Horoskopi, 27 janar 2014

January 27, 2014 02:51

Horoskopi, 27 janar 2014

Dashi

Janë shumë planetë që lëvizin me shpejtësi në shenjën tuaj, duke iu imponuar një ritëm marramendës në aktivitetin tuaj, por duke iu garantuar edhe sukses në shumë fusha.

 

Demi

Pas një periudhe me shumë peripeci dhe “kontraste” , orbita e ëmbël e Hënës duket se të veprojë si një balsam çudibërës sepse si me magji do t’ju çlirojë nga stress-i.

 

Binjakët

Me gjithë ”prapësitë” e zakonshme të Mersit tekanjoz, i cili shtë edhe ylli i juaj, në përgjithësi shenja juaj do të dominohet nga tendenca pozitive e Marsit dhe e Afërditës.

 

Gaforrja

Një ditë plot kontraste dhe kontradikta, por ja ku shfaqet paprirur aleati juaj, Jupiteriani, i cili  me “peshën” e tij të rëndë do të ndikojë që të lëmohen të gjitha ashpërsitë që le Hëna.

 

Luani

Meqenëse Merkuri e ka braktisur shenjën tuaj për t’ia lënë vendin një marsi më agresiv se kurrë, dita për ju sot do të jetë mjat impenjative, por nga ana tjetër do të ketë shumë stress.

 

Virgjëresha

Sot ka shumë të ngjarë që të ndjeheni të lodhur e të këputur pa u ngritur mirë nga krevati dhe kjo sepse Merkuri është vendosur në një kënd nga ku lëviz me shumë plogështi.

 

Peshorja

Mosmarrëveshje të vogla por thuajse shumë të shpeshta me të tjerët janë në rend të ditës sot për shkak “përplasjes” në shenjë ndërmjet Saturnit dhe marsit. Mund të merrni një propozim të ri.

 

Akrepi

Eshtë një periudhë disa ditore që përshkohet nga një vorbull plot ngjarje të ndryshme, të cilat, veç të tjerave kërkojnë në radhë të parë shumë energji dhe forcë.

 

Shigjetari

Kontrasti në shenjë ndërmjet Marsit, Jupiterit dhe deri diku edhe Afërditës, do të jenë shumë të favorshme për ju, pasi do t’ju japin shumë gjallëri dhe shumë fantazi njëkohësisht.

 

Bricjapi

Merkuri sot është një aleat i pazëvendësushëm për ju, pasi do t’ju mbështesë pikërisht në sektorin ku zakonisht nuk ju ecën, siç është ekonomia. Interesant edhe erosi.

 

Ujori

Edhe për ju janë një mori planetesh që “qarkullojnë” pa asnjë lloj kontrasti ndërmjet tyre, që të mund të reflektohet edhe në jetën tuaj. E vetmja pengesë për punën tuaj, jeni ju vetë.

 

Peshqit

Efekti I Merkurit e pjesërisht edhe i Hënës, bëjnë që sot të rifitoni ritmet tuaja të zakonshme në punë, ndërsa nga ana tjetër, të jenëi edhe më të kthjellët në gjykimin e problemeve.

January 27, 2014 02:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim