Horoskopi, 5 prill 2020

April 5, 2020 00:10

Horoskopi, 5 prill 2020

Dashi

Ju jeni punëtor dhe i zellshëm. Ngjitja në shkallët e suksesit është e lehtë për ju. Jeni të gatshëm të merrni rreziqe. Ofrimi i produkteve dhe shërbimeve inovative ju bën një yll në rritje. Ju jeni gjithashtu të gatshëm të provoni qasje të ndryshme drejt menaxhimit. Në vend që të ndiqni një model të modifikuar, ju përpiqeni të akomodoni stafin tuaj në çdo mënyrë të mundshme. Ata vlerësojnë qasjen tuaj dhe punojnë shumë për t’ju bërë përshtypje.

 

Demi

Ju jeni duke shpërthyer me energji dhe entuziazëm. Ekziston një shans që të shkoni në disa udhëtime. Kur të vijë koha, do të jetë një lehtësim i madh t’i shpëtoni presioneve të shtëpisë. Pas këtij udhëtimi, ju do të bëni disa ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj personale. Rutinat e mërzitshme do t’i lënë vendin aktiviteteve krijuese dhe intelektuale.

 

Binjakët

Emocionet dhe dëshirat e fuqishme ju bëjnë të bëni ndryshime të mëdha. Thyerja e një zakoni të keq, përvetësimi i një stili tjetër jetese ose ndjekja e një praktike shpirtërore janë ndër mundësitë. Marrja e kontrollit për fatin tuaj do t’ju mbushë me entuziazëm. Ju mund të jeni, të bëni dhe të keni gjithçka që dëshironi. Është thjesht një çështje e akordimit të emocioneve tuaja. Kur të tjerët përpiqen t’ju bëjnë me turp për vendimet tuaja, qëndroni të përqendruar. Udhëzuesi më i rëndësishëm në jetën tuaj është zemra juaj.

 

Gaforrja

Ju jeni simpatik, bujar dhe i dashur. Nuk është çudi që jeni një magnet dashurie. Nëse tashmë jeni në një lidhje, është e rëndësishme t’i tregoni partnerit tuaj se sa shumë ju intereson. Edhe pse kjo nuk është koha për të kërkuar dashurinë, ju prapë mund të chatoni online. Do të merrni disa mësime të rëndësishme rreth arritjes së qëllimeve.

 

Luani

Ju jeni plotësisht i përqendruar në bërjen e një pune të mirë. Kjo do t`i bëjë përshtypje një klienti të rëndësishëm. Mos u habitni kur të insistojnë të punojnë vetëm me ju. Aftësia juaj për të bërë miq besnikë dhe të besueshëm ju ka shërbyer mirë në të kaluarën. A jeni i papunë? Mund t’ju ofrohet një punë e qëndrueshme në një industri të qëndrueshme. Megjithëse ky pozicion nuk do të jetë veçanërisht stimulues, ai do t’ju japë një përvojë të vlefshme. Ngadalë, por në mënyrë të qëndrueshme, do të filloni të ecni përsëri përpara, por mund të marrë kohë.

 

Virgjëresha

Tregimi i talentit tuaj krijues do të jetë shpërblyes. Dikush që admiron punën tuaj do t’ju ofrojë një komision të madh. Të paguheni për të bërë atë që doni është fuqizuese. Në vend që të mbështilleni me pasiguri, ju do ta mbani kokën lart. Situatat e panjohura do të bëhen stimuluese. Pohimi i nevojave tuaja do të jetë i lehtë. Më e mira nga të gjitha, ju do të ndaloni ta bombardoni veten me kritika. Krenaria për arritjet tuaja do t’ju bëjë që të provoni hobi të reja që eksitojnë imagjinatën tuaj.

 

Peshorja

Ju jeni besnikë në marrëdhëniet tuaja. Dhënia e dashurisë dhe adhurimi për ata që doni ju vjen natyrshëm. Shumicën e kohës, më i afërti dhe më i dashuri ju rikthen dashurinë. Në vend që të prisni që dikush t’ju japë dashuri, gatuajini vetes një vakt të shijshëm. Bëni gjithçka që ju bën të lumtur. Duke marrë përgjegjësinë për emocionet tuaja, ju do të kultivoni marrëdhënie të shëndetshme.

 

Akrepi

Të bëni një udhëtim të shkurtër për kënaqësi tani është në pikëpyetje. Nëse jeni beqar, ka një shans të mirë që do të bisedoni me dikë të veçantë. Mos hezitoni ta prezantoni veten me dikë që duket tërheqës, i qetë dhe i rezervuar. Pasi të bëni një bisedë të vogël, do të zbuloni se ky individ i trembur ka një sens humori të lezetshëm.

 

Shigjetari

Qasja juaj praktike për të punuar ju bën një anëtar të vlerësuar të ekipit. Nëse shefi juaj ju kërkon të merrni përgjegjësi shtesë në këtë kohë, pajtohuni. Qëndrimi juaj bashkëpunues do të vlerësohet shumë. Pas një periudhe prove, do t’ju jepet një promovim. Përdorni paratë shtesë që fitoni për të krijuar një llogari kursimi. Kursimet t’ju japin liri më të madhe personale dhe profesionale. Në vend që të ndjeni presion për të bërë para, do të jeni në gjendje t’i bindeni zemrës suaj.

 

Bricjapi

Bërja e një lëvizje virtuale tek dikush që ju ka tërhequr vëmendjen do t’ju mbushë me eksitim. Ju jeni të sigurt për aftësinë tuaj për të fituar zemrën e këtij njeriu dhe planifikoni të takoheni në kohë më të mira. Të filloni një marrëdhënie së bashku do të bëjë që të rrezatoni lumturi. Kurrë nuk jeni më tërheqës se sa kur jeni të dashuruar dhe adhuruar. Tashmë jeni në një lidhje? Kjo do të ishte një kohë e mirë për të filluar një biznes nga shtëpia me partnerin tuaj. Ju jeni të mirë në marrjen e vendimeve ekzekutive, ndërsa partneri është i talentuar në fitimin e klientëve besnikë.

 

Ujori

Një dëshirë e fuqishme për të demonstruar anën tuaj krijuese duhet të respektohet. Lëreni punën pak dhe merruni me art. Do të jetë shumë argëtuese. Do të bashkoni kombinime tërheqëse të materialeve që tërheqin vëmendjen. Mos u shqetësoni nëse ju mungon përvoja. Shikimi i mësimeve në internet dhe studimi i librave ‘Si të bëjmë’ do të jetë i dobishëm. Duke i dhënë vetes leje për të bërë gabime, shpejt do t’i zotëroni gjërat themelore.

 

Peshqit

Organizimi i një mbledhësi fondesh për më vonë gjatë vitit do të jetë një sfidë e mirëpritur. Ju do të kënaqeni për të fituar para për një kauzë të mirë. Njerëzit do të befasohen dhe kënaqen nga qasja juaj inovative. Më pas, mos u habitni kur t’ju kërkohet të organizoni ngjarje të ngjashme në të ardhmen. Kujdes nga pranimi i çdo oferte që mbërrin.

April 5, 2020 00:10
Komento

1 Koment

  1. nelson May 22, 19:26

    Përshëndetje shikuesit, unë jam nelson dhe jam gati ta ndaj dëshminë time këtu, nëna ime më prezantoi me Baba e Madhe Ogbogo kur zbuloi se nuk mund ta bëja gruan time shtatzënë pas 3 vjetësh nga martesa jonë. Pra, këto sollën aq shumë telashe në martesën time dhe çuan në një divorc. ajo tha, ai është shumë shpirtëror dhe mund ta bëjë gruan time të kthehet tek unë me gëzim dhe ne mund të kemi fëmijë së bashku. Në fillim, unë dyshova jo derisa e kontaktova dhe pastaj hodha magji të fuqishme për mua dhe e bëra gruan time të kthehej. Dhe tani, ne jemi gjithashtu të lumtur me fëmijë të bukur, pikërisht nga dita që BaBa Ogbogo e Madhe punoi për mua dhe zgjidhi problemet e mia. Unë bëra një zotim të fortë që për sa kohë që unë jetoj, do të vazhdoj të dëshmoj për mirësinë e veprave të tij të mëdha, dhe për ata atje që përballen me marrëdhënie dhe vështirësi martesore duhet të kontaktojnë shpejt me të dhe të bëhen një dëshmitar i lumtur si unë. Unë e lë kontaktin e tij këtu, Email: [email protected], ose numrin e tij të WhatsApp. +2349020168697 …

    Ai bëri që ish gruaja ime të kthehej tek unë me gëzim

    Ai më shëroi nga një njeri i pafuqishëm te një njeri i vërtetë.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim