Horoskopi, 17 korrik 2015

July 17, 2015 00:42

Horoskopi, 17 korrik 2015

Dashi

Janë një numër planetësh që ju favorizojnë si në planin profesional ashtu edhe në atë sentimental, por mbi të gjithë është Afërdita ajo që ju bën të ndjeheni më të gjallë e më aktivë.

 

Demi

Duke pasur parasysh kuadrin yjor shumë të përshtatshëm, ju këshillohet të lini mënjanë mëdyshjet dhe t’i futeni punës, sepse rezultatet nuk do të vonojnë të vijnë. Erosi në rritje.

 

Binjakët

Pas një periudhe jo edhe aq pozitive, tashmë duket se yjet janë rikthyer sërish në anën tuaj, duke ju risjellë optimizmin dhe entuziazmin pa të cilin ju nuk bëni dot. Të ripërtërirë edhe fizikisht.

 

Gaforrja

Në përgjithësi shenja predominohet nga yje të mirë, ku spikat Merkuri që ju bën të zellshëm, por Marsi duket se e bën të paqëndrueshëm sektorin ekonomik, ndërsa Afërdita ju bën konfuzë.

 

Luani

Duket se gjërat po shkojnë pikërisht në drejtimin që ju shkon për shtat juve, por, që të mos ndjeheni të zhgënjyer në fund, duhet të merrni në dorë situatën e të mos ia lini gjithçka rastësisë.

 

Virgjëresha

Janë shumë ata që kërkojnë të shfrytëzojnë aftësitë dhe mundësitë tuaja për të përfituar, prandaj mundohuni t’i dalloni për të mos rënë viktimë e tyre. Përpiquni të jeni më sistematikë.

 

Peshorja

Duhet të përfitoni nga pozicion aktual i Marsit në një orbitë të favorshme, për të zgjidhur ndonjë çështje të mbetur pezull, nga e cila do të arrini një sukses të pashpresuar ndoshta.

 

Akrepi

Në përgjithësi sot pritet një ditë shumë e mirë, ndonëse ndonjë pengesë e vogël e shkaktuar nga Marsi “ngatërrestar” mund të sjellë pak pështjellim në mendjen tuaj. Interesant erosi.

 

Shigjetari

Afërdita dhe Marsi janë aleatët tuaj në një periudhë kaq të domosdoshme, prandaj mund të ndërmerrni të gjitha iniciativat që dëshironi, pa pasur asnjë lloj frike. Emocionuese mbrëmja.

 

Bricjapi

Sot duhet të tregoni shumë kujdes, sepse pik juaj e dobët është që jeni shumë sentimentalë dhe kjo mund të shfrytëzohet nga njerëzit që, kërkojnë të nxjerrin përfitime nga kjo.

 

Ujori

Marsi dhe Merkur në shenjë ju bëjnë nervozë, por për fatin tuaj të mirë sot do të jeni aq shumë të angazhuar në punë, sa nuk do të keni as kohë as nge për t’u marrë me ata që ju acarojnë.

 

Peshqit

Edhe të lindurit e kësaj shenje do të kenë shumë yje për “aleatë”, prandaj nuk do ta kenë të vështirë për të arritur një objektiv të caktuar. Dikush përpiqet të tërheqë vëmendjen tuaj.

July 17, 2015 00:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim