Horoskopi, 09 mars 2020

March 9, 2020 00:21

Horoskopi, 09 mars 2020

Dashi

Përfitoni, nga pozicioni favorizues i Marsit, Afërditës dhe hënës, për të organizuar më mirë ditët tuaja, si në planin e punës ashtu edhe në atë sentimental. Ndoshta është koha për të ndryshuar diçka.

 

Demi

Duket se deri tani gjërat ecnin shumë mirë, por ja që mjafton një shkujdesje e vogël nga ana juaj për të komplikuar edhe ato më të thjeshtat. Sidoqoftë, mos e lini veten të demoralizoheni nga pengesa të vogla.

 

Binjakët

Edhe pse situata në sferën e punës duket se është në përmirësim, akoma nuk e keni kaluar “stuhinë”. Duhet të bëni lëvizje të matura dhe vetëm pasi të keni reflektuar mirë duhet të kaloni në veprime konkrete.

 

Gaforrja

Në vështirësitë dhe problemet që iu kanë dalë në raportet ndërpersonale, sidomos në ato me partnerin, ka “dorë” edhe Hëna  “xheloze”, por gjithçka mund të zgjidhet me bonsens dhe tolerancë.

 

Luani

Me gjithë karakterin tuaj dis të fortë dhe ndonjë gabim hera-herës, në përgjithësi ata që ju qëndrojnë pranë kanë filluar vërtet t’ju çmojnë dhe ta ndjejnë se jeni i rëndësishëm për ta.

 

Virgjëresha

Është një moment jo shumë i mirë për ju, por në saj të aftësive tuaja për të dalë me shumë zgjuarsi nga situata edhe kësaj radhe do t’ia dilni mbanë pa shumë probleme. Marsi sot ju jep një pamje “luftarake”.

 

Peshorja

Shumë premtime keni marrë, por skepticizmi juaj është i tillë që nuk ju le të entuziazmoheni kollaj nga fjalët e bukura. Dhe bëni mirë, sepse gjithçka mbetet akoma në kuadrin  e fjalëve, pas asgjë konkrete.

 

Akrepi

Kuadri yjor i paqëndrueshëm, me Marsin në një orbitë të paqëndrueshme, bën që edhe ju sot të jeni në mëdyshje e të mos dini të bëni një zgjedhje mes dy alternativash. Është më mirë të prisni.

 

Shigjetari

Nganjëherë duket sikur keni një aftësinë e çuditshme për të ndërlikuar gjërat më të thjeshta, duke i prishur punë vetes pikërisht atëherë kur objektivi duket fare pranë. Sa nuk ju pëlqen t’ju kritikojnë!

 

Bricjapi

Nëse doni të ruani gjithmonë qetësinë shpirtërore, edhe kur Hëna jua trazojnë, mënyra më emirë është t’i merrni gjërat me urtësi dhe pa i dramatizuar problemet. Më mirë dëgjoni arsyen se zemrën.

 

Ujori

Pas shumë përplasjesh e situatash të vështira, sidomos në raportet ndërpersonale, duket se në qiellin tuaj po rikthehet ngadalë kthjelltësia. Tani duhet të bëni të pamundurën për të rigjetur harmoninë me partnerin.

 

Peshqit

Edhe pse duket se jeni fare pranë finishit dhe, duhet të bëni kujdes sepse Hëna e “nxituar” në shenjë nund t’ju shtyjë të veproni në mënyrë impulsive e të komplikoni gjithçka. Pozitiv erosi.

March 9, 2020 00:21
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim