Horoskopi, 12 dhjetor 2012

December 12, 2012 13:28

Horoskopi, 12 dhjetor 2012

Dashi

Hëna është në një orbitë të favorshme për jetën private e në mënyrë të veçantë për raportet ndërpersonale, ku keni edhe më shumë vështirësi. Shihni qimen në syrin e tjetrit, por traun në syrin tuaj.

 

Demi

Situata yjore është në lëvizje të vazhdueshme dhe për fatin tuaj të mirë, janë të shumtë yjet pozitivë që ju marrin në mbrojtje. Sa më të matur që të jeni, aq më mirë do të jetë për ju.

 

Binjakët

Është e nevojshmë që në një situatë të vështirë të mos humbni orientimin, pasi vetëm nëse ruani kthjelltësinë mund ta ktheni në favorin tuaj. Hëna sjell stimuj të rinj për erosin.

 

Gaforrja

Zhvillime të reja, priten në aspektin profesional, ndërsa në anën tjetër, jeta juaj sentimentale duket se do të njohë ripërtëritje, pas hyrjes së Afërditës në shenjën tuaj.

 

Luani

Do ta keni vërtet të vështirë sot për të gjetur kohën për t’u marrë me të gjitha impenjimet që keni, si edhe për t’u kujdesur për vetveten. Të duash është shumë më mirë se të urresh, apo jo?

 

Virgjëresha

Sot mund t’ju duhet të merrni vendime të prera për të ardhmen tuaj e për këtë do të keni mbështetjen e Marsit që ju bën më të vendosur se kurrë. Kontakte, takime e biseda të favorizuara nga Mërkuri.

 

Peshorja

Është një periudhë në të cilën Mërkuri, i vendosur në një orbitë të papërshtatshme mund të stimulojë ankthet e shqetësimet, pa ndonjë motiv të caktuar. Nga kjo e pëson humori dhe gjendja shpirtërore.

 

Akrepi

Ju pëlqen të dilni nga skemat e të jeni trasgresivë, por kjo varet nga ambienti dhe njerëzit ju rrethojnë. Nëse sot jeni paksa kontradiktor me veten, e keni “peshqesh” nga Marsi “grindavec”.

 

Shigjetari

Ka diçka që nuk shkon mirë dhe kjo ju bën të tregoheni reflektivë e jo shumë entuziastë. Por është fjala për gjëra kalimtare, prandaj mos e mundoni veten pa shkak.

 

Bricjapi

Pritet që dita e sotme të jetë mjaft intensive që në orët e para të saj, pasi është Mërkuri që ju “shkund” nga plogështia dhe ju imponon ritme marramendëse. Tregohuni pak më të shoqërueshëm.

 

Ujori

Në planin profesional do të jeni në një ditë të mirë,  por sa e vështirë do të jetë për të tjerët të komunikojnë me ju! Ndoshta ngaqë sot preferoni të qëndroni mënjanë e nuk doni t’ju trazojë njeri.

 

Peshqit

Yjet thonë se dita e sotme do të shënojë fillimin e një periudhe shumë të mirë dhe gjendja juaj psikofizike do të shënojë një rritje të ndjeshme. Por kujdes, ripërtëritja juaj nuk i pëlqen dikujt.

December 12, 2012 13:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim