Holandë, Knol – Ruçit: Jam e impresionuar nga Reforma në Drejtësi

May 22, 2019 17:00

Holandë, Knol – Ruçit: Jam e impresionuar nga Reforma në Drejtësi

Kryetari i parlamentit shqiptar Gramoz Ruçi ka zhvilluar një takim me presidenten e Senatit të Holandës zonjën Anki Brukers-Knol.

Ruçi ishte i shoqëruar në këtë takim nga delegacioni shqiptar.

Knol deklaroi se Shqipëria dhe Holanda kanë krijuar një shoqëri, e cila është e hershme. “Holanda e Shqipëria kanë një histori miqësie të hershme. Jam e impresionuar nga reforma në drejtësi dhe Vettingu. Shqipëria është një vend i vërtetë europian”.

Ndërkaq, Ruçi në fjalën e tij u shpreh se Shqipëria ka bërë arritje në prioritetet kyçe që ka rekomanduar KE-ja.

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë tha ndër të tjera se “detyrat e shtëpisë janë realizuar plotësisht”.

 

b.b/dita

May 22, 2019 17:00
Komento

2 Komente

 1. OH SA QEJF May 22, 17:37

  NE SHQIPTARET JO 😛

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 May 23, 11:23

  mir mo e dimë që dorisi është dashnorja e kuqos së PDs!?
  po kjo mos është gjë dashnorja e braçes së PSsë??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim