Horoskopi, 10 janar 2014

January 10, 2014 00:56

Horoskopi, 10 janar 2014

Dashi

Nëse sot do të ndjeni një kthjelltësi jo vetëm në mendime por dhe shpirtërore, duhet ta dini së këtë e keni “peshqesh” nga Mërkuri i favorshëm në shenjë. Mirë edhe erosi.

 

Demi

Parashikohet përgjithësisht një ditë e qetë për ju që i përkisni kësaj shenje, ndonëse në momente të caktuara mund të keni ndonjë moment nervozizmi për shkak të ndërhyrjes së dikujt.

 

Binjakët

Kuadri yjor për ju sot është pozitiv, sidomos tani që  Merkuri është në një orbitë që favorizon si krijueshmërinë tuaj, ashtu edhe pasionet në fushën e ndjenjave. Kujdes shpenzimet.

 

Gaforrja

Është përsëri Afërdita, ylli i dashurisë ai që do të dominojë në dhenjë dhe së bashku me Jupiterin do t’jua lehtësojë shumë punën në të gjitha aspektet. Hezitues për të marrë një vendim ju bën Hëna.

 

Luani

Me pozicionin e Merkurit nga njëra anë dhe Afërditës nga ana tjetër dita sot mund t’ju ofrojë momente shumë interesante në fushën e raporteve ndërpersonale. Ç’rutinë e mërzitshme puna!

 

Virgjëresha

Me orbitën e re të Marsit në harmoni me Afërditën janë të gjitha gjasat që dita e sotme të jetë vërtet plot impenjime e ndoshta edhe strese, por mund të sjellë edhe rezultate shumë të dëshiruara.

 

Peshorja

Lëvizja e re e Marsit në shenjë ka ndikuar e do të ndikojë për disa ditë negativisht te ju, prandaj duhet të kini kujdes për t’i marrë gjërat më shtruar. Kush ka kohë të mos presë kohë thotë një proverb i njohur.

 

Akrepi

Edhe për ju janë Mërkuri edhe Afërdita yjet që do t’ju mbështesin, por sot duhet të frenoni impulset (e stimuluara nga Hëna) për të vepruar pa u menduar. Është më mirë të dëgjoni zërin e arsyes se sa atë të zemrës.

 

Shigjetari

Përsëri qielli juaj është plot me yje të mirë, prandaj nëse sot nuk do të arrini të përfundoni, do të thotë se faji është i gjithi i juaji e jo i yjeve. Nëse tregoheni të hapur do të keni më pak kokëçarje me partnerin.

 

Bricjapi

Hëna ju sheh paksa “shtrembër”, por sot sateliti i tokës nuk ka ç’ju bën, sepse ju ka marrë Mërkuri nën vëzhgimin e tij. Duhet të bëni më kujdes, sepse me padurimin tuaj mund t’i ndërlikoni vetë gjërat.

 

Ujori

Kuadri yjor për ju është shumë pozitiv dhe Hëna e mirë sot (e ndoshta gjatë gjithë javës) do të sjellë stimuj të rinj në planin sentimental. Jeni disi skeptik për një propozim që ju bëhet, por nuk është çudi që ta pranoni.

 

Peshqit

Pas një periudhe  nga ato kur duket se gjërat nuk shkojnë në anën e duhur, situatat po kthehet gradualisht në favorin tuaj dhe nga kjo situatë e re që po krijohet duhet të përfitoni pa humbur kohë.

January 10, 2014 00:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*