Horoskopi, 21 janar 2015

January 21, 2015 00:37

Horoskopi, 21 janar 2015

Dashi

Janë Merkuri, Marsi e deri diku edhe Saturni që sot do t’ju mbështesin në drejtim punës, ku mund të arrini rezultate sa të dëshiruara aq edhe të papritura. Me erosin s’i keni punët edhe aq mirë.

 

Demi

Sot duhet të tregoheni të matur, pasi kuadri yjor është jo edhe aq i favorshëm, sidomos me Merkurin në një orbitë që mund të sjellë keqkuptime e mosmarrëveshje. Sektori më pozitiv është ai punës

 

Binjakët

Marsi në shenjë duket se nuk do të jetë edhe aq aktiv e për pasojë do t’ju mungojë energjia dhe vrulli që ju sjell ai. Megjithatë, është  Merkuri ai që stimulon  ndjeshëm kapacitetet tuaja krijuese.

 

Gaforrja

Nëse sot do ta ndjeni se jeni më shumë energjikë e më shumë entuziastë, kjo i detyrohet Diellit në një pozicion optimal në shenjën tuaj. Por kujdes, sepse entuziazmi i tepërt bën të gaboni në vlerësim.

 

Luani

Është mëse e qartë se të kesh Marsi, Jupiterin dhe Saturnin që ju mbështetin drita pritet të jetë nga më të mirat, por nuk i duhet lënë gjithçka rastësisë. Mos i nënvleftësoni propozimet që ju vijnë.

 

Virgjëresha

Vërtet që Afërdita sot do të jetë yllin juaj i mirë dhe do t’ju bëjë shumë joshës në aspektin sentimental, por duhet të keni parasysh se hyrja e Marsit në shenjë mund të komprometojë gjithçka.

 

Peshorja

Me Merkurin që i bashkohet edhe yjeve të tjerë pozitivë për ju, do ta keni shumë më të lehtë të arrini atë që kërkoni, e ndoshta më shpejt nga ç’e prisnit. Një rënie e Erosit vjen ngaqë Afërdita është e zbehtë.

 

Akrepi

Në përgjithësi, në pamje të jashtme duket se dita do të jetë e qetë, por efektivisht gjërat po ziejnë dhe ju jeni gati të ndërmerrni një hap që do të ndryshojë jetën tuaj. Mbrëmje interesante me partnerin.

 

Shigjetari

Marsi i “papërqendruar në shenjë” mund të bëjë që sot të jeni të irritueshëm dhe aspak të shoqërueshëm, por kjo do të zgjasë fare pak. Një lajm i mirë do të bëjë që të harroni gjithçka të keqe.

 

Bricjapi

Një ditë jo shumë pozitive për punën (ndoshta ngaqë gjërat nuk ecin me ritmin e duhur) nuk do t’ju bëjë edhe aq përshtypje, pasi është Afërdita ajo që ju bën të hidhni më shumë sytë nga dashuria .

 

Ujori

Kalimi i Merkurit në shenjë është mjaft pozitiv për ju, sepse do të ketë efekte të drejtpërdrejta në stimulimin e anëve më pozitive tuajat. Vetëm se duhet të tregoheni më të gatshëm ndaj partnerit.

 

Peshqit

Një kuadër yjor jo edhe aq pozitiv e mbi të gjitha me një Hënë në një orbitë aspak të mirë sot mund të tundoheni për të lënë gjithçka e për të rifilluar nga e para. Edhe erosi duket në rënie.

January 21, 2015 00:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*