Homazhet, xhaxhai i Ibrahimit: Presim drejtësi, por jo nga kjo lloj drejtësie që kemi parë deri më sot

June 25, 2015 15:24

Homazhet, xhaxhai i Ibrahimit: Presim drejtësi, por jo nga kjo lloj drejtësie që kemi parë deri më sot

PERDITESIM – U mbajtën sot në Pallatin e Brigadave homazhet për efektivin e RENEA-s, Ibrahim Basha, i cili u vra një ditë më parë nga një grup i armatosur në Lazarat.

Të pranishëm në homazhe ishin kolegë të viktimës dhe drejtues të Policisë së Shtetit.

Trupi i efektivit Ibrahim Basha do të prehet te Varrezat e Dëshmorëve.

Ne fjalen e tij ministri Sajmir Tahiri premtoi kapjen e autoreve che venien e tyre para drejtesise.

Ne emer te familjareve foli xhaxhai i efektivit te RENEA-s (në foto pranë fotografisë së Ibrahimit gjatë homazheve të sotme).

Ai tha nder te tjera se familja pret drejtesi por jo kete lloj drejtesie que shqiptaret kane pare deri me sot.

“Pse nuk ka qene e shendoshe drejtesia, ndaj na i vrasin djemte” – tha ai / DITA

June 25, 2015 15:24
Komento

2 Komente

 1. LABI June 25, 15:51

  IBRAHIMI U PREFTE NE PAQE! ALLAHU E REZERVOI PARAJSEN PER TE, SI NJERI I NDERUAR, SI PRIND SHEMBULLORE, SI EFEKTIV I DEDIKUAR, SI SHQIPTARE I VERTETE NGUSHELLIME FAMILJ!
  SHTETI TE PUSHKATOJE KRIMINELET DHE MAFJEN SHQIPTARE E I DREJTONE ATA.
  NDRYSHE QEVERIA DUHET TE JAP DOREHEQJE! U LODHEM BUKE PRITUR. U NGOPEM ME GENJESHTRA. NUK E KUPTOJE QEVERITARET TANE NUK LODHEN DUKE NA GENJYER? KAPNI BERISHEN, DHE CDO GJE DO QETSOHET. POPULLI ESHTE ME JU.

  Reply to this comment
 2. Albi June 26, 12:09

  Eshte e vertete qe populli eshte lodhur .Lodhur nga pritja e gjate per tu ndeshkuar te gjithe ata sipas fajit , lodhur nga premtimet e pambajtura , lodhur nga sfilitja qe duhet per te mbaruar qofte edhe nje pune fare te vogel qe ta bejne aq te veshtire ngado te vesh . Lodhur Lodhur Lodhur .
  Deri kur valle ??? Shqiptare mos duroni me tiu lodhin te korruptuarit , sharlatanet , kriminelet , politikanet e cdo kush qe mundohet te perfitoje duke lodhur te tjeret . Ndergjegjesohuni dhe reagoni duke denocuar , rebeluar e ngritur zerin ndaj cdo padrejtesie , ndaj kujtdo .Vetem keshtu do stepen tiu lodhin e tiu zhvasin .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*