Horoskopi, 13 nentor 2014

November 13, 2014 01:28

Horoskopi, 13 nentor 2014

Dashi

Kuadri yjor duket i mirë, prandaj përpiquni të përfitoni për të rikuperuar diçka nga ajo që keni humbur. Nuk ju mungojnë idetë, por duhet t’i formuloni më mirë që të kuptohen nga ta që i dëgjojnë.

 

Demi

Me pak më shumë gatishmëri dhe dëshirë për të bërë mund ta ktheni “fatin” në favorin tuaj edhe në një ditë si kjo, ku yjet i keni kundër. Ju këshillohet kujdes dhe qetësi në raportet me eprorët.

 

Binjakët

Ndoshta sot do të jetë momenti i përshtatshëm, duke pasur parasysh edhe kuadri  yjor, për të bërë atë që prej shumë kohësh vetëm sa e mendoni. Ndoshta mund të jetë fjala për një ndryshim esencial.

 

Gaforrja

Parashikohet një ditë e mirë në shumë aspekte, por në mënyrë të veçantë jeni të favorizuar në raportet ndërpersonale, pasin keni mbështetjen e Afërditës. Kujdes, Hëna sot ju bën shumë të ndjeshëm.

 

Luani

Edhe pse kuadri yjor është përgjithësisht i qetë,  jeni ju ata që nuk dini të ruani qetësinë në momentet kur aq shumë keni nevojë për të. Një rol negativ ndoshta luan gjendja juaj financiare aspak e mirë.

 

Virgjëresha

 

Me gjithë vështirësitë në të cilat ndodheni, optimizmi juaj  proverbial është një garanci për t’ia dalë mbanë pa shumë probleme. Nuk është çudi që një kundërshtar i juaj t’ju bëjë një propozim interesant.

 

Peshorja

 

Pritet një ditë e mirë në përgjithësi e për ata që merren me biznes në veçanti, pasi  në këtë aspekt do të keni të gjithë mbështetjen e Merkurit në shenjë.  Luhatjet në humor shkaktohen nga hëna e pastabilziuar.

 

Akrepi

 

Pasionantë, por edhe shumë polemikë ju bën Marsi agresiv në shenjë, prandaj kini kujdes sepse sot mund të grindeni edhe me njërit që vlerësoni më shumë. Të kontrolloni shpenzimet nuk do të thotë të jeni kopracë.

 

Shigjetari

 

Qielli juaj sot mund të errësohet disi, për shkak të hijes së rëndë të Jupiterit, që gjithsesi nuk do të ketë ndonjë rol edhe aq negativ. Madje në planin  sentimental mund të sjellë të papritura të këndshme.

 

Bricjapi

Për shkak të një Hëne aspak “miqësore” sot pika juaj e dobët do të jenë raportet ndërpersonale, ku do ta keni vështirë të arrini një marrëveshje. Megjithatë, në planin profesional jeni në një pozitë që jua kanë zili.

 

 

Ujori

Dyshja Mars-Afërditë sot do të jetë një binom që ju ”imunizon” nga efektet negative të një Saturni më acarues së kurrë. Parashikohet një ditë mjaft pozitive, si në planin ekonomik, ashtu edhe në atë afektiv.

 

Peshqit

Pas një periudhe çorientimi e konfuzioni duket se gjërat kanë precipituar në nivelin që mund të dalloni rrugën e drejtimin që duhet të merrni tani e tutje. Afërdita po ndikon pozitivisht në aspektin moral dhe për erosin.

November 13, 2014 01:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim