Horoskopi, 24 gusht 2018

August 24, 2018 03:38

Horoskopi, 24 gusht 2018

Dashi

Sot duhet të tregoheni të përmbajtur, pasi Afërditës në një pozicion jo të favorshëm për ju, i është afruar një Hënë agresive. Është më mirë të prisni të jenë të tjerët ata që hedhin hapin e parë.

 

Demi

Sot “Ylli juaj i mirë” do të jetë Jupiteri, i cili do të mbështesë gjithçka në jetën tuaj private, në mënyrë të veçantë raportet me partnerin. Nuk përjashtohet një udhëtim i shkurtër, por interesant.

 

Binjakët

Duhet të bëni kujdes, se vërtet që kërkoni kohë për projektet tuaja, por keni bërë aq shumë premtime saqë tani nuk dini nga t’ia filloni. Ndoshta sot Merkuri di t’ju qartësojë mendimet e idetë.

 

Gaforrja

Ndoshta  të qëndruarit në pritje për një farë kohë mund t’ju ketë vlejtur, por që sot ka ardhur momenti të shkundeni e të viheni në lëvizje kjo nuk diskutohet. Marsi ju ndihmon  të rifitoni besimin në vetvete.

 

Luani

Marsi dhe Jupiteri vërtet që janë yjet tuaj të mirë, por duhet të bëni kujdes sepse stimujt e tyre janë të tillë që mund t’ju bëjnë të bini në një lloj narcizizmi që do t’ju prishë shumë punë.

 

Virgjëresha

 

Sot jo vetëm që nuk duhet të qëndroni të mbyllur në vetvete, por është mirë të qëndroni sa më pak në shtëpi. Marsi, me tensionet që sjell ju bën zevzekë dhe të padurueshëm për të tjerët.

 

Peshorja

Edhe sot duket se do të vazhdojë “mëria” e Afërditës me të lindurit e kësaj shenje, prandaj  ka shumë të ngjarë që të jenë pak të shoqërueshëm. Mundohuni të jeni të përpiktë në takime.

 

Akrepi

Është Afërdita ylli që stimulon prirjet tuaja hedoniste dhe një gjendje e tillë shpirtërore do të reflektohet jo vetëm në raportet ndërpersonale, por edhe në rezultate shumë të mira në punë.

 

Shigjetari

Është Mërkuri ai që mund t’ju bëjë t’ju vijë ndonjë ide gjeniale, por e keqja juaj (dhe kjo ka ndodhur jo rrallë) është se nuk dini ta ruani atë dhe jua “vjedhin” të tjerët. Interesant erosi.

 

Bricjapi

Duke qenë se nën “egidën” e yjeve të mirë gjendja juaj ekonomiko-financiare bëhet më inkurajuese, edhe gjendja psiko-fizike sa vjen e bëhet më e mirë dhe ju më të kthjellët në mendime.

 

Ujori

Nëse punoni në një skuadër dhe, për aftësitë tuaja organizative ju zgjedhin për drejtues,  duhet ta pranoni këtë rol, por me kusht që ta përdorni me inteligjencë dhe pa keqpërdorur autoritetin.

 

Peshqit

Mbase nuk është një nga ditët më të mira për ju, por në aspektin e komunikimit jeni vërtet për të pasur zili, e kjo vjen nga harmonia e Afërditës dhe e Hënës në shenjë. Mirë shëndeti.

August 24, 2018 03:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*