Horoskopi, 20 janar 2014

January 20, 2014 01:07

Horoskopi, 20 janar 2014

Dashi

Rrugët për të arritur një objekti janë disa, por për ta arritur më shpejt nuk është e thënë të zgjidhni atë që ju duket rruga më e shkurtër. Mirë dashuria por duhet të jeni më konkretë.

 

Demi

Kontrastet e planetëve në shenjën tuaj  bëjnë që kuadri yjor të jetë i trazuar, duke iu transmetuar gjithë konfuzionin që rrjedh nga kjo. Keni tendencë të hiperbolizoni edhe problemet më të vogla.

 

Binjakët

Është një moment mjaft pozitiv për ju, i cili kërkon ndër të tjera edhe vullnetin e mirë për të shfrytëzuar rastet që do t’ju paraqiten, si në fushën profesionale ashtu edhe në atë sentimentale.

 

Gaforrja

Pas disa ditësh plot tension ja ku erdhi edhe një ditë e qetë, të cilën është rasti të thuhet se mezi e pritet nga ana e shumë të lindurve të kësaj shenje. Një miqësi në krizë duket se ripërtërihet.

 

Luani

Pozicioni aktual i Merkurit është shumë i favorshëm për këtë periudhë, duke bërë që gjatë kësaj kohe të jeni në një gjendje optimale shpirtërore e fizike. Ndoshta po lind një dashuri e re.

 

Virgjëresha

Nuk do t’ju mungojë dëshira për të bërë diçka të madhe, por kujdes, nuk duhet të “fluturoni” me krahët e entuziazmit. Afërdita dhe Urani garantojnë për një periudhë plot eros e pasion.

 

Peshorja

Edhe sot do të jenë shumë të çmuara energjitë që ju vijnë nga Marsi, pasi do t’ju duhet të derdhni shumë djersë për të përfunduar një punë të lënë disi pas dore. Erosi në rritje.

 

Akrepi

Do të nxitoni për t’i dhënë “dorën e fundit” një pune dhe pastaj impenjimi juaj kryesor do të jetë të gjeni mënyrën më të mirë për të kaluar mbrëmjen. Pritet të jeni vërtet pasionalë në dashuri.

 

Shigjetari

Në një harmoni të përsosur me atmosferën disi të ftohtë të kësaj periudhe, qielli juaj paraqet gjeometri yjore me të vërtetë sugjestive. Parashikohet një javë mjaft intensive në shumë aspekte.

 

Bricjapi

Sot do të ndjeheni dy herë të kënaqur. E para se i kini dhënë fund një pune që ju ka munduar shumë dhe së dyti, se tani do të jeni më të lirshëm për të kaluar një mbrëmje të bukur me partnerin.

 

Ujori

Merkuri dhe Afërdita do t’ju kenë në “patronazh” gjatë gjithë javës, prandaj do të ndjeheni dyfish të mbrojtur. Mundtë t’ju vijnë propozime të tilla që do t’ju bëjnë të mendoheni.

 

Peshqit

Kuadri yjor është më se pozitiv, por që gjithçka të shkojë më së mirë duhet të tregoheni edhe ju pak më shumë aktivë. Mos dëgjoni ata që ju pëshpëritni në vesh. Kërkojnë t’ju ngatërrojnë.

January 20, 2014 01:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim