Horoskopi, 24 janar 2019

January 24, 2019 02:09

Horoskopi, 24 janar 2019

Dashi

 

Dashuria ju krijon disa problem këtë periudhë,si pasoje e futjes se Venusit te Bricjapi . Mos ekzagjeroni me dyshimet tuaja sepse nuk do t’ju çojnë gjëkundi. Ruani qetësinë dhe harmoninë.

 

Demi

Prania e Hënës te Peshqit ju lejon të jetoni momente magjike dhe shumë romantike nën shoqërinë e partnerit tuaj . Kjo gjë do të reflektohet dhe në fytyrën tuaj dhe do t’ju bëjë të dukeni më bukur.

 

Binjakët

Tensioni po shtohet në mënyrë të rrezikshme brenda jush. Ndikimet e futjes së Hënës te Peshqit dhe gjithashtu futjen e Diellit dhe Mërkurit te shigjetari, ju bëjë të shpërtheni në nervozizëm .Ruani vetëkontrollin.

 

Gaforrja:

Momente të bukura dhe romantike janë të rezervuara për ju, falë prezencës së Hënës në shenjën mike te Peshqit. Lëreni veten t’ju marrë entuziazmi dhe ndiqni instinktet tuaja.

 

 

Luani :

Të gjithë duken sikur shohin detajet tek ju. Ndiheni nën shënjestër, ndoshta nga ndikimi i Neptunit që ndodhet në shenjen e Ujorit. Për pasojë do të jeni pak të shpërqendruar. Mirë dashuria.

 

Virgjëresha:

Prania e Hënës te Peshqit do t’ju bëjë të jeni të tensionuar. Megjithatë nuk duhet të shqetësoheni sepse gjërat  shkojnë relativisht mirë për ju. Duhet të pushoni pak dhe të jeni më të qetë.

 

Peshorja

Si pasoje e futjes së Afërditës dhe Plutonit te Akrepi,do të ndiheni si në kurth dhe  nuk do të jeni në gjendje të shprehni aftësitë tuaja. Kjo nuk është një justifikim I mirë për të mos vazhduar  së kultivuari talentet tuaja .

 

Akrepi:

Keni një ndjeshmëri dhe forcë reaguese të rrallë . Nuk ka nevojë për shumë fjalë me ju , jeni të aftë ti njihni njerëzit nga detajet që për ju bëjnë diferencën.  Sot do ta keni kollaj të vendosni.

 

 

 

Shigjetari :

Hëna tek Peshqit ju bën të jeni më të shpërqendruar dhe ti bëni bisht përgjegjësive. Gjithashtu duhet të bëni kujdes me paratë. Jeni në një periudhë ku duhet të minimalizoni shpenzimet tuaja.

 

Bricjapi

Nuk do shumë analiza për të kuptuar që keni një dëshirë të madhe për t’u dashuruar. Pozicioni harmonik i Hënës tek Peshqit ,ju bën që të kërkoni një raport të rëndësishëm.

 

Ujori

Gjërat mund të ndryshojnë shumë shpejt në dashuri ,falë pranisë së Uranit dhe Hënës në shenjën mike të  Demit. Në veçanti mund t’ju vijë një valë pasionante në dashuri,e cila do t’ju lehtësojë shpirtërisht.

 

Peshqit

Është një ditë me fat kjo për ju,falë prezencës së Hënës në shenjën tuaj. Do të keni një  rritje të vetëvlerësimit dhe të sigurisë. Në aspektin e dashurisë do të jeni me shumë fat me zgjedhjen e duhur .

January 24, 2019 02:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*