Horoskopi, 22 nentor 2015

November 22, 2015 00:01

Horoskopi, 22 nentor 2015

Dashi

Tranziti i Afërditës dhe pozicioni i ri i saj në një orbitë jo shumë komode për ju mund bëjë që në pasioni juaj të ketë nëj rënie të lehtë. Kujdes, siguria e tepruar në vetvete mund të rezultojë fatale.

 

Demi

Duhet të përfitoni nga periudha që Merkuri vazhdon favorizojë aktivitetin ekonomik dhe punën në përgjithësi, për të hedhur një hap të sigurtë përpara. Projektet private stimulohen edhe nga Hëna.

 

Binjakët

Paqëndrueshmëria e situatave në përgjithësi ju nervozon dhe bën që edhe ju të jeni në dilemë për rrugën që duhet të zghidhni ose qëndrimin që duhet të mbani për një çështje të caktuar.

 

Gaforrja

Edhe pse kuadri yjor nuk është shumë favorizues për ju, parashikimet janë nga më të mirat, pasi priten zhvillime të reja shumë pozitive. Keni kohë të zgjidhni strategjinë më të mirë për të vepruar.

 

Luani

Një qiell i ftohtë ky i juaji, por kjo nuk të ndalojë aspak Marsin dhe Jupiterin që zjarrin e tyre t’jua transmetojnë juve. Nëmënyrë të veçantë është planeti i kuqai që ju bën autoritarë dhe të sigurt.

 

Virgjëresha

Kuadri yjor i të lindurve të kësaj shenje është i larmishëm dhe me Afërditën e Merkurin në harmoni të plotë, rritet ndjeshëm krijueshmëria juaj. Mundohun të jeni paksa më racionalë.

 

Peshorja

Edhe për ju, pozicioni aktual i Venusit nuk është aspak i favorshëm, ndërkohë që “pesha” e Merkurit ju bën nervozë. Duhet një forcë e madhe karakteri për të mos e lënë veten të bini në melankoli.

 

Akrepi

Të lindurit e kësaj shenje do të jenë të “privilegjuarit” e zodiakut, pasi do te kenë mbi kokë një Afërditë që do t’i bëjën më pasionantë se kurrë, duke e bërë ditën edhe më më interesante.

 

Shigjetari

 

Tani duket se ju ka marë në “dorëzim” Marsi dhe jo vetëm gjaëllëria, por edhe ritmet e ditës sot do të jenë vërtet marramendëse. Një ide e juaja mund të jetë intersante, por duhet të thuhet.

 

Bricjapi

 

Afërdita pozitive në shenjë sot jo vetëm që stimulon pasionet në dashuri, duke bërë që kjo ditë të jetë mjaft interesante, por ju jep edhe qetësinë e nevojshme që ju duhet për të komunikuar me të tjerët.

 

 

Ujori

Edhe pse në përgjithësi pritet një ditë e mirë, sukesesi i juaj i deritanëshëm në planin ekonomik mund të pësojë një rënie të lehtë. Ndoshta ngaqë nuk jeni shumë të përqëndruar.

 

Peshqit

Duket se sot vetëm Afërdita do të jetë ylli juaj i mirë, pasi në përgjithësi yjet e tjerë do të jenë paksa “të ftohtë” për ju. Kërkoni të bëni gjithçka vetë dhe harroni se keni edhe miq që mund t’ju ndihmojnë.

November 22, 2015 00:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim