FOTO: Homazhe për dy pilotët e Forcave të Armatosura

April 7, 2016 13:16

FOTO: Homazhe për dy pilotët e Forcave të Armatosura

Homazhe nga ceremonia e përcjelljes për në banesën e fundit, e dy pilotëve që humbën jetën në krye të detyrës.

Kapter Donald Hoxha dhe kapiten Florian Deliaj, humbën jetën një ditë më parë në një aksident ajror në një fshat të Shkodrës.

Familjarë, të afërm, politikanë, drejtues të qeverisë dhe ambasadorë, morën pjesë në ceremoninë për dy dëshmorët e Atdheut.

Homazhe te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nMembers of the Albanian guard of honour carry the coffin of Albanian army captain Florian Delia, during a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Florian Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, gjate homazheve te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nUS Ambassador in Tirana, Donald Lu, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, gjate homazheve te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nMimi Kodheli Minister of Defence, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Kryetari PD Lulzim Basha, gjate homazheve te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Kryetari i Parlamentit Ilir Meta, gjate homazheve te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nParliament Speaker Ilir Meta, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Zv/Kryeministri, Niko Peleshi, gjate homazheve te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nDeputy Prime Minister Niko Peleshi, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Homazhe te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nMembers of the Albanian guard of honour carry the coffin of Albanian army captain Florian Delia, during a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Florian Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Homazhe te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nAlbanian soldiers, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

Homazhe te mbajtura ne Pallatin e Kongreseve, per nder te dy piloteve te Forcave Ajrore, Floran Delia dhe Donald Hoxha, te cilet humben jeten pas rrezimit te helikopterit qe drejtonin, ne Grizhe te Malesise se Madhe./r/n/r/nAlbanian soldiers, during the homage to the two fallen pilots, in a ceremony in Tirana on April 7, 2016. A military helicopter Eurocopter EC145 crashed on Lake Shkoder on April 6 during a training flight, killing two pilots Floran Delia and Donald Hoxha, and injuring a third. The reasons for the crash of the military helicopter which was purchased from France in 2014, remain unknown.

 

April 7, 2016 13:16
Komento

3 Komente

 1. DRENICA E KUQE April 7, 20:09

  Ngushellime te sinqerta familjeve dhe Forcave tona te armatosura shqiptare!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 2. Zhozituta April 8, 08:32

  Me erdhi ndot kur pashe ne homazhe kryetarin tranzitor te shqupit pas atij vreri qe hodhi kryetari i vertete i shqupit per ata dy djem.

  Reply to this comment
 3. Kuqezi April 8, 13:27

  Ngushelime te sinqerta familjeve te te reneve dhe Forcave tona te ç’armatosura Shqipetare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*