Horoskopi, 09 prill 2013

April 9, 2013 02:25

Horoskopi, 09 prill 2013

Dashi

Edhe pse Mërkuri vazhdon të bëjë ndonjë “prapësi” të vogël, tani jeni rikuperuar plotësisht dhe jeni në gjendje të kontrolloni më së miri punën dhe sjelljen tuaj. Pak më të ndjeshëm ndaj partnerit.

 

Demi

Parashikohet përgjithësisht një ditë e qetë për ju që i përkisni kësaj shenje, ndonëse në çaste të caktuara mund të keni ndonjë moment nervozizmi për shkak të ndërhyrjes së dikujt.

 

Binjakët

Kuadri yjor për ju sot është pozitiv, sidomos tani që Mërkuri është në një orbitë që favorizon si krijueshmërinë tuaj, ashtu edhe pasionet në fushën e ndjenjave. Kujdes shpenzimet.

 

Gaforrja

Është përsëri Afërdita, ylli i dashurisë ai që do të dominojë në dhe dhe së bashku me Jupiterin do t’jua lehtësojë shumë punën në të gjitha aspektet. Hezitues për të marrë një vendim ju bën Hëna.

 

Luani

Me pozicionin e Mërkurit nga njëra anë dhe Afërditës nga ana tjetër, dita sot mund t’ju ofrojë momente shumë interesante në fushën e raporteve ndërpersonale. Ç’rutinë e mërzitshme puna!

 

Virgjëresha

Me orbitën e re të Marsit në harmoni me Afërditën janë të gjitha gjasat që dita e sotme të jetë vërtet plot impenjime e ndoshta edhe stres, por do të sjellë edhe rezultate shumë të dëshiruara.

 

Peshorja

Lëvizja e re e Marsit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes që t’i merrni gjërat shtruar. Kush ka kohë të mos presë kohë thotë një proverb i njohur.

 

Akrepi

Edhe për ju janë Mërkuri dhe Afërdita yjet që do t’ju mbështesin, por sot duhet të frenoni impulset (e stimuluara nga Hëna) për të vepruar pa u menduar. Është më mirë të dëgjoni zërin e arsyes se sa atë të zemrës.

 

Shigjetari

Përsëri qielli juaj është “dingas” me yje të mirë, prandaj nëse sot nuk do të arrini të përfundoni gjë, do të thotë se faji është i gjithi i juaji e jo i yjeve. Nëse tregoheni të hapur do të keni më pak kokëçarje me partnerin.

 

Bricjapi

Hëna ju sheh paksa “shtrembër”, por sot sateliti i Tokës nuk ka ç’ju bën, sepse ju ka marrë Mërkuri nën drejtimin e tij. Duhet të bëni më kujdes, sepse me padurimin tuaj mund t’i ndërlikoni vetë gjërat.

 

Ujori

Kuadri yjor për ju është shumë pozitiv dhe Hëna e mirë sot (e ndoshta gjatë gjithë javës) do të sjellë stimuj të rinj në planin sentimental. Jeni disi skeptikë për një propozim që ju bëhet, por nuk është çudi që ta pranoni.

 

Peshqit

Pas një periudhe  nga ato kur duket se gjërat nuk shkojnë në anën e duhur, situatat po kthehen gradualisht në favorin tuaj dhe nga kjo situatë e re që po krijohet duhet të përfitoni pa humbur kohë.

April 9, 2013 02:25
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*