Horri Sali Berisha me fytyrën e ndyrë tradhtare!

August 10, 2018 14:11

Horri Sali Berisha me fytyrën e ndyrë tradhtare!

Presidenti Hashim Thaçi,
është kosovari i parë,
që e akuzon haptas Berishën,
si zjarrvënës të Kombit shqiptar!.

Nga kjo anë e kufirit,
kjo mostër është denoncuar papushim,
po kur tullë ja thotë Presidenti i Kosovës,
çështja shtohet në vlerë dhe në kuptim!.

Asnjëherë s’e kam parë shokun Hashim Thaçi,
kaq të qartë-të drejtëpërdrejt e të prerë,
kështjellën e rreme me emrin Sali Berisha,
Hashim Thaçi me pesë rreshta e hodhi né erë!.

Në Shqipëri këto janë thënë e stërthënë,
po Berisha me stanin e tij i kanë mohuar,
po akuza quhet super e vërteté,
kur të vjen nga i pari i palës së dëmtuar!.

Kosovarët e duan se është malësor,
dhe Berisha ka punuar shumë me klanet kosovare,
po tani e morën vesh të gjithë kush është ky horr,
me fytyrën e ndyrë tradhëtare!.

Ky është individi më i degjeneruar,
kudo ku flitet gjuha shqipe dhe rrjedh gjaku i shqiptarit,
tani që veç çelsat e kashtës ka né duar,
në çdo rast përpiqet t’i hedhë benzinë zjarrit!.

Kjo është fytyra e tij e vërtetë tradhëtare,
vrasësi kryesor i kosovarëve,
ky ëndërron në fakt Serbinë e Madhe,
ky turpi i turpit i gjithë shqiptarëve!.

Tani enigma më nuk na mbetën,
mbas botimit të kujtimeve të Bulatoviçit,
ku del qartë se shteti i Berishës,
mbajti ndezur motorin e makinës vrastare të Millosheviçit!.

Presidenti i nderuar Hashim Thaçi,
i ka të vërtetuara-jo fjalë në erë,
po dhëndrrit të Serbisë s’i qe thënë,
kjo tradhëti nga kosovarët asnjëherë!.

A duhet Prokuroria të veprojë kryesisht,
Saliun me pranga për ta mbërthyer,
jo ashtu kot për prralla me bisht,
po se embargon e OKB-së kundër Serbisë e ka thyer!

Dhe paratë nuk kalonin në kanale shtetërore,
po në kasafortat e Partisë Demokratike,
kompaninë “Shqiponja” drejtonte Tritan Shehu,
ku qarkullonin miliona dollarë nga Serbia “armike”!.

Sali Berisha s’vrau vetëm kosovarë,
por dhe boshnjakë-sllovenë e kroatë,
pa naftën e “Shqiponjës” së Tritan Shehut,
sarbatorët e tankeve serbë do të mbeteshin thatë!.

Ne e kemi bërë detyrën tonë,
Berishën qysh atëherë e kemi denoncuar,
kjo është një e njëqinda e krimeve të tij,
por drejtësia e plepave kurrë s’ka vepruar!.

Presidenti i nderuar Hashim Thaçi,
duhet të ketë për këto çështje shumë më tepër,
në kurrizin e Berishës duhet të kërcasë kërbaçi,
një dosje speciale duhet të hapet patjetër!.

Dhe unë vetë personalisht,
mirënjohës i jam President Hashimit,
se ka denoncuar një super kriminel,
që ka kryer krime kundër Njerëzimit!
A.Duka

August 10, 2018 14:11
Komento

13 Komente

 1. REALISTI August 10, 14:54

  PROPOGANGA JUAJ 50+ 30 VJECARE QE I PERKET DHE TI GJITHONE KENI SULMUAR POZITIVIN DHE KENI LAVDERUAR NEGATIVIN
  PRANDAJ JEMI NE KETE GJENDJE.
  BERISHA 8 VJET KRYEMINISTER ARRITI PER CDO SHQIPTAR QE NISET NGA TIRANA NE BUTRINT TE SHKURTOJE 3 ORE KOHE DHE KARBURANT
  PO QEVERIA JUAJ 8VJET FATOSI + 3 VJET RAMA SA KA SHKURTUAR?
  pO KESHTU NGA TIRANA NE HAN TE HOTIT,MORINE KAKAVI JE TJERE.
  PO JU PER 13 VJET SA E KENI SHKURTUAR KETE KOHE.
  PAGAT NGA BERISHE RRITJE 2FISH PO JU.
  NUK PO FLASIM PER VIZAT DHE PER ARDHJEN E BUSHIT NE SHQIPERI SE ATO NDOSHTA NUK I MARRIM VESH MIRE
  POR PO FLASIM PER ATE QE DUKET.
  DHE ANALIZA BEHET ME ATE QE DUKET DHE JO ME FANTAZIRA KEQDASESH.

  Reply to this comment
 2. Der Spiegel August 10, 15:09

  Titistin SB e solli ne Pushtet Ramiz Alia.

  Ky Titist u pasurua nga nafta qe ju shiste dhe

  dhuronte Sebise

  dhe cdo dollar qe posedon ky Monster

  kullon Gjak Kosove.

  Titistit SB i takon nderi ne Serbi.

  Titisti SB eshte tradhetar i Kombit Shqiptar.

  Reply to this comment
  • 2 prilli 1991...i elezit dhe azemit. August 10, 20:22

   zoti Derr

   nuk e di kasollen ku jeton dhe me cfare tagjije ushqehesh

   Ramiz Alia solli Fatos Nanon ne pushtet dhe populli votoi ne 31 mars 1991 duke i dhene te majtes mbi 80% te vendeve ne parlament..
   .
   Pas kesaj
   biberaj-rajerson-berisha hajdari-alispahija-pjeter arbnor organizuan 2 prillin 1991 bashke me udb jugosllave

   mos ngaterro ramiz aline me elez biber mavrine…

   Reply to this comment
 3. lana August 10, 15:22

  Arben Duka je i pa pare dhe i pa arritshem.Respekt.

  Reply to this comment
 4. Konti Sbalta August 10, 17:34

  Sali Berisha bashke me lukunine dhe servilet qe i “perulen”eshte fatkeqesi kombetare, prandaj te bashkuar, ne shembullin e Z.Haklajt I.Haxhis ,H. Thacit por edhe te Arben Dukes e qindra mijra te tjereve te kerkojme denimin e kesaj “murtaje” kombetare nga drejtesia e re Shqiptare qe po lind nga “vetingu”!

  Reply to this comment
 5. Konti Sbalta August 10, 17:43

  Sali Berisha bashke me lukunine dhe servilet qe i “perulen”eshte fatkeqesi kombetare, prandaj te bashkuar, ne shembullin e Z.Haklajt I.Haxhis ,H. Thacit por edhe te Arben a Dukes e qindra mijra te tjereve te kerkojme denimin e kesaj “murtaje” kombetare nga drejtesia e re Shqiptare qe po lind nga “vetingu”!

  Reply to this comment
 6. Arben August 10, 17:48

  Po per shokun enver, kur do besh nje bejte??!!

  Reply to this comment
  • fatemja pi tropoje August 10, 21:06

   Nuk ja kalon benduka jot motre per ti knue baces

   Jam nji çikë nga Dragobija
   Hije m’ka sot çiftelia

   Vetë e gdhena me nji dru mali
   Dern’e shpellës bac’Bajramit

   Vetë e thura o kangen time
   Enver Hoxhës me gjith’ urime

   O vetim (vetetime) o qe shkrep n’mes reve
   Lavdi venit ku ti leve

   Pyet Evropa e pyet Bállkani
   Kush po i prin ktij karvani

   Nji parti trimneshe e rrallë
   Enver Hoxha gjithmon n’ball

   O vrulli ynë o nuk mund të nálet
   Sup me sup jem lidh si malet

   Per rrethimin n’katër anet
   Kemi zemrat bashë si t’parëve

   E leta dinë mirë tradhëtia
   O pushken top e ka Shqipnija.

   Reply to this comment
 7. DRENICA E KUQE August 11, 08:25

  Nje poezi interesante per studim! Por eshte e tepert te thuhet se Hashim Thaçi eshte “kosovari i parë që akuzoi haptas Berishën”, kur dime e njohim shqiptare te vertete te Kosoves shqiptare qe e kane kritikuar, thene e shkruar me dhjeta here anti shqiptarizmin e Sali Viçidolit (Sali Fazlliçit) e Lul Berishes dhe atyre shqiptareve te veretete u eshte terhequr verejtja asokohe e u terhiqet sot te mos shkonin e te mos shkojne ne Tirane e gjetke, se mund te likuidoheshin nga falangat e Berishes e UDB “kosovare” te LDK se Bahim Rugoves…………..
  Keta “udheheqes shqiptare” gjithandej nuk kane kryer krime kunder njerezimit (sepse nuk kane bythe per veprime te tilla) por kane kryer e po kryejne krime vetem kunder shqiptarve dhe po e mbajne Shqiperine te copetuar ne keto kohe anti shqiptare serbomdha, bullgaromdha, maqedonomdha, mamazezomdha e grekomedha!………………….
  Po, ty te lumte Arben Duke Shqiptari, se po i qellon drejt e si burrat!

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 8. demo August 11, 08:32

  Qofte katran Enveri
  Kjo nuk e zbardh Sali Berishen.
  I falem deklarates Hashim Thacit dhe pendes se Arben Dukes.

  Reply to this comment
 9. info analitike August 11, 09:23

  Bejtexhiut te shkrete ca vapa ca pleqeria ia ka fishkur trurin aq sa per inat te Saliut himnizon Hashimin. E degjove mo kokeshkrete se cfare tha Carl Bildt per kriepsikon? Kriepsikoja duke bere dallavere me serbet per kufijte e Kosoves ashtu sic po ben me greket duke ia kaluar ku e ku Saliut si maskara e pazarxhi. Te te rroje partia me ne krie shokun Rama!

  Reply to this comment
 10. MH August 11, 12:44

  Kosovaret pa perjashtim e admironin Sali Berishen.

  Por,ma pikantja ishte Gazeta “Zemra Shqiptare” qe e perkrahte dhe e mbronte me admirim kete moster te krimit e te tradhetarit.Ku nuk mungonin artikuj,komente ne ato dite kur vrau 4 veta ne diten e 21 janarit 2011.I jepnin te drejte qe mbron Kryeministrin.Vrasjet u bane nga brenda protestuesve me cadra pistolet etj etj.Shpalosni arkivin e kesaj gazete do cuditeni se me sa zjarr e mbronin,e kush vet gazetaret me ne krye drejtuesin e gazetes qe nuk pushonte se shkruarai mbi Heroin Kombetar Skenderbeu(mire bante) se vetem per kete dinte te shkruante.Gazete kjo qe i thurin hosanara njeri tjetrit kalem shkruesit per cdo shkrim qe botojne.Nji servilizem ne inteletualet e kalemgjinjeve te kesaj gazete.Kur kjo gazet zemren shqiptare e kishte dhe e ka vetem e vetem per ato qe e tradhetuene kur nuk duhesh tradhetue ne luften e dyte boterore per clirimin nga pushtuesit,dhe marrjen ne mbrotje trashigimtaret e ketyre tradhetarve qe njehsohen te persekutuar,gazete me zemra komplet e njianshme.GAZETE me ZEMRA ballistesh tradhetaresh e kolaboracionistesh ShQIPTARE.

  Reply to this comment
 11. Vaiti August 11, 13:08

  Po pse cfare do prisje nga agjenti i Udb Saliqeni????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*