Horoskopi, 10 janar 2013

January 10, 2013 11:45

Horoskopi, 10 janar 2013

Dashi

Marsi dhe Afërdita sot do jenë në kontrast me njëri-tjetrin, duke sjellë pështjellim te të lindurit e kësaj shenje. Kujdes, nuk duhet të dramatizoni edhe gjërat më të parëndësishme në raport me partnerin.

 

Demi

Me ndikimin e Diellit dhe Mërkurit në shenjë, do t’ju këshillohej të shfrytëzoni të gjitha mundësitë në realizimin e projekteve tuaja. Në dashuri dukeni pak të tensionuar.

 

Binjakët

Afërdita dhe Marsi në harmoni ju kthejnë entuziazmin që deri tani ju mungonte. Të lindurit në maj do të ndihen të lehtësuar në punë falë miqve që dinë gjithmonë si t’ju ndihmojnë.

 

Gaforrja

Nëse Dielli, Mërkuri dhe Urani ju jep mundësinë të realizoni ëndrrat tuaja, Afërdita dhe Marsi sjellin probleme të vogla ekonomike dhe konfuzion në sferën afektive. Bëni kujdes me shëndetin.

 

Luani

Disa gjëra duket sikur nuk shkojnë për së mbari (sidomos në punë), por në të vërtetë planet tuaja procedojnë në mënyrën e duhur duke konsideruar Jupiterin dhe Saturnin në formë.

 

Virgjëresha

Falë Mërkurit në shenjë do të dini të programoni më së miri angazhimet tuaja. Më në fund erdhi momenti t’i kushtoni më tepër kohë miqve dhe çështjeve tuaja të zemrës.

 

Peshorja

Përsëri një numër planetesh “janë vënë në garë”në shenjën tuaj, duke ju sjellë stimujt që ju mungonin për të përshpejtuar afatet në punë. Interesante fusha sentimentale.

 

Akrepi

Sot mund të jetë një nga ato ditët që askush nuk dëshiron t’i kujtojë, prandaj mos çuditnin nëse gjërat nuk ecin si dëshironi. Sidoqoftë, keni Hënën si “balsamin” më të mirë.

 

Shigjetari

Me gjithë tekat e një Marsi agresiv në shenjë, është ylli juaj, Mërkuri ai që rivendos ekuilibret e nevojshme.Nga ana tjetër, Hëna dhe Afërdita “sponsorizojnë” jetën tuaj sentimentale.

 

Bricjapi

Deri tani e keni pasur vërtet të vështirë dhe iu është dashur të djersitni shumë për të arritur objektivat, por sot do ta keni më të lehtë, pasi me Mërkurin keni një aleat më shumë.

 

Ujori

Klima yjore bëhet gjithnjë e më e ngrohtë, e kjo do të bëjë që më në fund të shkrijnë akujt në raportet me një njeri shumë të rëndësishëm për ju. Duhet t’i kushtoni vëmendje shëndetit.

 

Peshqit

Ndikimi negativ kësaj radhe i Marsit dhe i Saturnit në shenjë do të reflektohet shumë gjatë ditës së sotme, në të cilën do të jeni të plogët dhe me pak dëshirë për të punuar. Të turbullut edhe në ide.

January 10, 2013 11:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*