per shkak te interesave te BE -se.Klasa politike ne Shqiperi duhet t’I dije se ku Shqiperia prek interesat e BE.Ne se do vepronte kunder interesave te BE-se ju siguroj se e gjithee BE-ja do te shkonte ne Hollande dhe do t’a detyronte ate te votonte pro.Pra kemi dy rruge, politika shwiptare nfowi nje rruge dhe deshtoi.

  Reply to this comment
 14. It does make sense September 29, 16:27

  Hollandezet mund te jene jo te mire, po faji bie te njerezit dhe politikanet ne Shqiperi, ku 25% e rinise ne burg, popull pa ambicje per 1 jete me te mire, meren githe diten me thashetheme, ku te shesin pordhe, kan frike te ngrihen ne demonstrata per te drejtat e tyre dhe families, por shesin shpirtin te djalli per intersa partiake, popull frikacak qe pret t’iu bie fati nga qielli. Ku tjetri vret prinderit, motren, vellain, nuk hapim dot nje gazete pa degjuar per vrasje e krime, te thuash ti Shqiperia eshte popullsi si USA. Prandaj ulni koken e punoni me ndershmeri, vendosni ne pushtet te pakorruptuar, e ndoshta atehere mund te keni te drejte te ankoheni me BE.

  Reply to this comment
 15. fteri September 29, 16:54

  Si shumë i shtrëmbruar me fytyrë e gishtrij, të tendosur si gaforre,mbushur me urrejtje më duket ky halldupi i hollandës ministër i jashtëm !…Por të na rruaj topet,fatin e mirë e vendosin vetë shqiptarët .

  Baballarët e mëdhej të bashkimit të europës gjermani-francë -itali duhet të mos harrojnë rrezikun se një hollandë e mirë në themele të bashkimit europian mund të mund të bëhet edhe raksionare ,minuese .
  Por a mund të pranojmë errësimet e arritjeve të shqiptarve në luftë kundër krimit dhe refuzimet e një pas njëme të trapave Holandaz që u vjen era nga lopë në drogë.!!!!

  Ky halldupi duket sikur e ka jetën e shqiptarve tërsisht në duar të tij duke e shtërnguar si top , për ti marr shpirtin !….
  Duket se holanda ka bashkëpunim me segmente të djathta me aktivistë regresivë falanga të errta kundër europës, kundër gjermanisë ,kundër shqipërisë për vendosje te vetos sistematike kundër shqipërisë.

  Një shtet mik i shqipërisë në luftën e parë botrore ,mund të kthehet sot një armik rekasionar në fushën e bllokimit të shqipërisë në BE .Hollanda në luftën e parë botrore 1913-20 ka lënë prova të shtetformimit në shqipëri ,me oficerin Tomson e grupin që goditi çatinë vilës Tradhëtarit Esat Toptanit në Durrës ku doli e u dorzua cupllak lakuriq Esati ,pas kryengritjes kundër qevferisë Vidit ,Fanolit ,Currit,dhe patërjotve të tjerë me famë.

  Këtë sakrificë shqiptarët nuk e harrojnë ,por qëndrimi i fundit kokëfort i holandës ,qëndrim i pa arsyeshëm kundër gjermanisë e shteteve të tjera si Italisë , duket se është i paguar nga falangat serbo -shqiptare ,greke ,për të zvarritur e mërzitur dhe errësuar arritjet e shqiprisë në reforma të mëdha kundër drogës e krimit të organizuar që godet edhe europn edhe holandën.

  Zvarritja e pranimit të shqipërisë në BE ,nuk sjell asgjë të re , është një miopi banditeske ,dhe minë me sahat në themele të prespektivës ballkanike dhe të europës bashkuar.

  Kjo është një zvarritje e qëllimëshme për ta mbajtur shqipërinë pezull për shumë vite ose deri në mërzitje e raskapitje ose ndryshim të kursit drejt luanit të azisë .,Futja e kinës apo rusit në ballkan do të ishte varri i europës ardhëshme,kur në krye të karvanit europës bashkuar udhëton madhështor gjermania -franca -italia etj.

  Gjermania do ta çoi shqipërinë në europën e bashkuar ,atëher edhe ajo do të jetë më e fort.

  Nuk ka europë të bashkuar pa ballkan të stabilizuar .Nuk ka ballkan të stbilizuar pa shqipëri të integruar në BE,këtë të vërtet të madhe duhet ta kanë të qartë holandazët.

  Reply to this comment
 16. tomorraku September 29, 17:08

  Hollandes nuk i ka dale inati ,qe Saimir Tahiri i Prishi “Parajsen qe ngriti ne Lazarat” ,me esperte per .mbjelljen e arit” prodhimin perpunimin dhe tregetimin e tij po ne Hollande.Nga ky “sulm” i papritur ajo ka humbur miliona Euro dhe kete ajo nuk e fal , jo vetem sot qe i erdhi dita te hakmerret ,por ndoshta edhe ne vitet e ardhme!

  Reply to this comment
  • mirel September 30, 04:37

   Po pse te prishet parajsa o to morrak
   Dhe morr, dhe pordhac, kjo nuk shkon
   Parajse ne Lazarat dhe parajse ne Hollande., ku ishte e keqja ketu?
   Maqedonia nuk po ja leron nenen me kanabis? PO nuk vene te mburren neper bote e as et ankohen politikanet maqedonas per mallin qe po i nxjerr nga halli..
   Jo si keta shkerdhatat tane, qe duan ti nxjerrin syte njeri tjetrit, dhe i leshojne shtizat ne fund ne sy te fukarait

   Reply to this comment
 17. Albann September 29, 17:38

  Nuk eshte rastesi qe lejuan genocidin ndaj muslimaneve ne Bosnje…Holanda nuk pranon shtet musliman ne Evrope …Thjesht shtet islamofob.

  Reply to this comment
 18. SS September 29, 18:04

  Vari bidonat europes ,kur do ajo te pranon dhe pa kushte Shtetet e bashkuara te Amerikes Shtet kanditat Beee ,ka goxha ndryshim

  Reply to this comment
 19. Lasgushi September 29, 18:40

  Qëndrimi i hollandezëve tregon se shqiptarët janë të mirë.Pa asnjë dyshim pa frikë populli më pervers në Evtopë pi e po por në hjithë botë.Më imorale kampion i sëmundjeve të org.seksuale veneriane në botë.Pasi vodhën kolonitë për 500 jetojnë akoma më gjakun e tyre,që kanë akumuluar .Ata janë mësuar parazitët.Ata nuk pranojnë që 50 shqiptarë tu marin ekskluzivitetin dhe fitimin e kokainës nga Roterdamit.Prandaj se duan Shqipërinë në Evropë. Ata mostra bëhen merak…Këta perverse shitën dhe shkuan në satër mijra hebrej tek gestapua gjatë luftës .Po në Shqipot të kundërtën e tyre superhumanë.Këta bythëcarë,me të njëjtin stil,lanë në mëshirë të xhelatëve sllave sërbe 8000 bosnjakë fëmijë dhe gra.Keq më vjen por holandezët në trupin e grave të tyre nuk kanë fuqi të fusin atë që duhet por shishe birre.Me këta bastardë e plehra të racës njerëzore është 1000 herë më mirë të mos i kesh në lagje jo të ulesha në tavolinë.Ata janë portatorët e viruseve antinjerëzore që shqiptarët tamam i përbuzin.

  Reply to this comment
 20. Iliri i vjetër September 29, 18:45

  Qëndrimi i hollandezëve tregon se shqiptarët janë të mirë.Pa asnjë dyshim pa frikë populli më pervers në Evtopë pi e po por në hjithë botë.Më imorale kampion i sëmundjeve të org.seksuale veneriane në botë.Pasi vodhën kolonitë për 500 jetojnë akoma më gjakun e tyre,që kanë akumuluar .Ata janë mësuar parazitët.Ata nuk pranojnë që 50 shqiptarë tu marin ekskluzivitetin dhe fitimin e kokainës nga Roterdamit.Prandaj se duan Shqipërinë në Evropë. Ata mostra bëhen merak…Këta perverse shitën dhe shkuan në satër mijra hebrej tek gestapua gjatë luftës .Po në Shqipot të kundërtën e tyre superhumanë.Këta bythëcarë,me të njëjtin stil,lanë në mëshirë të xhelatëve sllave sërbe 8000 bosnjakë fëmijë dhe gra.Keq më vjen por holandezët në trupin e grave të tyre nuk kanë fuqi të fusin atë që duhet por shishe birre.Me këta bastardë e plehra të racës njerëzore është 1000 herë më mirë të mos i kesh në lagje jo të ulesha në tavolinë.Ata janë portatorët e viruseve antinjerëzore që shqiptarët tamam i përbuzin.

  Reply to this comment
 21. ..,.. September 29, 18:47

  Jo hamdiu ne fakt nuk me ka bere dem por si sigurims qe ishte nuk me linte rehat kur shkoja me kurvat e shtepise tate dhe te them ti mos bej ADN fare se je femija im

  Reply to this comment
  • intelektuali September 29, 20:42

   Lere se ky karagjoz eshte dora vete Hamdi Dega i Dges se Brendshme te Kuksit qe ka nje thes me krime kunder njerezimit dhe del si “gjeli maje plehut” dhe kendon hymne per Enver Pederastin nga Nju Jorku i Bathores, leri keta sigurimsa se nuk hane pyka llogjike, tani i jane sulur Hollandes per ta shqyer se nuk votoi per Edvin Drogen dhe bedelin e tij, Saje Qorrin me nje lukuni “Venusash” dhe Gerdallash te Sigurimit nga pas ne krye te Shtetit dhe te Pushtetit, leri keta karagjoza rrugace qe dine te debatojne vetem me “kar dhe pidh”

   Reply to this comment
  • intelektuali September 29, 20:42

   Lere se ky karagjoz eshte dora vete Hamdi Dega i Deges se Brendshme te Kuksit qe ka nje thes me krime kunder njerezimit dhe del si “gjeli maje plehut” dhe kendon hymne per Enver Pederastin nga Nju Jorku i Bathores, leri keta sigurimsa se nuk hane pyka llogjike, tani i jane sulur Hollandes per ta shqyer se nuk votoi per Edvin Drogen dhe bedelin e tij, Saje Qorrin me nje lukuni “Venusash” dhe Gerdallash te Sigurimit nga pas ne krye te Shtetit dhe te Pushtetit, leri keta karagjoza rrugace qe dine te debatojne vetem me “kar dhe pidh”

   Reply to this comment
 22. Adih September 30, 01:54

  Pare me kooperativa bujqesore .dhe me vjedhjen e.prones doni te shkoni ne ne..

  Reply to this comment
 23. MH September 30, 01:55

  Nese shemben digat ku ne te semes do te shkojne hollandezet.
  Thon qe po shkrihen akujt.Por nivli i ujit nuk po rritet.Kjo nji fatkeqesi qe do ishte fatmiresi per t’ia u byllun ate birgoje bythet tulipanev.

  Reply to this comment
 24. Berti September 30, 08:51

  Nuk eshte se me hapjen e negociatave do te futeshim ne urope,por do te ishte nje inkurajim per institucionet shqiptare por hollandezi nuk do akoma , ne bojme shtet vet ene nuk na rreth fare nga hollandezi, hollandezin e pame ne Bosnje sa i mbrojti Bosnjaket nga serbet, 8000 bosnjake u vrane kur duhet te mbroheshin nga kaskat blu (OKB )hollandeze

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim