Horoskopi, 03 gusht 2020

August 2, 2020 23:36

Horoskopi, 03 gusht 2020

Dashi
Është normale që të jeni nën “pushtetin” e Afërditës dhe gjendja juaj shpirtërore të jetë aq mirë si, si rrallë ndonjëherë. Marsi ju jep edhe atë grimë agresiviteti që nganjëherë ia vlen ta tregoni.

Demi
Edhe pse humori juaj nuk është ai edhe aq i mirë, për shkak të një Saturni negativ në shenjë, “sponsori” juaj sot do të jetë Mërkuri, që do të bëjë të tregoheni shumë aktivë atëherë kur duhet.

Binjakët
Janë një seri planetësh, me Mërkurin në krye, të cilët ju mbështetin dhe do të lehtësojnë punën tuaj, sidomos në fushën profesionale dhe në atë financiare. Nëse jeni pak melankolikë e keni “peshqesh nga Hëna”.

Gaforrja
Në përgjithësi, për ju që i përkasin kësaj shenje, yjet nuk “thonë” ndonjë gjë të re, prandaj pritet një dite relativisht e qetë. Vetëm Afërdita sjell një fllad të lehtë dashurie.

Luani
Pozicioni aktual i Afërditës për ju, është pikërisht ai që ju duhet, sepse keni nevojë për mbështetjen e saj për të paqtuar shpirtin e për t’i dhënë fund një herë e mirë grindjeve e zënkave me partnerin.

Virgjëresha
“Përplasjet” e i Neptunit dhe Plutonit nga njëra anë dhe Marsit e Saturnit, të cilët edhe ju favorizojnë, nga ana tjetër, bën që të ndjeheni shumë konfuzë, e për pasojë të pavendosur.

Peshorja
Duket një ditë e mirë sot që në shenjë që sot do t’ju ndihmojë të jeni më të organizuar në mënyrë që të dini sesi t’u bëni ballë impenjimeve tuaja të shumta. Kujdes raportet ndërpersonale.

Akrepi
Me një Mars kaq agresiv në shenjë, të merresh vesh, jo më me partnerët, por edhe me ata që i konsideroni më të afërtit është një punë disi e koklavitur. Kjo vlen edhe ne planin sentimental.

Shigjetari
Ndikimit të fuqishëm të Saturnit, sot i bashkohet edhe Jupiteri, prandaj edhe forca juaj e vullnetit dhe karakteri do të jenë në pikën maksimale. Përfitoni të arrini tani edhe objektivat më të mëdha.

Bricjapi
Edhe pse duket se ndikimi negativ i Hënës në shenjë mund të sjellë pak dobësi e plogështi, asnjë problem sepse janë Marsi dhe Saturni atë që do t’ju elektrizojnë. Intensiv edhe erosi.

Ujori
Edhe për ju që i përkisni kësaj shenje sot pritet një ditë mjaft e bukur, pasi do të jeni nën egidën e Afërditës së dhe Marsit “të zjarrtë” të cilët ju mbështetin në planin sentimental e atë profesional.

Peshqit
Është më mirë për ju që sot do të jeni në ndikimi pozitiv të Mërkurit, pasi ai stimulon ide të reja për të cilat keni shumë nevojë. Mundohuni të kontrolloni më shumë veten, pasi Hëna ju bën disi nervozë.

August 2, 2020 23:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim