Horoskopi, 07 dhjetor 2019

December 7, 2019 00:23

Horoskopi, 07 dhjetor 2019

Dashi

Rikthehet përsëri ndikimi negativ i Saturnit në një orbitë të pafavorshme dhe nga ana tjetër, edhe Hëna e “errët” bën që t’ju vijnë mendime të zymta. Nganjëherë ju dëmton sinqeriteti i tepërt.

 

Demi

Sot duket se do t’ju duhet të bëni gjithçka vetë, pasi ata te të cilët mendoni t’i delegoni detyrat nuk kanë më dëshirë t’ju dëgjojnë e t’ju ndjekin. E ndjeni veten disi të plogët? Është “faji” i Hënës.

 

Binjakët

Marsi sot është në një pozicion të mirë, por stimujt e tij janë tepër të fuqishëm, prandaj kini kujdes të mos bëheni agresivë. Sot mund të arrini një zgjidhje përfundimtare për një problem të vjetër.

 

Gaforrja

Shenja juaj  sot do të jetë e dominuar nga një Hënë shumë e paqëndrueshme dhe nga kjo ka shumë të ngjarë ta pësojë humori juaj që do të luhatet. Mundohuni të evitoni diskutimet sepse mund të sjellin “përplasje”.

 

Luani

Problemi juaj kryesor sot mund të jetë komunikueshmëria, pasi  nga njëra anë është Hëna që rrit shumë sensibilitetin tuaj dhe nga ana tjetër Mërkuri duket se jua mjegullon gjykimin.

 

Virgjëresha

Edhe problemet më të vogla,  sot do t’ju duken sa një mal, për shkak të një Marsi që ju bën të keni tendencën për të zmadhuar gjërat. Megjithatë, një tratativë pune duket sedo të përfundojë pozitivisht.

 

Peshorja

Merkuri në shenjë ndikon pozitivisht humorin tuaj. Të favorizuara janë projektet për transferta dhe udhëtime, kontaktet profesionale dhe tratativat financiare. Indiferenca juaj në dashuri mund të krijojë probleme të mëdha.

 

Akrepi

Bëni mirë të tregoheni më të durueshëm sot pasi impenjime të shumta dhe mërzitje të vogla duken të paevitueshme. Megjithatë Marsi dhe Afërdita ndikojnë në zgjidhjen e problemeve të zemrës.

 

Shigjetari

Mërkuri dhe Urani ju bëjnë tepër kreativë, dëfryes dhe tepër të shoqërueshëm. Në punë mund të keni diskutime të vogla, ndërsa në dashuri do të merrni përkujdesje të ëmbla. Pak ankth në familje.

 

Bricjapi

Afërdita në shenjë do t’ju bëjë protagonistë në dashuri (edhe pse shpenzimet mund të jenë të mëdha). Intuita do t’ju bëjë të kuptoni se kush janë personat që mund t’i besoni, dhe kujt të mos i zini besë.

 

Ujori

Disa probleme tuajat, sidomos në punë ose në sektorin ekonomik, mund të zgjidhen mrekullisht. Situata komprometuese dhe raporte të thyera, mund t’i lenë vend një stabiliteti të ri.

 

Peshqit

S’keni ç‘bëni: me Marsin kaq negativ në shenjë sot nuk mund të prisni një ditë krejt të qetë. Puna, dashuria dhe impenjime të çdo lloji, veç të tjerave  mund të sjellin shumë stres.

December 7, 2019 00:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*