Horror, krokodili masakron nënën dhe vajzën e saj 5-muajshe

September 4, 2018 15:15

Horror, krokodili masakron nënën dhe vajzën e saj 5-muajshe

 

Një krokodil ka sulmuar dhe më pas hëngri një grua dhe vajzën e saj 5-muajshe  në Ugandë.

Incidenti ndodhi në brigjet e liqenit Albert dhe autoritetet kanë lëshuar alarmin se banorët duhet të shmangin zonat me krokodilë.

Jesca Kabiira, banore e lagjes Kagadi, kishte shkuar për të mbushur ujë së bashku me fëmijën e saj kur u kapën nga një krokodil.

Dëshmitarët okularë thanë se ata që ishin afër arritën të ikin kur panë krokodilin por Kabiira nuk ishte në gjendje të largohej.

Bashkëshorti i Kabiira tha se trupat e gruas dhe fëmijës së tij nuk ishin gjetur ende.

l.h/ dita

September 4, 2018 15:15
Komento

1 Koment

  1. kemi vendos me "konsens" ..njeriu (ai i miri) i pari .. September 4, 17:06

    asnje kafshe mishngrense s’duhet te jettoje ne planet . vec kafsheve me dy kembe ..kur s’jane si ca “shqiptar” qe “drejtojne” shqiptaret . te cfarosen si ..sarmonela, strepto dhe stafilokoku me te gjithe soin e mikrobeve …

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*