Horoskopi, 18 korrik 2018

July 18, 2018 01:00 Updated

Horoskopi, 18 korrik 2018

Dashi

Orbita harmonike e Afërditës dhe Jupiterit në shenjë janë në një farë mënyre haraldët që paralajmërojnë fatin e mirë. Edhe në aspektin profesional gjërat shkojnë mjaft mirë.

 

Demi

Do të jeni nën ndikimin e një Merkuri i cili do të bëjë të jeni tërheqë më shumë nga inteligjenca se sa nga pamja juaj e jashtme. Është sërish Mërkuri ai që favorizon aktivitetet komerciale.

 

Binjakët

Edhe të lindurit e kësaj shenje do të jenë nën egidën e sigurt të Afërditës e të Jupiterit, të cilët do të bëjnë të jeni më të lirshëm në kontaktet me të tjerët dhe më të afrueshëm.

 

Gaforrja

Janë shumë yje në një “paradë” e gjitha në favorin tuaj, të paktën për sa i takon fushës sentimentale dhe dashurisë. Urani në shenjë bën që të lëvizni disi me përtesë në punë.

 

Luani

Afërdita në shenje është një lloj garancie edhe për ju që në planin sentimental gjërat të shkojnë rrjedhshëm. Ekonomia mund të ecë më shumë nëse kontrolloni shpenzimet e tepërta.

 

Virgjëresha

Ju duket se gjërat nuk shkojnë në drejtimin e duhur në fushën sentimentale, por duhet të bëni durim, sepse është një pauze pas së cilës mund të pritet një shpërthim i ri. Mirë ekonomia.

 

Peshorja

Një lidhje e re sentimentale e juaja është e destinuar jo vetëm të konsolidohet me “bekimin” e Afërditës, por janë të gjitha shenjat që ajo të jetë shumë e gjatë e shumë e fortë. Mirë shëndeti.

 

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje do të jenë nën ndikimin e Saturnit, i cili nuk është në harmoni me Afërditën, prandaj edhe në planin sentimental predominon melankolia. Mirë puna.

 

Shigjetari

Me Uranin e sidomos Marsin në një orbitë aspak të favorshme, “një aventurë dashurie” nuk do të kishte shumë fat nëse nuk do ishte mbështetja e Afërditës nga ana tjetër.

 

Bricjapi

Vlera dhe aftësitë tuaja në planin profesional do të çmohen dhe për këtë do të keni një sodisfaksion të veçantë. Kujdes, një raport i sapo nisur në planin sentimental mund të prishet.

 

Ujori

Jeni disi të lodhur e ndjeheni paksa të përgjumur? Janë yjet që ju “imponojnë” një plogështi të tillë, nga e cila do të dilni pasi të afrohet Marsi e t’ju “shkundë”. Më të matur në fjalë.

 

Peshqit

Në një fazë kaq të turbullt në raportet me partnerin është më mirë të ndiqni moton “tërhiq e mos e këput” derisa gjithçka ët sqarohet përfundimisht. Tensionet në punë krijojnë stresse.

July 18, 2018 01:00 Updated
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin